Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wentylacja kurnika
Autor Wiadomość
sajga 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 75
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 185
Wysłany: 2008-09-30, 13:28   

A ile procentowo kur jeszcze jest aktywne?
_________________
sajga
 
 
DUCHOWNY 


Województwo: pomorskie
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 48
Wysłany: 2008-09-30, 17:11   

na 30 kur ok 5szt siedzi na ziemi a pozostałe na grzędzie-te 5 szt chyba po ciemku nie da rady w ciemnościach znaleźć grzędy..a powiedz mi co by była za różnica gdybym zapalał wcześnie rano bez doświetlania wieczorem-wg mnie usprawniło by to zasypianie kurek..wystarczyło by tylko pilnować przestawianie czasu zapalania w miarę wcześniejszego zachodzenia słońca.acha chciałbym dodać ,że mam automatyczne załączanie i wyłączanie światła więc pora nie gra roli
 
 
sajga 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 75
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 185
Wysłany: 2008-09-30, 18:13   

Ja bym nic nie robił przy takim procencie. Musisz wiedzieć że trudno wymagać od żywych istot zegarmistrzowskiej dyscypliny. Każdego wieczora znajdzie się jakiś "maruder", który się spóźni na grzędę.
_________________
sajga
 
 
DUCHOWNY 


Województwo: pomorskie
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 48
Wysłany: 2008-09-30, 23:24   

niby tak.. wiesz dziś byłem po 23,czyli godzinkę po gaszeniu i tylko 2 szt spały na ziemi...niby mało ale powiedz mi co to za różnica aby doświetlać tylko rano??podaj jakiś konkretny argument przeciw doświetlaniu tylko rannemu ..czy wieczorne doświetlanie coś zmieni jeśli w sumie i tak ptaszki będą miały 16 godz jasności???
 
 
sajga 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 75
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 185
Wysłany: 2008-10-01, 07:56   

Noc a więc pora na odpoczynek pod tą szerokością geograficzną trwa od 20 -tej do 6-tej. Chcąc wydłużyć dzien musisz zabrać trochę z końca nocy i trochę z początku czyli z wieczora.Tak wygląda praktycznie lato. Jak zrobisz tak jak chcesz ,to przestawiasz zegar biologiczny kurek co nie jest wskazane. A i tak nie masz pewności czy któraś z nich nie pozostanie na ziemi. Zapalanie światła ok. północy jest nie wskazane.
_________________
sajga
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2009-09-24, 16:39   

Witam!
Jestem na etapie robienia prototypu pierwszego z nowych kurników. Cały czas zastanawiam się nad tym jak rozmieścić otwory wentylacyjne?
Powiedzmy, że podstawa kurnika to kwadrat. W jednym rogu będzie wejście dla kur, przy podłodze. To byłby też jeden z otworów wentylacyjnych (drzwiczki z drobnej siatki).
Gdzie umieścić drugi otwór?
Na przeciwnej ścianie pod sufitem? Ale to nie będzie najwyższy z boków kurnika tylko najniższy (frontalny) przy przeciwnej ścianie (tylnej) będą grzędy. To będzie najwyższy bok.
Rozsądek nakazywałby na niej pod sufitem umieścić kratkę wentylacyjną. Ale czy w ten sposób nie zrobię przeciągu przynajmniej część kur nocujących "na linii" dwóch otworów wentylacyjnych?
Ma ktoś zdanie na ten temat, lub pomysł jak to rozwiązać?
Ostatnio zmieniony przez wj1964 2009-09-24, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wojtas_p 
wojtas_p



Województwo: dolnośląskie
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 128
Wysłany: 2009-11-09, 20:28   

Trochę późno, ale może jeszcze rada Ci się przyda. Otwór w drzwiach na dole to pierwszy, a drugi na przeciwko, czyli w rogu dowolnym, byleby nie po przekątnej. W otworze wyjściowym polecam wstawić kratkę z żaluzją, aby w prosty sposób regulować ilość wypuszczanego powietrza a wejście z kolei u dołu drzwi przez kratkę, ale "podprowadzić" od tej kratki kanałem wentylacyjnym po drzwiach do połowy ich wysokości i skierować w stronę ściany, aby nie dmuchało zimnym wprost na kury. Nie wiem, czy jasno napisałem, ale jak zobaczysz na stronie z klamotami do wentylacji kanały wentylacyjne, wtedy zapewne ujrzysz w wyobraźni moją koncepcję. W razie, gdyby wentylacja była za słaba to podciągasz komin wentylacyjny wyżej, np dokładając jedną rurę do góry przy wyjściu a także zwiększając otwór wpływającego powietrza. Wpływające powietrze też może bvyć regulowane kratką, to dobre w przypadku dużych wichur, spadków temperatur czy też zmiany pogłowia w hodowli.
_________________
Brahmy, zielononóżki, orpingtony złote. Indyki. Bażanty polne & kuropatwy polne.
Ostatnio zmieniony przez wojtas_p 2009-11-09, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12