Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ziarna konopi indyjskiej
Autor Wiadomość
blood.luna 
przepiórki ch/nimfy



Województwo: małopolskie
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 40
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-02, 15:06   Ziarna konopi indyjskiej

Znajomy powiedział mi, że podobno ziarna konopi indyjskiej są dobre na porost piór u ptaków. Gdy kupowałam kilogram na targu, sprzedawca polecił mi dodawać ją do normalnej mieszanki dla moich papug / przepiórek chińskich mniej więcej w ilości 1/3. Czy to nie za dużo? Podawałam w ten sposób moim ptakom, rzeczywiście pióra ślicznie odrosły jednemu, który miał z tym kłopoty, ale boję się, aby nie przesadzić. No i zastanawiam się, czy ziarna konopi nie zawierają jakichś substancji odurzających, nie chciałabym, żeby moje ptaki były "przymulone" lub cokolwiek w tym stylu (w końcu pomimo restrykcji w polskim prawie, przemysłowe konopie indyjskie mogą zawierać jakieś śladowe ilości THC).

Macie jakieś doświadczenie z podawaniem ziaren konopi indyjskiej swoim ptakom?
Proszę o wszelkie skojarzenia, przemyślenia, komentarze...
A zwłaszcza, jeśli ktoś chce mi to odradzić... Nie chciałabym podtruć moich ptaków, chociaż najwyraźniej im smakuje, bo w tej ilości, jaką dodałam, zjadają wszystko...
 
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2009-09-02, 15:45   

Ziarno przemysłowej konopi nie zawiera THC. poza tym THC nie jest substancją trującą ani toksyczną. Ostatnie badania dowodzą że wprost przeciwnie, pomaga w leczeniu niektórych chorób.
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kowal 2009-09-02, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blood.luna 
przepiórki ch/nimfy



Województwo: małopolskie
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 40
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-02, 16:06   

chorób o ptaków? mnie interesuje tylko działanie na ptaki. ;)
 
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2009-09-02, 17:30   

Cytat:
canabis jest lekiem bardzo skutecznym (czasem jedynym) i na ogół mniej szkodliwym niż leki przepisywane przez lekarzy. Lista jest naprawdę długa, jaskra, sm, epilepsja, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe stawów, depresja, alkoholizm i narkomania(!) itd. Jednak o ile mi wiadomo na chwilę obecną w Polsce nie prowadzi się badań ani labolatoryjnych, a tym bardziej klinicznych nad zastosowaniem canabis w medycynie, chyba też żadna instytucja ani osoba fizyczna nie ma akyualnie zezwolenia na uprawe MJ. To oczywiście chore gdy taki środek jak morfina jest dostępny w aptekach, nie mówiąc o setkach innych toksycznych chemicznych leków, no, ale kto powiedział, że polskie prawo jest logiczne.

Cytat:
konopia przemysłowa, która jest uprawiana tylko na włókno, paszę. ziarno itp. Susz niezapylonych osobników żeńskich zawiera bodajże poniżej 0,2% THC, a za "konopie narkotyczne" (czyli marihuanę) uznaje się te które mają powyżej 3% i nikt ich w Polsce nie uprawia (chyba że ktoś jest niegrzeczny i łamie prawo, ale nic mi na ten temat nie wiadomo;)
Cytat:
wg przepisów konopia przemysłowa to taka która zawiera do 0,3% THC, w filmie powiedziano "konopie indyjskie", tak że jest to rzeczywiscie błąd bo powinni powiedziec konopie siewne albo przemysłowe. Indyjska zawiera o ile pamiętam powyzej 3%THC, no a krzyżówki uprawiane na marihuanę nawet ponad 20% THC w suchych kwiatostanach.


Żeby nie było niedomówień, THC jest w kwiatostanach, w nasionach są znikome ilości.
_________________
Pozdrawiam
 
 
blood.luna 
przepiórki ch/nimfy



Województwo: małopolskie
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 40
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-04, 12:51   

Dziękuję :)
Sprostuję tylko, że wg polskiego prawa chyba może być poniżej 0,5%,a nie poniżej 0,2%.

Cieszę się w takim razie, bo ptakom wyraźnie smakuje :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12