Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zielononóżki jednodniowki
Autor Wiadomość
Matysanno 


Województwo: śląskie
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 49
Wysłany: 2010-01-02, 22:38   zielononóżki jednodniowki

macie moze jakies sprawdzone sposoby na odróżnianiu płci, u jednodniowych zielononóżek???
 
 
foxhubert 
REDAKCJA FORUM



Województwo: dolnyslask
Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 175
Wysłany: 2010-01-06, 09:59   
   Skype: hubert.szymanksi.


Sprawa trudna moim zdaniem u zielononóżek ponieważ nie sa płcioznaczne
np. jakbyś pokrzyżował z polbalami to uzyskał płcioznaczne kurczaki.

1 Samce rozpoznać też można po bębenku rezonacyjnym, mieszczącym się w dolnej części tchawicy, w miejscu, gdzie rozgałęzia się ona na dwa oskrzela; jest on łatwo wyczuwalny poniżej krtani ptaka.

2 Ustaleniu obecności prącia w steku u samców lub jego brak u samic przez oglądanie rozchylonego steku lub badanie gruczołów rozrodczych za pomocą endoskopu (możliwość uszkodzenia narządów wewnętrznych). Zabieg ten łatwiej jest przeprowadzić u kacząt niż u kurcząt, gdyż kaczorki mają dobrze widzialny, umieszczony w fałdach błony śluzowej po stronie brzusznej steku, mierzący około 2mm zaczątek przyszłego prącia.

3.Inną, nową metodą jest analiza osi pióra piskląt. Zawarte w niej komórki poddawane są spektroskopii Ramana, metodzie wypracowanej przez indyjskiego fizyka Chandrasekhara Venkata Ramana: Molekuły, które oświetlane są światłem monochromatycznym, rozpraszają je we wszystkich kierunkach. Część rozproszonego światła, tak zwane "rozproszenie Ramana", zawiera informacje, z których można wyczytać różniące się kombinacje chromosomów ptaków. U samców są to dwa Z-Chromosomy, podczas gdy u samic występuje kombinacja chromosomów ZW
Ostatnio zmieniony przez foxhubert 2010-01-06, 10:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-01-06, 13:38   
   Skype: j.rogowski


Mówiąc po ludzku: my zwykli śmiertelnicy płci nie rozróżnimy...
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
Matysanno 


Województwo: śląskie
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 49
Wysłany: 2010-01-06, 15:43   

sprawa wyglada bardzo skomplikowana, slyszalem te ze po dlugosci skrzydel(tzn lotek) odrózniaja płec, ale nie jak to sie ma do zielononózek, moze po inkubacji zrobie selekcje na tej podstawie i zobacze pozniej jakie ekefty przyniesie , czy w 100% wyjdzie mi rozdzielenie płci.
 
 
dzik 


Województwo: wielkopolska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-01-08, 01:36   

Ja jestem w stanie rozróżnic w 99% kilkudniowe zielononóżki. Nuczyła mnie tego moja znajom która zajmuje się tym na codzień w nszej wylęgarni tylko zabroniła muwić jak to się robi. Więc jak sobie kupuje pisklaki zielononóżek na targu to tylko kurki sobie wybieram. :D
 
 
wojtas_p 
wojtas_p



Województwo: dolnośląskie
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 128
Wysłany: 2010-01-08, 04:39   

Trzba poczekać, choć i czas robi niespodzianki. Mi z 9 wyklutych kurcząt wychodziło 5 kogutków i 4 kurki. Dopiero po 2 miesiącach z jednej "kurki" zrobił się kogut, tzn. wyrósł koguci grzebień i stąd wiem, że pomyłka nawet w wieku kilku tyg jest możliwa a kilkudniowe kurczaki nie sposób odróżnić. Zresztą, kochamy wszystkie:) Nieważna płeć, ważne, aby zdrowe...
_________________
Brahmy, zielononóżki, orpingtony złote. Indyki. Bażanty polne & kuropatwy polne.
 
 
Matysanno 


Województwo: śląskie
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 49
Wysłany: 2010-01-08, 09:22   

dzik, szkoda ze nie chcesz sie powiedzielic wiedza......
 
 
foxhubert 
REDAKCJA FORUM



Województwo: dolnyslask
Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 175
Wysłany: 2010-01-08, 23:03   
   Skype: hubert.szymanksi.


Seksowanie polega na fermach na oberwacji skrzydełek jednodniówek tu jakiej tajemnicy niema.
Kurką rozwijają sie pióra szydeł szybciej niż kogutom.Gdy skrzydła jednodniowych piskląt jest rozciągnięta tak jak na fotkach, istnieją dwie warstwy piór. Dolna warstwę nowych piór na skrzydłach pisklęcia kurek rozwija sie szybciej niż górna warstwa. U kogutków odwrotnie odwrotnie. Czyli kogutki maja równe lotka u kurek dolny rząd wystaje.
Filmik do tej metody
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ten po polsku
http://www.youtube.com/watch?v=JDcsuBMYFVk

kurka.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 870 raz(y) 29,31 KB

kogutek.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 855 raz(y) 31,56 KB

Ostatnio zmieniony przez foxhubert 2010-01-08, 23:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
foxhubert 
REDAKCJA FORUM



Województwo: dolnyslask
Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 175
Wysłany: 2010-01-08, 23:22   
   Skype: hubert.szymanksi.


Tu metoda która wprawnemu oku pozwoli na ustaleni płci każdej rasy kur.
Łagodne, ale zdecydowanie ściskamy kurczaka miedzy kciukami i palcem wskazującym tak zeby kloaka (pupa) sie uwypukliła tam widzimy wzgórze zwane "perełką" . O wielkości główki szpilki. Decyzję należy podjąć szybko, bo pisklę jest zagrożony uduszeniem. Samice są tradycyjnie miejsce na zdjęciu po prawej stronie i mężczyźni po lewej.

Pisklęca oczy na pierwszej focie ukazującej chwyt zostały zasłonięte, w celu zachowania prywatności.

Czy wiecie z Azjatów uważna sie na najlepszych sekserów na świecie podobno maja 6 zmysł do tego.

Filmiki ja to sie robi
http://www.youtube.com/wa...layer_embedded#

kogucik kurka.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 634 raz(y) 13,15 KB

seksowanie.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 561 raz(y) 16,6 KB

Ostatnio zmieniony przez foxhubert 2010-01-08, 23:40, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
dzik 


Województwo: wielkopolska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-01-10, 00:24   

zielononóżki kogut od kury różni się tylko jednym szczegułem i nie chodzi tu o pióra ani o skrzydła
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-01-10, 09:00   
   Skype: j.rogowski


UWAGA! Szanowni czytający. Jeśli ktoś w Was wie gdzie dzik mieszka to zbierzmy się razem i pojedźmy do niego i przyciśnijmy go bo w takim tempie powie nam po wielkanocy jak będziemy kończyć lęgi.
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
Matysanno 


Województwo: śląskie
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 49
Wysłany: 2010-01-10, 09:23   

taki z niego "kozak" chwali sie a nie chce powiedziec, a forum jest po to zeby sobie wzajemnie pomagac, jak tak podchodzi to sprawy to niech nie korzysta z forum!!!!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14