Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
związki hodowców
Autor Wiadomość
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-01-31, 22:24   

Obrączki z "EE" liczą się na jakiś ważniejszych wystawach i wystawach zagranicznych. W Polsce jeszcze sędziowie nie przywiązują wielkiej uwagi do oznaczenia obrączki i nawet ptaki z obrączkami bez "EE" są przyjmowane i oceniane na wystawach. .
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-04-24, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2009-01-31, 23:01   

Gdy sędziowie pozwalają na takie coś łamią regulamin, i świadczy to odpowiednio o poziomie wystawy! Zastanówcie się dlaczego jesteśmy cały czas do tyłu w porównaniu z zachodnimi hodowłami. Tam takie coś jest niedopuszczalne! Obrączka bez "EE" jest w Uni Europejskiej tylko znacznikiem. Niby mały szczegół a świadczy o polskich hodowlach.
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
Iro_mak 
Specjalista


Województwo: Polska
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 337
Wysłany: 2009-02-01, 10:42   

Markus Kurspiot w 100% mogę stwierdzić, iż sędziowie nie łamią regulaminu, sędzia ma obowiązek ocenić każdego ptaka obrączkowanego, niezależnie jaką obrączką jest zaobrączkowany, oczywiście musi być to obrączka o odpowiednim rozmiarze, ptaki o innych obrączkach niż te z EE powinny mieć na karcie oceny zaznaczone że jest to tylko pokaz, i nie mogą brać udziału w konkursie. Co do poziomu wystaw na każdej znaczącej wystawie jest tak jak piszesz, tam są dopuszczane ptaki tylko z związkowymi obrączkami z tym EE. Natomiast innych np. lokalnych wystawach wszystko zależy już od organizatora. I nie wiem czy aż tak jesteśmy do tyłu za zachodnimi hodowcami, znam tam kilkunastu hodowców, również niektórzy nie obrączkują w ogóle swoich ptaków, a mają naprawdę dobry materiał, ci którzy chcą uczestniczyć w wystawach i ci znaczący hodowcy dbają już o odpowiednie obrączki i tak jest i w Polsce. I ten szczegół nie świadczy tylko o polskich hodowlach.
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-04-24, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-02-01, 11:27   

Kurczaczek wiem, że to świadczy o wystawie, polskiej hodowli itp. Spojrzeć na to z innej strony to Polska Hodowla dopiero od kilku lat zaczęła się rozwijać na większą skalę. Teraz można powiedzieć, że mamy już jako takie zasługi dla naszej rodzimej hodowli. W tym roku będą już zarejestrowane Liliputy Polskie, Czubatki Staropolskie i nowe odmiany barwne czubatek polskich żółta i bodajże czekoladowa, więc mamy już się z czego cieszyć i być z tego dumni. Na dodatek patrzeć na to, że zaczynaliśmy prawie od zera, a doprowadziliśmy hodowle do jako takich już osiągnięć to z tego też możemy być dumni, i że tak powiem uratowaliśmy naszą Polską Hodowlę. W Polsce mamy już bardzo dobrych hodowców drobiu wodnego, bażantów, głuszcowatych, drobnej egzotyki, papug, a nawet i kur, którzy pokazują na wystawach bardzo wysokiej klasy ptaki.
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2009-02-01, 17:27   

karol Piszesz o nowych polskich rasach... Ale zastanów się przez chwilę, co z tego skoro tego wszystkiego dokonuje jeden człowiek, pan Stanisław. Ona dba o poziom swojej hodowli, używa odpowiednich obrączek i ma możliwość pokazania czego dokonał w danym sezonie. A reszta czego dokonała? Nie używa odpowiednich obrączek, i nie stosuje się do wielu ważnych rzeczy! Może i ma bardzo dobre ptaki, ale niczego nie dokona w życiu, nikt się o jego hodowli nie dowie, zostanie w tyle, bo on wie najlepiej... W Europie, jeżeli chodzi o polskie hodowle znana jest tylko hodowla p. Roszkowskiego, ponieważ on zaistniał... A aby to zrobić trzeba naprawdę wiele dokonać, zaczynając od głupich obrączek... trochę zaszliśmy z tematu...
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
Ostatnio zmieniony przez Markus Kurspiot 2009-02-01, 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iro_mak 
Specjalista


Województwo: Polska
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 337
Wysłany: 2009-02-01, 19:30   

Kurczaczek napisał/a:
A reszta czego dokonała? Nie używa odpowiednich obrączek, i nie stosuje się do wielu ważnych rzeczy!


czy uważasz że jako jedyny w Polsce pan Stanisław używa odpowiednich obrączek?
albo ja to źle rozumiem albo zastanów się najpierw co chcesz napisać, a potem napisz.
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-02-01, 20:27   

