Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Indyki rozmnażanie.
Autor Wiadomość
Olshi 



Województwo: małopolskie
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 28
  Wysłany: 2010-01-09, 11:02   Indyki rozmnażanie.

Indyki są pięknymi i wdzięcznymi w hodowli ptakami. Ja od niedawna hoduję indyki czerwone. Mam pytanie: Ile samic może przypadać na jednego indora, tak ażeby wszystkie jaja były zapłodnione. Ja mam 6 indyczek i jednego indora. Wszystkie osobniki chodzą razem i trzymają się w grupie. Nie jestem jednak pewien czy jeden indor da radę 6 indyczkom :co: :( ... Lęgi już niedługo :] :D

Prosze o odpowiedź ile max samic może przypadac na indorka i dodatkowe info na temat rozmnażania idnyków.

Pozdro ;)
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-09, 01:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2010-01-09, 11:16   

Witam! Jeden samiec bez problemu zostanie ojcem załych indycząt,nwet jeśli w stadzie jest sześć samic. U tych ptaków jednej parze wystarczy nawet jedna kopulacja,aby wszystkie jajka były zapłodnione. W przypadku dwóch indorów może dochodzić do bójek o samicę i wtedy-jak na ironię-lęgi mogą być zdecydowanie gorsze.
Parę lat temu hodowałem indyki. Pamiętam,że wszystkie wykluły się zdrowe i każdy z nich dorósł bez problemu. Warto postarać się o większe skrzynki,w których indyczki bez skrępowania będą mogły wysiadywać jaja. Ptaki te siedzą w gnieździe bardzo wytrwale i z zaciętością bronią jajek i piskląt.Warto więc postrać się o to,aby nikt ich w tym czasie nie niepokoił.
_________________
Darek
 
 
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2010-01-09, 20:08   

Ja łącze 8 indyczek z jednym indorem jak dotej pory jaja były zapłodnione nie było problemu z kryciem pozdrawiam
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2010-01-09, 20:35   
   Nr Tel.: 609091356


Można tak robić Ale później wszystkie młode zostawione na przyszły rok są pokrewieństwem, a jakby tak dorzucił drugiego całkiem obcego indora, to by było całkiem inaczej
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Therion 


Województwo: Małopolskie
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-14, 14:36   

Secza zawsze na drugi rok mozna zmienic indyka samca, 2 indory na 6 indyczek moze wywolac jak pisano wczesniej bojki i jajka moga byc nie zaplodnione.
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2010-01-15, 22:24   
   Nr Tel.: 609091356


Też prawda, więcOlshi, życzę ci udanych lęgów indyczych :D i ślicznych kolorowych rezultatów, ja mam indyczkę 1,5 roczną ciekawe czy w tym roku zacznie szybciej nieść jaja bo w zeszłym to pierwsze jajko zniosła 19 marca jak na pierwszy raz to bardzo szybko bo słyszałem że młode indyczki z późnych lęgów niosą dopiero w maju
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2010-01-17, 18:14   

Indyczka magazynuję nasienie przez okres 20 dni od dnia kopulacji i przez ten okres jaja będą zalężone, więc spokojnie możesz trzymać taką liczbę samic :)
 
 
 
Piotr_Wisienka 
młodszy ornitolog :)



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 39
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2010-01-21, 05:04   

No moi drodzy mam w stadzie ponad 50 indyków. W tym roku już indyczki znosza mi jaja.

Co do ilości samców - mozna mieć 2, ale zauwazyłem że super jak sa w równym wieku. Starsze osobniki męcza mlodsze nie pozwalając im kopulować z samicami. Sa na tyle upierdliwe ze stadnie zdeptaja i zadziubia młodszego indorka. Sprawdzałem to przez lata. Mlode o podobnym wieku - owszem powalczą ale ustali się hierarhia. A i czasem mlodszy coś na boku zdziała :) .
Fakt ze indor jeden pbsłuży duża ilośc samic, teoretycznie łazi i tokuje bez przerwy. A krycie jest owocne wiele dni. Jednak nie zgodzę się że długo - miałem kiedyś kilka lat wstecz pare indyczek i indora. Indor niestety padł dopadnięty przez psa, i jeszcze z tydzień miałem jaja płodne ( dawalem sąsiadowi do inkubatora ), potem natomiast wszystko czyste. dodam ze moje indyczki wtedy nodiły jedno jajo na dzień.

Pisze po prostu jak ja miałem, nie traktujcie tego jak reguły, dla mnie to piekne ptaki. Ciesze się że je posiadam.
_________________
Kiedy się kaczka pleszcze - na pewno będą deszcze
Przyjdzie święta Weronika - znisie jajo kaczka dzika
Tam gdzie się znajduje gniazdo bociana, podczas burzy piorun nie uderzy
 
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2010-01-21, 08:30   
   Nr Tel.: 609091356


Piotr_Wisienka fajnie że masz tyyyle indyków :D Masz może jakieś zdjęcia :?:
a te inyczki co już ci terz niosą, to w jakim są wieku :?:
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Piotr_Wisienka 
młodszy ornitolog :)



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 39
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2010-01-27, 03:50   

Zdjęć na chwilę obecną nie mam, ale zrobie wiosną. Insyczki które się niosą są w wieku rok, półtora. Narazie przypatrzyłem 2 indyczki znoszace jajka. Ale to dobry znak. W chwili obecnej mam już 20 jaj.

