Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
XVI Wystawa Gołębi Rasowych Drobiu Ozddobnego Białystok
Autor Wiadomość
kulesz 
radość z hodowli



Województwo: podlaskie
Wiek: 49
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Choroszcz
Wysłany: 2009-12-03, 21:11   XVI Wystawa Gołębi Rasowych Drobiu Ozddobnego Białystok
   Nr Tel.: 608 860 468
   Skype: akul30


Ogólnopolska XVI Podlaska Wystawa Gołębi Rasowych Drobiu Ozdobnego Ptaków Egzotycznych i królików Białystok 2009
WYSTAWA ODBĘDZIE SIĘ W OBIEKCIE SPORTOWYM „ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH W DOJLIDACH” PRZY UL. KS. ST. SUCHOWOLCA 26
Wstęp
SOBOTA OD 9.00 DO 18.00
NIEDZILELA. OD 8.00 DO 15.00
Dzieci do 10 roku życia wstęp wolny.

Na wystawie zostaną zaprezentowane:
1. Kury
około 230 sztuk kur ozdobnych w 31 rasach
2. Gołębie
około 1000 sztuk gołębi
3. Ptaki egzotyczne kanarki, papugi
4. Króliki
Rasa Duża
a) Belgijski Olbrzym Szary – prawdziwy król – ponad 11 Kg
b) Francuski Baran odmiana Niebieska i Havana (prawdziwy unikat – nawet na wystawach europejskich reprezentowane zaledwie w kilku egzemplarzach)
Rasa miniaturowa
a) Karzełek baranek
b) Rex miniaturowy

Ponadto: zorganizowana zostanie giełda nadwyżek hodowlanych w godzinach otwarcia wystawy.
Serdecznie zapraszamy
_________________
www.e-hodowca.pl Radość z hodowli
 
 
 
Tedek 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 193
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2009-12-05, 12:47   Podlaska Wystawa
   Nr Tel.: 512342889


Szanowni Państwo, chciałbym w imieniu wystawiających zaprosić wszystkich przyjaciół i sympatyków naszego hobby do odwiedzenia Podlaskiej wystawy. Panuje tam niepowtarzalny klimat , którego nie " uświadczysz " na żadnej innej wystawie. Nasze Stowarzyszenie od kilku lat czynnie w niej uczestniczy i tak też będzie w tym roku. Będzie okazja do ciekawych spotkań i niekończących się dyskusji . Jednym słowem : fajni ludzie, miła atmosfera no i kurki. Przepraszam także piękne gołębie.
_________________
Pozdrawiam Staszek O.
www.kuryrasowe.pl
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2009-12-17, 01:29   Wystawa w Białymstoku

Relacji z XVI Podlaskiej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego nie można i w tym roku inaczej rozpocząć jak od podziękowań dla Organizatorów za gościnnoć, która chyba nie ma równej sobie w żadnym innym regionie.Okazuje się że jest to tradycją i kto tu przyjedzie, napewno wróci jeszcze nie raz. W ubiegłym roku byłam tu pierwszy raz. Teraz kiedy przyjechałam, od pierwszej chwili poczułam się jakbym wróciła do dobrych starych znajomych, w przyjaznym, gościnnym domu.Mam nadzieję, że również za rok spotkamy się w tym samym gronie.
Na wystawie zgromadzono ponad 1000 szt gołębi, ponad 20 szt królików, trochę ptaków egzotycznych i to co dla mnie, jako Czubatkowicza najważniejsze, to kury.
Nie było ich wiele, 178 szt, a więc o kilkanaście sztuk więcej niż w ubiegłym roku, ale jak na tak nie wielką ilość, różnorodność ras była znaczna /35/
Członkowie naszego Stowarzyszenia wzięli czynny udział w wystawie, a prawdziwym łowcą championów okazał się nasz kolega Staszek Olbryś, a właściwie jego kury, które występując w 6 rasach zdobyły 5 championów. Były to denizli, tomaru, araukany,sułtany i jedwabiste oraz nowość w Polsce - cubalaya.
Championy również otrzymały;
czubatka dworska Staszka Roszkowskiego
minorka,bojownik indyjski i wyandott Jarka Wartacza
sumatra i liliput kuropatwiany Jurka Wysockiego
cochin duży Pawła Jęczmionki
chabo Antoniego Popko
brahma i cochin miniaturowy Arkadiusza Kuleszy
oraz zielononóżka kuropatwiana Andrzeja Palikota
Przyznano również wyróżnienia i tych najwięcej zdobyły kurki Staszka Zery: wyandott,lakenfeld, minorka, hamburska oraz zielononóżka kuropatwiana.
Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!

To co mnie zastanowiło podczas przechadzania się między klatkami, to mała ilość czubatki polskiej. Gdzie jesteś czubatko? Piękna, łuskowana, srebrna, złota.Gdzie jesteście dumne, eleganckie białoczuby? Czyżby wasi właściciele przestali już was lubić?
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2009-12-17, 19:45   

Białoczuby i czubatki obiecują ,że pojawią się za rok! :)
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
Tedek 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 193
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2009-12-18, 17:42   Reminiscencje z Białegostoku
   Nr Tel.: 512342889


