Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze perliki

Ile perlic depta twój perlik?
Wybrał sobie jedną i tylko ją depcze
36%
 36%  [ 13 ]
Depcze kilka perliczek
63%
 63%  [ 23 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
przemek89 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Koło / Lublin
Wysłany: 2008-02-13, 19:35   

jakub, wolnego samca zawsze beda odganiac, u kur tez tak jest ze zawsze silniejszy kogut (kogut przewodnik) odgoni innego, ale nei tylko u kur bo i rowniez u innych ptakow zyjących monogamicznie
_________________
biolog, moze przyszły student weterynarii
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-02-13, 21:29   

wiem o tym dobrze. Trzymam go wrazie jakiegoś wypadku.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-03-13, 12:24   

W zeszłym roku mój stary perlik krył wszystkie samice,a w tej chwili mam wiecej samców bo doszli mi młode i niewiem czy będą dzielić się parami czy kryć wszystkie samice w stadzie...
 
 
pawlikowski133 


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 24
Wysłany: 2010-06-13, 10:17   

obecnie moj perlik depta jedna pania ale juz za par miesiecy dojdzie mu 9 szt
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-06-13, 10:45   

A u mnie jeden z perlików zakochał sie w kurce hamburskiej , i nawet dochowali sie dzieci :d :d
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-06-14, 11:47   
   Skype: j.rogowski


Bianka ale te dzieci to z tego związku czy adoptowane? Masz jakieś fotki?
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-06-14, 13:22   

Bruno napisał/a:
Bianka ale te dzieci to z tego związku czy adoptowane? Masz jakieś fotki?

Dzieci ich , ale wyklute w inkubatorze . Jedno jest u kwoki , bo jej pewnie jajko podrzuciła .Kurczaki są jeszcze małe , i specjalnie nie widać , że są hybrydami , choć charakterki mają inne od kurcząt .Nie mam zdjęć , ale mogę zrobić .Było ich 7 , bo 6 jajek znalazłam , a jedno podrzuciła , ale zostało chyba 4 maluchy .
zrobiłam zdjęcie . wszystkie sa identyczne . Najpierw całe czarne , a potem dostają białe plamki



Uploaded with ImageShack.us

te maluchy mają jakieś 5 tygodni

A to rodzice . Zawsze perlik obok kurki :d Jedyny z perlików , który zawsze jest na oku :diabel::




Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony przez BIANKA1 2010-06-14, 14:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2010-06-15, 13:51   

Mam takie pytanie czy para perlic będzie się opiekować nowozakupionymi 5 tyg periczkami czy jest sens je łączyć? Czy może dla ich dobra oddzielić? Bo zastanawiam się nad zakupem brojlerów i nie wiem czy pozbywac się dorosłyć czy pozwolić im być i przebywać razem, czy ktoś z Was robił coś takiego?
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-06-15, 14:19   

:) raczej nie będą się nimi opiekować ale możesz spróbować je wieczorem dać razem i niech się do siebie przyzwyczają głosem.Patrz co się będzie działo a rano pędem patrzeć czy stare je biją. Mi się taka próba nie udała.Moje podlotki zostały zaakceptowane przez kury.
_________________
Jolek
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-06-21, 20:33   

Mój perlik miłość do kurki przypłacił życiem :( Kurka ciagle się szwendała , a on łaził za nią . Nigdy nie poszedł bez niej do kurnika . Wczoraj kurka gdzieś się zawieruszyła , a perlik jej szukał . Słyszałam wieczorem jak krzyczał na płocie , więc pogoniłam go do kurnika . Poszedł , ale chyba zanim zamknęłam wejście od wybiegu zdażył znowu wyjść . Rano znalazłam w ogrodzie jego piórka :( Kurka wróciła cała i zdrowa . Jednak miłosć zabija . ;( ;( To był mój najfajniejszy perlik . Bardzo mi go szkoda .
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-06-22, 10:58   

Troche dziwne ze Perlik dał się złapać. U mnie jedynie giną samice wysiadujące jaja chodź nie wszystkie prawde mówiąc tylko jedna zginęła,troche miala gniazdo w złym miejscu czyli w jeżynach i bylo tylko jedno wejscie do gniazda i w nocy lis wystarczy ze wsadził głowę w miejsce wyjścia i Perlica nie miala ucieczki. A tak to zazwyczaj zdołają uciec podczas wysiadywania drapieżnikom ,choć raz tez mi jastrząb złapał perlika ktory zapłatał sie w gęstych krzakach i niemial jak uciec,bo na otwartym terenie np. łąka to jastrząb ma małe szansę na złapanie perlicy,kilka razy próbował łapać mi samice i skonczylo się na wyrwaniu kilku piór. POZDRAWIAM . . . . .
 
 
krzysiek.1963 


Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 47
Wysłany: 2010-06-22, 11:06   

BIANKA1, jeśli możesz to wklejaj co jakiś czas (uaktualniaj) zdjęcia tych kurczaków po Twoim perliku. Bardzo mnie ciekawi taki mezalians. Wprawdzie w internecie można znaleźć takie krzyżówki, jednak u Ciebie jest to relacja prawie na żywo. A może już założyłaś oddzielny temat?
Pozdrawiam.
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-07-29, 14:26   

Kurka też zniknęła . Na wybiegu przydybałam małego liska , który niósł już kurę . Oberwał kijem . Kurka żyje , a liska nie widziałam więcej . Był tak mały , że przecisnął sie przez oczka drobniejszej siatki leśnej . Był sam . Pewnie sierota , bo kilka dni wcześniej widzieliśmy na drodze zabitą lisicę i 2 młode , a 2 żywe w rzepaku . Musiał zostac jeden i polował . Sąsiadce zjadło cos 2 kaczki piżmowe . W dzień na podwórku . Kaczor ocalał .
Wkejam zdjęcia kurczaka po nich , bo został jeden .
Nie rosną , i zdychają .
Zdjęcia są słabe , bo telefonem - zepsuł mi sie aparat .
Widać jednak , że jego wygląd robi się dziwaczny .









Ciężko go fotografowac , bo jest bardzo dziki .

 
 
petrus12 
tylko natiralne lęgi


Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 165
Wysłany: 2010-07-29, 17:21   

A inne ptaki nie śmieją się z niego?
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-04-07, 18:45   
   Nr Tel.: 510876274


Wreszcie moje perliczki zaczęły znosić jajka.Są to ptaki zeszłoroczne.Mam prawdopodobnie parkę brojlerów i dwie zwykłe samiczki.Jedna na miejsce składania jajek wybrała sobie dołek w piasku na świeżym powietrzu druga zaś w kurniku i oczywiście jest najważniejsza bo nikt inny nie może z tego gniazda korzystać. Perlik leje każdego kto tylko się zbliży do niego.Startuje nawet do pawia ale całe szczęście,że nie może go podskubać.
Moje plany na 2011r co do perliczek to próba uzyskania potomstwa z połączenia samca perlika brojlera z samicą brojlerką i tego samego samca ze zwykłą samicą. Może już ktoś ma doświadczenia w takim połączeniu?Jeżeli tak to jakie przygody mogę napotkać w tych próbach?A może żadnych nie napotkam?
Proszę o doradzanie i uwagi.Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15