Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czerwone perlice.
Autor Wiadomość
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2008-12-31, 12:10   

A mój leghorn też miał czrwonawą grzywę,ale z innego powodu-wciąż tłukł się z innym kogutem i ten odcień na długo pozostał n jego piórach:)
A co do koloru upierzenia,który zmienia się pod wpływem przyjmowanego pokarmu,wystarczy popatrzeć na kanarki-jeśli często podaję się marchew,kolor zaczyna się utrwalać:)
Pozdrawiam
_________________
Darek
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-12-31, 17:37   
   Nr Tel.: 694 310 917


:d :P widzę tu jakiś kompleks.
Jeżeli nie mogę bronic mojej tezy, że lepiej podawać warzywa w naturalnej postaci, a nie gotowanej, to po co forum, a gdybyś chciał zauważyć jesteśmy na wolierze a nie gdzie indziej. Tutaj każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i bronic swoich prawd.
Jak na razie to pierdoły wypisujesz ty, upierając się że dzięki buraczkom białe perliki dostają czerwony, czy różowy kolor piór, wszystkie inne osoby piszą co innego. Choć chowałeś perliki to czy dałeś zbadać ich pióra żeby teraz twierdzić w 100% , że ich nalot innego koloru (różowego) ma związek z burakami ?
Jeżeli by coś było w tym co piszesz to moje białe silki też powinny dostać nalotu czerwieni, choć przez cały rok mają dostęp do czerwonych buraków, aronii, marchwi ciągle są śnieżno białe, no przepraszam niekiedy jak pada deszcz to zmieniają swój kolor, ale zapewniam cię, ze nie jest on czerwony.
Masz rację co do jednego, jeszcze wiele rzeczy nie wiem i wielu rzeczy jeszcze się chcę dowiedzieć, cieszę się jednak, ze dotarłam do osób wiarygodnych, którym można zaufać i od których dowiaduję się prawdy. Ty nie będziesz moim autorytetem i wątpię, że uda ci się ten stan rzeczy zmienić.
Niepotrzebnie się tak wściekasz i używasz tylu wykrzykników, zamiast tego zwróć większą uwagę na pisownię.
_________________
www.agarys.pl
 
 
matias 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 88
Wysłany: 2008-12-31, 18:03   

kapusta czerwona , BURACZKI cwikłowe MALINY śliwki zawierają barwiniki antocyjanowe
Barwniki mogą występować w komórkach miąższu skórkach

W buraku ćwikłowym występują dwa barwniki purpurowy ( beatnina ) i żółty
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2008-12-31, 19:06   

nyszka napisał/a:
Ty nie będziesz moim autorytetem i wątpię, że uda ci się ten stan rzeczy zmienić.

Ty moim też choćby się świat walił.
adrian lasek ich czerwonawe zabarwienie nie było efektem ubrudzenia się ptaków buraczkami. Na piórach było doskonale widać białe kropeczki a jak by się ptaki ubrudziły to by było wszystko pobrudzone.
Ptaki jadły u mnie buraczki wówczas codziennie, człowiek codziennie ich nie jada a i zapewne silki nyszki także.

Odnośnie zbadania piór, to nie zrobiłem tego a może powinienem. Wtedy było to dla mnie ciekawostką tylko, nie jakimś wielkim odkryciem.


Jeśli kiedyś będzie mi dane pobawić się w hodowlę tych ptaków ponownie, postaram się coś więcej tu zrobić.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-12-31, 19:53   
   Nr Tel.: 694 310 917


wanted napisał/a:

Ptaki jadły u mnie buraczki wówczas codziennie, człowiek codziennie ich nie jada a i zapewne silki nyszki także.



:P :P jaki ty jesteś pewny tego co piszesz. Dzieli nas ponad 500km. a ty masz podgląd na to, co jedzą i w jakich ilościach dostają moje ptaki ? to już jest dla mnie ciekawostka :hmm:

Dla twojej lepszej orientacji, kupuję warzywa workami, dla koklasów, olśniaków i tragopanów warzywa i zielenina to podstawa pokarmu, ziarnem tylko uzupełniają swoją dietę. Dlatego też kurki dostają je także codziennie, bo warzywa dostają wszystkie ptaki.


matias zgadzam się że w warzywach i owocach występują barwniki, ale czy mają one wpływ na barwę piór? większość temu zaprzecza
adrian_lasek napisał
Cytat:
Pióro po urośnieciu nie ma żadnego kontaktu komórkowego z ciałem, jest tylko umieszczone w skórze, bo jest strukturą stałą, tak jak paznokcie itp. Nie jest unerwione, ukrwione, nie posiada żywych komórek i tkanek. Czy widziałeś kiedykolwiek żeby zabarwiły ci się paznokcie albo włosy po jedzeniu buraczków?