Podlaska Wystawa nie należy do największych w Polsce ale jest wg mnie imprezą szczególną i prestiżową, także pod względem towarzyskim. Tutaj bowiem wszyscy wystawiający to znajomi i przyjaciele. Nie wypada po prostu się nie pokazać. Przyjeżdżamy na trzy dni / organizatorzy załatwiają po symbolicznych cenach wyżywienie i noclegi / aby się spotkać , pogadać, pooglądać / w tym roku zwiedzaliśmy Supraśl z przewodnikiem , w tym jedyne w Polsce Muzeum Ikon / no i oczywiście , w dobrym towarzystwie pobiesiadować. Naszym opiekunem z ramienia Zarządu Podlaskiego jest zawsze Tosiek Popko i to On dokłada szczególnej staranności aby wystawiającym kurki było miło i przyjemnie. My odwzajemniamy się przywożąc na wystawy swoje najpiękniejsze egzemplarze. Tak było i tym razem. Mnie zachwyciła kolekcja dużych Kochinów Pawła Jęczmionki i Przemka Gąsiorowskiego / , Lakenfeldy Staszka Zery, Bojowniki Indyjskie Jarka Wartacza, Nankin Shamo Anety Zniszczyńskiej, Czubatki Dworskie Staszka Roszkowskiego , Plimouth Rocks Jurka Wysockiego, Chabo Antosia Popko czy wreszcie Brahmy Arkadiusza Kuleszy. Moje kurki też nie sprawiły zawodu i pokazały się z dobrej strony. Jedynie Cubalaya były zbyt młode / w okresie pierzenia / więc nie zaimponowały punktowo ale wzbudzały spore zainteresowanie zwiedzających. Organizatorzy nagradzali najlepsze egzemplarze, nie tradycyjnymi metalowymi pucharkami z gołębiami a pięknymi porcelanowymi dzbanami z ręcznie malowanymi kurkami, co wszystkim wyróżnionym bardzo się podobało. Ceremonię wręczania nagród zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Wojewody oraz władz samorządowych a także Szefowie wielu Związków i Stowarzyszeń Hodowlanych z całej Polski. Po tej imprezie zaproszono nas na następną , dobrze przygotowaną i bogatą w staropolskie jadło i nie tylko. Wspaniały bankiet na którym dyskutowano / podstoliki gołębie / o gołębiach a nasze o kurach. Dobrym „ Duszkiem „ Wystawy była jak zawsze nasza klubowa „ Czubatka „ czyli Wandzia Rakoczy. Jeszcze nie wystawiała ale w przyszłym roku przyrzekła , że przywiezie kilka skrywanych w kurniczku swoich piękności.
W przyszłym roku dołączcie do nas - zwracam się z uprzejmym zaproszeniem do koleżanek i kolegów hodowców w kraju. Pierwszy zadeklarował się Markus, który nota bene najlepiej wypadł z całej polskiej ekipy w Nitrze. Po raz kolejny szczere gratulacje. Dorzucam parę zdjęć . Niestety kiepsko wyszły, może ktoś inny je uzupełni.
PS. Koledzy z Białegostoku ! Nie przesadzajcie ze skromnością i napiszcie coś o Imprezie, którą to Wy w końcu, co roku organizujecie.

Białystok 5.jpg
Polskie towarzystwo czubatkowe
Plik ściągnięto 6151 raz(y) 58,66 KB

Białystok 6.jpg
Dorotka Gąsiorowska w całej okazałości
Plik ściągnięto 6151 raz(y) 67,77 KB

Białystok 4.jpg
Naczelny lekarz Wystawy - Jurek Wysocki
Plik ściągnięto 6151 raz(y) 64,42 KB

Białystok 7.jpg
Moja złota jedwabista
Plik ściągnięto 6151 raz(y) 58,28 KB

Białystok 3.jpg
Przygotowane puchary i proporce
Plik ściągnięto 6151 raz(y) 50,21 KB

Białystok 2.jpg
Przed uroczystością wręczania nagród
Plik ściągnięto 6151 raz(y) 59,75 KB

Białystok 10.jpg
Tosiek Popko w towarzystwie członkini zespołu "Zielone Kurpie"
Plik ściągnięto 6151 raz(y) 59,22 KB

Białystok 1.jpg
Staszek Zera odbiera nagrody
Plik ściągnięto 6151 raz(y) 43,29 KB

Białystok 9.jpg
Jedyna w swoim rodzaju prawosławna cerkiew w Supraslu
Plik ściągnięto 6151 raz(y) 47,46 KB

Białystok 8.jpg
Zwiedzamy Supraśl
Plik ściągnięto 6151 raz(y) 49,8 KB

_________________
Pozdrawiam Staszek O.
www.kuryrasowe.pl
Ostatnio zmieniony przez Tedek 2009-12-18, 18:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
paskudka 



Województwo: zachodniopomorskie
Wiek: 44
Dołączyła: 12 Gru 2009
Posty: 119
Wysłany: 2010-02-07, 23:10   

Chetnie obejrzalabym zdjecia z tej pieknej wystawy.Interesuja mnie kury:) I czy moze Ktos mi podpowie,na jakiej stronie odnajde katalog z wystawy?
 
 
Paweł2304-1990 



Województwo: podlaskie
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 134
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2010-02-14, 13:11   zdjęcia
   Skype: pawelek2304


zdjęcia z wystawy w Białymstoku :P

zielononóżki pstre1.JPG
nowa odmiana zielononóżki-pstra
Plik ściągnięto 3020 raz(y) 55,85 KB

sułtany1.JPG
Plik ściągnięto 3014 raz(y) 44,66 KB

czubatka1.JPG
czubatka
Plik ściągnięto 3025 raz(y) 51,91 KB

kochiny1.JPG
kochiny
Plik ściągnięto 3013 raz(y) 54,64 KB

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 28