Kurczaczek Pan Stanisława poświęcił się polskim i japońskim rasom, i zaczął tworzyć nowe odmiany i rasy, ale są inni hodowców co są niezarejestrowani na forach, a tworzą nowe odmiany barwne lub je udoskonalają i mają bardzo piękne ptaki i tak jak Ty uważasz za najważniejszą rzecz mają te obrączki z "EE". Wystawiają także ptaki na zagranicznych wystawach... Oni po prostu nie hodują nowych ras, lecz udoskonalają już istniejące do perfekcji, bo, np; takie sułtany ciężko znaleźć ptaki wysokiej klasy, choć już sporo osób ma takie ptaki i tak muszą ciągle ciężko pracować nad utrzymaniem tej rasy w dobrym stanie (grzebień, łapcie, czub, itp.). Sam zauważyłem, że hodowców sułtanów wciąż przybywa i mają piękne ptaki. Wracając do obrączek to jeśli jest wysokiej klasy ptak i nie ma obrączki to można powiedzieć, że jak się chce jechać na wystawy to ten ptak jest niczym, lecz jeśli ma jaką kolwiek obrączkę to wtedy jego urok rośnie i jest uznanwany za tego lepszego od tych bez obrączki (nawet cena ptaka jest wyższa z obrączką od tego bez) powiedział mi to bardzo dobry hodowca, wystawiający ptaki w Polsce jak i za granicą.

Trochę się rozpisaliśmy...
Iro_mak może zrób nowy temat w odpowiednim dziale i przenieś tam to wszystko...
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2009-02-02, 14:41   

Nie mam na myśli że tylko p. Stanisław używa odpowiednich obrączek, wiele osób takich używa... Karol piszesz o sułtanach, czy hodujesz te kury? Jestem ich hodowcą, aktualnie mam około 34 sztuki. Hoduję sułtany białe, splesh, czarne, niebieskie będę mieć rówenież nowe czerwone... W tamtym sezonie zabrałem się za wychodowanie czekoladowych sułtanów, krzyżując czarne z czekoladowymi mieszańcami czubatek i białoczubów, mam pierwsze efekty tych krzyżówek... ale nie o to mi chodzi. Wszystkie ptaki w polskich hodowlach pochodzą z dwóch wybitnych niemieckich lini hodowlanych, nikt sam z polskiego materiału, nie wyprowadził doskonałego materiału, wszyscy pędzą za granicę... Niewiem po co kontynujemy tą rozmowę, bo i tak mamy swoje odmienne poglądy. "Mniej mówić, więcej czynić"
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2009-12-23, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-02-02, 15:54   

po pierwsze może i mają ptaki z zagranicy, ale potrafią tę jakość utrzymać...
Po drugie po co chwalisz się ile masz sułtanów i jakie to Ty posiadasz kolory, bo nie liczy się ilość, a jakość!...
Piszesz, że wszyscy pędzą za granicę i nikt nie wyprowadził dobrego materiału hodowlanego to czy Ty to zrobiłeś i skąd niby masz swoje sułtany...
No właśnie piszesz, że zacząłeś tworzyć nową odmianę barwną sułtanów, ale jak sam mówisz (mniej mówić, więcej czynić), to czemu właśnie Ty do tego się nie przystosowujesz...
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2009-12-23, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2009-02-02, 16:03   

Moje pierwsze sułtany dostałem w prezencie, później kupowałem tu i tam, aby zdobyć w miarę dobry materiał. Musiałem je gdzieś kupić, przecież sam sobie ich nie wyczarowałem!
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2009-12-23, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-02-02, 16:41   

Nie chciałem Cię obrazić, jeśli to odczułeś to przepraszam.
Tylko, że z Twoich postów wynika, że dla Ciebie polscy hodowcy są słabi i piszesz, że nic nie dokonali, ale czy to jest prawdą. Sam sobie odpowiedz na to pytanie, bo ja tylko chciałem Ci to udowodnić, że tak do końca nie jest...
Ostatnio zmieniony przez Karol Chmielewski 2009-02-02, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
froniek 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 44
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: 2009-10-31, 15:32   

witam wszystkich
od zeszłej niedzieli jestem szczęśliwym posiadaczem kilku kurek rasy czubatka polska brodata, zakupiłem je od syna hodowcy z Radomia, podobno są to ptaki wystawowe tylko zaskakuje nie jedna rzecz o której dowiedziałem się czytając forum a mianowicie ze ptaki tego typu powinny mieć obrączki a moje na sześć sztuk zaobrączkowane są tylko dwie lub trzy, przyznaję się że nie zwróciłem uwagi ale sądziłem że syn hodowcy który podobno pisał książki na temat czubatki wie co sprzedaje i wszystko ma tak jak powinno. Czy ptaki które nie posiadają obrączek można wystawiać na wystawach
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-10-31, 16:41   

froniek, Nie, możesz je wystawić poza konkursem jako ptaki do obejżenia.Wszystko zalezy czy w Związku do którego należysz jest taka możliwość.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17