Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to za ptak?
Autor Wiadomość
bigaczzz 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 11
Wysłany: 2010-01-31, 14:37   Co to za ptak?

Witam. Od pewnego czasu w moim karmniku oprócz sikorek i wróbli często goszczą trzy ptaki nieznanego mi gatunku. Pomimo iż są dwa razy większe od np wróbli, nie rywalizują z nimi podczas jedzenia. Lubią jeść nie tylko ziarno i orzechy, ale również słoninę, która do niedawna była spożywana jedynie przez sikory. Wyglądają trochę jak szpaki, ale nie są nimi. Są czarne z widocznymi kropkami koloru jasno brązowego w upierzeniu. Mają długie dzioby i szpony koloru czerwonego. Proszę o identyfikację tych ptaków. Zamieszczam zdjecia z nimi. Fakt nie są one zbyt dobrej jakości bo na więcej nie pozwala mój sprzęt ale mam nadzieję, ze uda się Wam powiedzieć mi co to za gatunek. Z góry dziękuję.



 
 
Bastorek 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 39
Wysłany: 2010-01-31, 14:41   

słabo widać ale oglądając drugie zdjęcie wydaje mi się że to orzechówka ale i na szpaka wygląda.
_________________
www.bastorek.pl.tl
 
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2010-01-31, 14:44   
   Nr Tel.: 609091356


To jest raczej szpak bo orzechówka jest większa
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
bigaczzz 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 11
Wysłany: 2010-01-31, 14:50   

Dziękuję za odpowiedzi. Fakt po przejrzeniu zdjęć w sieci orzechówka raczej odpada. Mhm też się zastanawiam w kwestii szpaka. Fakt podobno te ptaki czasem nie odlatują, tylko zimują u nas. Ale po wielu obserwacjach lornetką dzięki której mam bardzo dobry widok na karmnik myślę że jednak nie są to szpaki. Są podobne do nich jeśli chodzi o wymiary i trochę o ubarwienia. Ale różnią się od tych widywanych bardzo często u mnie w ogrodzie (nawet w budce lęgowej w której doczekały się już potomstwa). Czy macie jeszcze jakieś propozycje? Z góry dzięki za pomoc
 
 
Daniel Kübler 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Igołomia
Wysłany: 2010-01-31, 20:52   

To jest szpak. W upierzeniu spoczynkowym powinien mieć białe kropki na końcach piór, ale te mogły się zabrudzić od sadzy i innych zanieczyszczeń osiadających na śniegu, tak jak stało się z sikorami - u mnie wszystkie mają szaro-brązowe brzuszki ;)
Tej zimy spotkać można sporo szpaków. W połowie stycznia w Krakowie widywano wielokrotnie stada po kilka - kilkanaście osobników. Szpaki w zimie mają także ciemne dzioby w lecie pomarańczowe).
Pozdrawiam
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-01-31, 23:58   

Popieram poprzednika są to napewno szpaki, ja co roku widuje zimujące szpaki, pojednycze sztuki jak i małe stadka...
cały czas mnie zastanawia ten jeden na 2giej fotce czy ma taki biały krawacik czy to poprostu zdjęcie robione przez szybe i śnieg na niej akurat w tym miejscu :D
wrzuć do karmika im jakieś owoce np jabłka ;)
_________________
marcinnn
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12