Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Inkubatory z allegro.
Autor Wiadomość
foxhubert 
REDAKCJA FORUM



Województwo: dolnyslask
Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 175
Wysłany: 2010-04-08, 15:01   Inkubatory z allegro.
   Skype: hubert.szymanksi.


Witam
Osobiście posiadam inkubator własnej produkcji nigdy nie miałem zamiaru kupować gotowego. Ale dostaje wiele zapytań co myślę o inkubatorach które można kupić.
Tak wiec posiadaczy tych urządzeń prosił bym o fotki waszych inkubatorów plus krótki komentarz na temat ich skuteczności, awaryjności, jakości itd..

Czytając opisy mam wrażenie niededukowanego np.:
Opis : ninoo
- dwie grzałki 100 W (grzałki połączone szeregowo w razie przepalenia lub uszkodzenia jednej druga podtrzymuje ciepło )
- PLEXIGLAS
- Elektroniczny termoregulator z dokładnością 0.1 C
- na 80 jaj



dobra tak wiec:
- 2 grzałki 100w połączone szeregowo bezsensu po co, wtedy każda grzej z mocą 50W
- połączenie szeregowe wyklucza grzanie jeśli jedna z grzałek ulegnie uszkodzeniu ponieważ obwód zostaje przerwany. (raczej powinny byc podłączone równolegle)
Może mam problemy z czytania z zrozumieniem to poprawcie mnie
I najlepsze konektory grzałek zasilanych 230v nie izolowane juz widzę te porażone prądem kurczaki
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-12, 22:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ManaT 



Województwo: wielkopolskie
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 22
Skąd: Leszno
Wysłany: 2010-04-11, 22:02   

Co do ninoo masz rację. Połaczenie szeregowe jest tu zupełnie bez sensu. Może autor myślał o niedovoltowaniu w celu przedłużenia żywotności grzałek? Ale po co? Mam nadzieję, że grzałki są zasilane napięciem bezpiecznym (max 24V) bo 230V przy braku izolacji na konektorach to delikatnie mówiąc zabójcza beztroska, szczególnie w warunkach dość wysokiej wilgotności. Dalej, zanim temperatura w środku tego inkubatora osiągnie ok. 37°C to myślę, że na grzałce tego typu będzie spoooro ponad stówa.
Jestem na etapie projektowania własnego małego inkubatora, chętnie zapoznałbym się z Twoją konstrukcją.
Pozdrawiam.
_________________
ManaT
 
 
 
pawstone 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-06-26, 17:31   

czesc a ja mam takie pytanie:

Czy w inkubatorze muszą byc dwa otwory wentylacyjne (dwa wiatraki) - jeden wpuszcza swieze powietrze a drugi wypuszcza?
 
 
ManaT 



Województwo: wielkopolskie
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 22
Skąd: Leszno
Wysłany: 2010-06-27, 07:38   

pawstone: nie, ja zainstalowałem 2 wentylatorki dlatego, że w razie awarii jednego z nich drugi podtrzyma obieg. Oba zasysaja powietrze ze srodka inkubatora i tłoczą je podwójną ścianką na dół.


Jako element grzejny zastosowałem 4 żarówki 60W połączone po dwie szeregowo, każda pracuję połową mocy więc ich trwalość wzrasta lecz gdyby mimo to któraś nawaliła druga sekcja da radę podtrzymać temperaturę.
_________________
ManaT
 
 
 
pawstone 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-06-27, 12:39   

aha rozumiem, czyli w inkubatorze nie jest konieczny wentylator który wdmuchuje powietrze z zewnątrz, ani tez wentylator który wypycha powietrze na zwenatrz :) - obieg powietrza moze byc zamkniety?
 
 
ManaT 



Województwo: wielkopolskie
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 22
Skąd: Leszno
Wysłany: 2010-06-27, 18:47   

Generalnie tak ale trzeba pamiętać o niewielkich otworach wentylacyjnych które umożliwią dotarcie świeżego powietrza bo inaczej kurczaki sie poduszą. W moim wypadku wystarczyły dziury o śr. 10mm widoczne na foto:

wywierciłem po cztery górą i dołem w razie potzreby można zaklejać taśmą.
_________________
ManaT
 
 
 
chocielewko 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 11
Wysłany: 2011-02-26, 19:45   proszę o pomoc
   Nr Tel.: 668143741


Będę wdzięczna za podpowiedż.
Chcemy kupić inkubator,
http://allegro.pl/inkubat...1470530479.html

Coś takiego wydaje się że mogłoby być.
W przyszłości kiedy będzie potrzeba , zrobimy pewnie sami , taki większy , ale teraz chyba pokusimy się na taki.

Bardzo proszę więc o radę, czy warte jest to zakupu.
Pozdrawiam Monika
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-02-26, 19:58   
   Nr Tel.: 510876274


chocielewko, Przeczytaj w dziale Lęgi sztuczne/Inkubacja tam jest temat,, Inkubator firmy Westfalia,,Warto poczytać co piszą posiadacze tego inkubatora i chyba tam wartało by postawić to pytanie.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
Wolierka 


Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 2011-02-26, 20:57   

WITAM. MIrek 60 ma racje poczytaj ten temat.,jakbym miała jeszcze raz kupować to przeczytałabym wszystkie tematy na temat inkubatorów ,ja mam go i drugi raz bym go nie kupiła, nie polecam.) pozdrawiam
 
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-02-26, 22:34   Re: proszę o pomoc

chocielewko napisał/a:
Bardzo proszę więc o radę, czy warte jest to zakupu.

Ja właśnie go sprzedaję. Inkubator fajny, automatyczny, ale nie mogliśmy dojść dlaczego są wahania temperatur. Można wymienić kabel, ale przyznam, że już mi się nie chce, bo i tak jest dla mnie za mały.
Właśnie go włączyłam i sprawdzam czy termostat działa, bo coś mi się stało z temperaturą. Ale być może był tylko zabrudzony.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
Ostatnio zmieniony przez Ann 2011-02-26, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13