Moje stada to indoyki czerwone, żółte niebieskie czekoladowe, i białe ( royal ) nie broiler :P Są tez kanadyjskie :)

Pozdrawiam
_________________
Kiedy się kaczka pleszcze - na pewno będą deszcze
Przyjdzie święta Weronika - znisie jajo kaczka dzika
Tam gdzie się znajduje gniazdo bociana, podczas burzy piorun nie uderzy
Ostatnio zmieniony przez Piotr_Wisienka 2010-01-27, 03:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2010-01-27, 15:48   

A wagowo ile mają te Twoje dorosłe sztuki?
 
 
 
bili17 


Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 157
Wysłany: 2010-02-28, 20:21   

Czesc! Sezon na indycze gody zbliza sie wielkimi krokami a ja wciąz nie moge wyselekcjonowac ostatecznego stada zarodowego :/ na razie stado liczy 3 indory i 7 indyczek, samiec oczywiscie zostanie tylko jeden i tu juz sprawa jest przesądzona, natomiast jesli chodzi o indyczki to trudna sprawa.... mam 4 bardzo doswiadczone samice i 3 mlodziutkie (2009r), zastanawiam sie do jakiego wieku indyczki są w stanie produkowac jaja? najstarsza z moich indyczek ma 7 lat, dotychczas co roku wyprowadza bardzo udane legi, swietnie wysiaduje i jeszcze lepiej opiekuje sie potomstwem, jej doswiadczenie przemawia za tym by pozwolic jej na kolejne lęgi ale czy starczy jej sil i zdrowia (bo przeciez caly cykl rozmnazania to spory wysilek) na wychowanie zdrowych indycząt?....
 
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2010-02-28, 20:34   

Do Autora tematu!! Nie chciałbyś sprzedąc zbędnego indora i ewentualnie indyczki, widze ze jesteś z mąłopolski, może dogadalibyśmy się.?? w razie czego gg 7049851. pozdrawiam
_________________
Bartek
 
 
 
Olshi 



Województwo: małopolskie
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 28
Wysłany: 2010-03-01, 19:16   

Niestety nie mam już zbędnych indorków, miałem jednego białego jeszcze ale został przeznaczony do celów konsumpcyjnych;) Aktualnie mam już tylko stadko zarodowe składające się z jednego czerwonego indora, trzech czerwonych indyczek, dwóch czarnych i jednej białej nakrapianej:D Czyli jeden indor i sześć indyczek, narazie wszystkie osobniki chodzą razem, indorek cały czas się puszy, ale narazie nie widziałem żeby krył indyczke :/ zobaczymy :? xD Narazie moje indyczki jeszcze jajek nie niosą 8-)
 
 
czosnek 


Województwo: mazowiecki
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-03-21, 21:53   

Witam po raz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem małego, niespokrewnionego stadka indyków. Samiec i dwie samice. Problem tkwi w braku mojej wystarczajacej wiedzy na temat rozmnażania tychże ptaków. Pierwsza z samic, zaraz po jej zakupieniu zaczęła znosić jaja. Indor można powiedzieć, że wogóle się nią nie interesuje. Z tego co się dowiedziałem m.in. z tego forum, moje obawy, że jaja nie są zapłodnione nie muszą się potwierdzić, zaś sprzedawca tej konkretnej indyki zapewniał mnie, że do jej zapłodnienia doszło jeszcze przez jego indora, przed jej sprzedaniem. A teraz moje największe wątpliwości - Indor wyraźnie interesuje się drugą młodziutką indyczką. Dziś, po tygodniu ich znajomości przyłapała ich moja teściowa na akcie płciowym, który nie został "sfinalizowany". Indor deptał indykę około 5 minut, indyczka podnosiła ogon, jednak indor ograniczał sie do deptania tej młodej samicy, która z rozłożonymi skrzydłami przyciśnięta została do ziemi. On cały czas stał na niej na wyprostowanych nogach dziobiąc dość mocno indyczkę w głowę. Teściowa rozgoniła towarzystwo i obawiam sie, że mimo wszystko źle zrobiła. Czy indyczka gotowa będzie oddać się samcowi po raz kolejny? Czy są jeszcze szanse na zapłodnione jaja, bo skoro pozwoliła dzis sie pokryć to chyba znak, ze wkrótce zacznie jaja znosić. Proszę o info, czy akt płciowy tych ptaków z punktu widzenia obserwatora jest tak mało komfortowy dla indyczki? Jak długo on może trwać w minutach? Może ktoś jest w posiadaniu filmu, który rozwieje moje wątpliwości. Pozdrawiam, proszę o pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14