Więc w jaki cudowny sposób te barwniki przenikają niby do piór ?
Może znajdzie się na forum osoba, która w racjonalny sposób mi to wytłumaczy wtedy może uwierzę, ale nie kiedy ktoś mi pisze, że podawał buraki, a pióra przez to były czerwone . Ani to fachowe wytłumaczenie, ani rzeczowe, a tylko przypuszczenia
_________________
www.agarys.pl
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2008-12-31, 19:59   

Skończcie już te swary:) Wanted,zaproś Nyszkę na perliczkę w buraczkach i po kłopocie;)Nowy Rok się zbliża!Zamierzacie przez następne miesiące też się tak spierać?:)Pozdrawiam!
_________________
Darek
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-01-01, 10:12   

Moje wszystkie ptaki dostają codziennie od wczesnej jesieni do wiosny tartą marchew z buraczkami/czerwonymi/ i innymi warzywami.Nigdy żaden ptak nie zmienił koloru piórek,nawet biale faliste :D
Co do kanarkow to mam parę czerwonych,barwnik ktory im się podaje działa tylko w czasie pierzenia,wtedy to związek chemiczny ktory powoduje koloryzację piór przedostaje się do krwi.Jak wszystkim wiadomo młode pióra - chodzi o ich część w ciele ptaka w tym okresie jest silnie ukrwiona.Po okresie pierzenia mimo podawania barwników nigdy z pomarańczowego kanarka nie zrobi się czerwonego.
Zawartość barwnika w warzywach ktory by wpływał decydująco na zmianę koloru piór jest niewielki.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-01-01, 11:55   

nyszka, podczas wzrostu piór- wtedy.

Wiesz, ty masz swoją rację- ja wiem swoje i nie mam zamiaru się z tobą przepychać.
Jeśli też zauważysz, to chyba u was na stronie pisałem o tym zabarwieniu, ale że nie był to czerwony kolor intensywny. Kolor był blady słabo zauważalny ale był :!:
Wiem co widziałem.
Kopernik jako pierwszy też opisał ruch ziemi w okół słońca i cała reszta się śmiała, aż .......

Więc jeśli chcesz się dalej przepychać to ok. ja już z tobą nie mam zamiaru pisać.
Ptaki (2 szt) mniej więcej wyglądały tak, a to nie brąz bo brąz u perliczek wygląda inaczej. Rudy kolor też jest troszkę inny.


Brąz.

http://www.guineafowlinte...lor/bronze2.jpg
Znalazłem też na pewnej stronie włoskiej o kolorze perliczek kremowych, u których zabarwienie piór zmienia się podczas pierzenia (pory roku), samica bywają ciemniejsze niż samce.
Cytat:
... colorazione crema piume di uccelli cambia dopo gubieniu piume quando gli uccelli stanno facendo è più scuro in primavera...
... Le femmine sono più scure rispetto agli uomini piumaggio colorato.

www.biozootec.it/arezzo_2008_relazione.


Być może to wpływ karmy, być może jakieś inne zaburzenia i ptaki zabarwiły się na inny kolor, jednak wszystko jest wytłumaczalne. Na pewno nie były ubrudzone od jedzenia buraczków.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-01-01, 12:03, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-01-01, 22:52   
   Nr Tel.: 694 310 917


OOOOO przechodzimy na wyższy poziom i bujamy w chmurach :d jeżeli ty porównujesz swoje przypuszczenia do odkrycia Kopernika to ja wymiękam :] Obyś nie wpadł w czarną dziurę :d

Wracając jednak do tego przy czym cały czas się upierasz to podstawowa sprawa; już nawet nie przyczepiając się do tych buraków, ale do tego gotowania :?: przy gotowaniu warzywa jak i owoce puszczają soki, a najwięcej barwniku znajduje się w soku, wiec ty wylewasz go z wodą :P
Do czego mają mnie przekonać te zdjęcia? na pewno nie do tego, że dzięki gotowanym burakom białe perliki przebarwią się na różowo?

