Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyrywanie pior mlodym Amadynom przez rodzicow.
Autor Wiadomość
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-08-30, 18:13   Wyrywanie pior mlodym Amadynom przez rodzicow.

Witam.
Od pewnego czasu mam pewien problem z jedna z moich wystawowych par Amadyn zebrowatych.
Zarowno samiec i samica wyrywaja mlodym piora z grzbietu, gdy te zaczynaja wyrastac. Z poczatku myslalem ze jest to spowodowane checia przystapienia do kolejnych legow, tak wiec przy ostatnim z ich legow, po wylocie mlodych z gniazda (mlode jeszcze byly karmione przez rodzicow), zabralem z klatki budke legowa. Niestety, rodzice wciaz skubaly mlode, wyrywajac im nawet dopiero co wyrosniete pochwy piorowe. Zaczely robic to na tyle uporczywie i nagminnie ze jeden z pisklakow padl zanim sie usamodzielnil. Nie moge w takim przypadku oddzielic mlodych, gdyz nie pobieraja jeszcze same pokarmu, a zostawienie ich z rodzicami, konczy sie nekaniem ich przez ojca i matke. Wiem ze takie skubanie moze byc powodem niedoboru aminokwasow siarkowych, ale nie sadze aby to byl powod. Ptaki podczas odchowu mlodych dostaja codziennie lub co drugi dzien mieszanke jajeczna, wzbogacona kroplami witaminowymi. Maja tez staly dostep do suchej mieszanki jajecznej dla kanarkow. Nie wiem czy moze nie robia tego poprostu "z nawyku". W czym jeszcze sa zawarte aminokwasy siarkowe?? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam.
 
 
Haall 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 78
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-08-31, 21:00   

Niektóre aminokwasy łączą się z cukrami prostymi i w tej postaci nie są przyswajane przez organizm ptaka. Nie powinno się łączyć w jednym posiłku pokarmu białkowego z owocami. Nie wiem, jak jest u Ciebie, ale może warto do diety włączyć np. spirulinę, zielonki, suszoną pokrzywę, grit itp. Moje zebry pochłaniają każdą ilość takich frykasów.
_________________
...mały plusk kolor pierzastych piątek...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12