Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kura jedwabista x białoczub
Autor Wiadomość
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2009-01-18, 12:01   Kura jedwabista x białoczub

Jaka wyszłaby mi krzyzówka bialego koguta silki z kurką baloczubą (czarna biały czubek) ?

Kurka moze byc nosicielką genów recesywnych pod wzgledem barwy gdyż dostalem ją wraz z niebieskim kogutem białoczuba, dlatego nie wiadomo jakiej barwy miała rodziców.
Ostatnio zmieniony przez Markus Kurspiot 2010-03-07, 13:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2009-02-13, 06:27   

hmmm na pewno będzie czubate może z brodą a może ni jak również będzie mogło mieć 5 paluchów albo 4 może wszystko wyjść :d :)
 
 
Józek 
Specjalista
Administrator



Województwo: śląskie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1010
Skąd: sląskie
Wysłany: 2009-02-13, 10:04   

Setki ludzi - hodowców hoduje kury na wolnym wybiegu, przeróżnych ras tylko dla ozdoby ogrodu, gdy jednak jakaś kura zechce wysiadywać jaja, to większość z nich przynosi albo kupuje inne jaja do lęgu, albo kur czysto rasowych ozdobnych albo zwykłych użytkowych
Nie rozumiem poco wychowywać takie pisklaki mieszanek, ani do ozdoby ani do użytku czy konsumpcji :/
 
 
Jaro 
POLSKIE RASY



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 259
Wysłany: 2009-02-13, 16:56   silka i białoczób

Podpisuję się pod słowami minizoo, bo po co "produkować" mieszańce, które będą bezużyteczne i mogą jedynie zanieczyszczać populację czystorasowych ptaków...
_________________
http://www.spis-hodowcow.pl/Jaro
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2009-02-13, 21:33   

a przepraszam bardzo czy tylko rasowe mogą byc ozdobne? przeciez mieszańce tez mogą byc ciekawe z jajek od rasowych wiemy co sie nam wykluje a jak sie pomiesza to nie wiadomo co i efekt moze zaskakiwac

"i mogą jedynie zanieczyszczać populację czystorasowych ptaków..." jesli chce miec czysto rasowe to chyba moge oddzielic od innych .. proste
Ostatnio zmieniony przez albertoo 2009-02-13, 21:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-02-14, 09:40   

albertoo ale po co kręcić i mieszać, na co to :?: Po tej Twojej kombinacji wyjdzie ptak gładki nie jedwabisty, bo jedwabistość nie jest dominująca. Będzie miał 4 palce i czub (barwa czuba zależy od barwy czuba koguta i kury, ale po mieszance może to być kolorowy, no chyba że kogut jest biały) i będzie miał delikatne łapcie. Masz już cały opis tego mieszańca. Wiesz ile osób już tak pomieszało ptaki i co im wyszło MIX. Myślisz, że uda Ci się je oddzielić no to ok, ale nie będziesz tego trzymał tak długo aż zdechną. Kurki z mieszanki będą mogły chcieć siedzieć lub nie. Jedna gdzieś się schowa lub coś i będziesz miał więcej mixu. Te kury jedzą! w pewnym czasie zmienisz zdanie na "ukierunkowanie" hodowli i co z tymi mieszankami :?: Zostanie je tylko zjeść, no chyba że je sprzedasz. No i co wtedy :?: Następna dostawa mixu do Polski :!: Spróbuj tego nie robić. Te rasy co masz nie są zbyt drogie dokup im do pary i spróbuj rozmnażać czysto rasowe ptaki.
Ostatnio zmieniony przez Karol Chmielewski 2009-02-14, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2009-02-14, 12:40   

ja mam 20 kur zwykłych niosek dwie kurki jedwabiste jeden kogut jedwabisty i kurka białoczub ja nie mam takiej wielkiej wielorasowej hodowli, niebawem oddziele silki od zwykłych by kogut zapładniał tylko silki i ich jajka przeznacze do lęgów naturalnych i jak do stadka silek 1+2 dolącze jeszcze kurkę białoczuba to mi nic sie nie stanie mając ze dwa czy trzy mixy u moich znajomych po kogucie jedwabistym i jakiejs innej czubatej kurze wyszedł biały kogucik liliput bardzo podobny do sułtana
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-02-14, 22:04   