Co do konkretów :d bo przecież napisałeś, że piszemy jakieś pierdoły o sztucznych barwnikach !

Preparaty barwiące - syntetyczne występujące w paszach dla drobiu to!
- KANTAKSANTYNA (barwnik czerwony)
- ASTAKSANTYNA (barwnik żółty)
- ester etylowy kwasu B-apo-8-karotenowego (barwnik żółty)
Są to preparaty dla uzyskania bardziej intensywnej barwy żółtka, ale nie jest powiedziane, że np. karmiąc biały drób którymś z tych syntetyków przy pierzeniu nie będzie miał wpływu na barwę piór (oczywiście znikomą)

Preparaty naturalne to dla barwy żółtej, kwiat nagietka, a dla czerwonej czerwona papryka ( nigdzie nie napisali o buraku :co: )

Miałam też nie szukać nic o sztucznych barwnikach dla kanarków, ale niech tam:
Preparaty te to dla uzyskania intensywnego czerwonego koloru to CANTHAXANTIN i INTENSIV niemieckiej firmy QUIKO

Wszystkim życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :D szczerości, miłości i prawdziwych przyjaźni, a także wiele radości z hodowli :D
_________________
www.agarys.pl
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2009-01-01, 23:28   

Niezależnie od tego jak będziecie się wzajemnie licytować na kolejne własne prawdy o tartych buraczkach i tym czy mają być gotowane czy nie, oraz co w ten sposób się osiągnie założyciel tego tematu poszukiwał czerwonych perlic, a nie perlic barwionych.
Przecież np. Flaming - Czerwonak jest gatunkiem który niezależnie od tego ile zjadł skorupiaków warunkujących intensywność jego zabarwienia pozostaje jednym gatunkiem.
Tak więc póki co nie odnaleziono czerwonych perlic, takich które wyklułyby się z genami warunkującymi ten kolor piór i po osiągnięciu dojrzałości miały takie zabarwienia piór.
Ale nigdy nie należy tracić nadzieii!
Pozdrawiam.
 
 
mirek k 


Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 23
Skąd: Mschchonoof
  Wysłany: 2009-01-03, 10:46   
   Nr Tel.: 660 688 259


tragopan napisał/a:
. Perliki sie pierzą od maja do sierpnia. A w tym czasie nie ma buraczków.
A jak już co, to buraki dopiero zbiera się od września.

Pozdrawiam i wiosna wstawię foty moich różnokolorowych pisklaków. Mam pomysł na ich zabarwienie. Po prostu pomaluję jajka :D


No tak ale burak to nie truskawka można nie mieć zamrażarki a i tak można podawać w okresie pierzenia perlic.Buraki zbiera się od września lecz perliki nie dostaja ich za pomoc przy ich zbieraniu:-)
 
 
 
piotrs 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-03-15, 11:00   

Witam!
Jestem ciekawy czy ktoś ma, bądź widział BIAŁE perlice, ale takie bez białych kropek perełek na całkowicie białych piórach. Wszystkie białe, które widziałem zawsze mają jaśniejsze kropki na białawo-żółtoszarych bardziej lub mniej piórach. Z tego, co się już dowiedziałem BIAŁA odmiana perliczek (panterek) występowała kiedyś we Włoszech.
Pozdrawiam wszystkich wiosennie!
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2009-03-16, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotrs 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-06-26, 12:35   

Jestem ciekawy co z nich wyrośnie? Czy będą czerwone czy żółte, napewno będą bez kropek tak jak fioletowe (Royal Purple).

brązowe perlice.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 811 raz(y) 300,38 KB

 
 
Greg 


Województwo: opolskie
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 41
Wysłany: 2009-09-13, 16:22   

Skoro odpowiednio karmiąc kanarki i gołębie mozna wpłynąć na barwniki zawarte w ich piórach to można przypuszczać,ze to samo dotczy perlic. Do pasz,którymi karmi sie łososie "fermowe" dodaje sie barwniki,które zabarwiają ich mięso od koloru pomarańczowego po czerwony - w zależności od tego jakie życzenie ma odbiorca. Ponoć można tez wpłynąć nz pigmentaqcję siersci u psów masci żołtej dodając do karmy karoten.
Lepiej byłoby mieć perlice o czerwonych czy też czerwonawych piórach pod warunkiem,ze cecha ta byłaby utrwalona genetycznie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15