Po raz drugi pytam się po co :?: Nawet jak będzie to kilka mieszańców to na pewno nie będziesz cały czas ich trzymał. Nawet gdyby to jak sam mówisz nie masz wielkiej hodowli to nie masz też tylu kurników do rozdzielenia mieszańców i na pewno kiedyś się pomylisz i wylęgniesz te jajka co nie trzeba. W końcu stado się rozrośnie i będziesz musiał się części pozbyć, bo będzie ich za dużo. Nie ma co dłużej rozwijać tematu... Zobaczymy jak to będzie... czas pokaże... :/
Ostatnio zmieniony przez Karol Chmielewski 2009-02-14, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2009-02-15, 09:31   

a po co hodujesz małe chude znoszace mało jajek kury uznane za rasowe? moze hobby - hobbystycznie mozna tez hodowac mieszance moze zeby zarobic sprzedając czyste rasowo

dwa kurniki zupełnie wystarczy by oddzielic silki od innych kur i ich jajka przeznaczac do lęgów i ja tak robie a zwykłych niosek nie rozmnazam bo zakupuje juz odchowane młode kokochy
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2009-04-05, 08:13   

Skrzyżowałem białego kogutka silki z czarną kurą białoczubą wsadziłem pod kwokę oprócz innych dwa jajka od nich jedno było zalężone dzisiaj zobaczyłem ze się jajka nad kluły i to jajko od tej pary tez i ma piękny czarny jak smoła dzióbek zobaczymy, co z niego wyjdzie dam fotkę jak się wykluje
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2009-04-05, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2009-04-05, 20:18   

Wykłuło się... Jest całe czarniutkie tylko na brzuszku ma trochę białego ma czubek, łapcie, 5 palców, i czarną skórę
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2009-04-05, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2009-07-11, 13:34   

[img=http://img35.imagesh...braz003jqp.jpg]
 
 
przemek511 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 320
Wysłany: 2009-07-12, 21:54   
   Skype: e-mail: przemek880@vp.pl


albertoo, także uwarzam że nie koniecznie każdy kto lubi kury musi chodować czysto rasowe . Np ja mam dużo kur które kzryżowały się przez długie lata i w efekcie każda teraz jest inna, nie sprzedaję ich nie rozdaję a teraz nie rozmnażam lecz nie dlateo że przechodze na rasowe lecz dlatego że jest ich wystarczająco dużo.Moje kury mają zapewnione życie do naturalnej śmierci i nawet te które mają po 6,7,8 i wiecej lat dobrze się niosą.Oprócz moich kolorowych mieszańców mam pare czubatek, kochinkę miniaturową,silki,chabo i inne rasowe kury które mieszkaja w jednym budynku i chodzą po jednym wybiegu. Moje kury mam przede wszystkim dla ozdoby i nie zależy mi na ich rozmnażaniu, jak chcę jakąś ciekawą kure to poprostu ją kupuję.Mam też inne ptaki np bażanty pawia(narazie tylko samca), gąskę oraz kaczki, z wszystkich tych ptaków rozmnażam kaczki krzyżówki, piżmowe.Jakoś moje ptaki żadnych genów mieszanych nie "roznoszą" po Polsce.Jak będę chciał jeszcze jakichś kurek kolorowych to pozwolę kurze jakiejś siedzieć na różnych jajach z których kurczaki będą biegały tylko po moim podwórku. z resztą u mojej kuzynki też tak jest i nigdzie nasze kury nie wędrują po świecie.

Dla mnie moje kury są jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i za rzadne skarby żadnego z moich pupili bym nie oddał ;)
Ostatnio zmieniony przez Markus Kurspiot 2010-03-07, 13:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2009-07-22, 20:17   

Własnie wśród mieszańców najlepsze jest to ze kazdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny i to co z jajka sie wykluwa zawsze jest niespodzianką.. jedne bardziej znosza jajka inne co trochę kwoczą lub poprostu tylko są i zadziwiają swym urokiem.
Ostatnio zmieniony przez Markus Kurspiot 2010-03-07, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 17