Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hodowla a chów
Autor Wiadomość
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2006-08-21, 21:36   Hodowla a chów

Dziś wybrałam się aby zobaczyć co mają inni hodowcy do sprzedania. Niestety czekała mnie przykra niespodzianka, kury były trzymane w strasznych warunkach - dwa koguty i trzy kurki kochinka miniaturowego trzymane w klatce o wymiarach 80/50na 50cm lub kogut i dwie kurki czubatki w okrągłej klatce o średnicy 60cm i wysokości 80cma materiał zarodowy był bardzo mizerny z widocznymi wadami. Ale ludzie się cenią bo jest to dla nich jedyne źródło utrzymania, jeszcze teraz sprzedają kurczaki tygodniowe z opadniętymi skrzydełkami, żywione pszenicą, bez żarówki bo to za dużo kosztuje ponad 10zł w zależności od rasy.... Białoczuby czarne chodziły z wydziobanymi piórkami w czubie, inne czubatki miały mieszaninę wszystkich koloró tak , ze nie potrafiłam ich nazwać. Sułtany były pożółkłe z niezbyt opierzonymi nogami i niekształtnym czubkiem. Byłam u trzech howodców, ale niestety te hodowle to typowy chów, aby więcej wyprodukować i zarobić, nie ważne co się sprzedaje...
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-21, 21:55   

anna czarnota - to nie są hodowcy-tylko pseudo hodowcy. Hodując staramy się zapewnić naszym pupilom jak najlepsze warunki a nie męczarnie. Wpadnij kiedyś w nasze okolice,tu ci pokażemy jak się utrzymuje drób. Większość moich przyjaciół trzyma ptaki na sporych wybiegach lub w wolierach o dużych wymiarach. Nie m,a czegoś takiego że jest kilka kur czy innych ptaków na przestrzeni bardzo ograniczonej. Tu się robi wszystko by tylko one miały -RAJ- :mrgreen:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Adrian14 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Kuj-Pom
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 230
Skąd: Żołędowo/Bydgoszczy
Wysłany: 2006-08-21, 21:59   

Myślę że kto jak kocha swoje ptaki-takie też zapewni im warunki...
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-21, 22:00   

Adrian14 napisał/a:
Myślę że kto jak kocha swoje ptaki-takie też zapewni im warunki...


Super słowa,extra podejście.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2006-08-22, 18:09   
   Nr Tel.: 503362871


Ja kiedyś byłem u jednego hodowcy i widziałem jak trzyma swoje ptaki aż szkoda mówić. Miałem ochotę je wszystkie powypuszczać z tych jego wolier a raczej klatek. Ja nie rozumiem żeby trzymać ptaki w małych pomieszczeniach bo przecież można z odrobiną dobrej woli stworzyć ptakom niezłe warunki. Ja zdaję sobie sprawę że ludzie mają różne żródło dochodu i jedni zarabiają mniej a drudzy więcej toteż bym trochę poczekał i ptaki kupił wtedy kiedy stworzymy im warunki.
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-08-22, 19:15   

Augustyniak Piotr, Trochę się nie zgodzę, zobacz do albumu Pan Stanisław dał tam mase kurników, które nieraz są w opłakanym stanie… małe klateczki, a ich właściciele kochają swoje ptaki najbardziej na świecie. (Ale Polska to Polska i nasi „Hodowcy” (IRONIA) są przecież The Best)
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-22, 21:33   

A ja się z Augustyniak Piotrkiem zgadzam. Powiem tylko że powinniśmy kupywać ptaki w miarę rozsądku na nasze warunki, a nie biec do przodu kto więcej-WYśCIGI JAKIEś CZY CO ? Jeśli nie ma się warunków na utrzymanie większej ilości ptaków, to po co przesadzać, a tak właśnier sie dzieje z wieloma hodowcami. Zamiast specjalizacji w jednym-kilku gatunkach, chca posiadać masęprzeróżnych gatunków-mimo iz nie posiadaja miejsca i nie mogą stworzyc ptakom wymaganych warunków. :evil:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-22, 21:41   

Ja tylko pokazałem jakie kurniki są na cały świecie.
Osobiście jednak staram się swoje woliery utrzymywać w czystości i porządku. Powiem więcej - to mój punkt honoru.
Zgadzam się z wantedem w kwestii wyścigów. Najlepszy jest według mnie taki model: jedna rasa wiodąca plus dwie, trzy dla uzupełnienia. Jak się hoduje kilkadziesiąt różnych ptaków (a są tacy), to tak naprawdę niczego dobrze nie można zrobić.
 
 
Krzysiek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2006
Posty: 64
Wysłany: 2006-08-23, 02:22   

Ale niestety w Polsce to rzeczywistość.Marnej jakości ale liczebnie sporo.
Trochę tego, trochę tamtego.Brakuje wiedzy!!!! lub dobre rady się ignoruje.
Myśląc że z jednej pary kurek nawet dobrej jakości można w nieskończoność wyciągać pełnowartościowe ptaki będziemy tylko dreptać w miejscu lub definitywnie się cofać.
To szczera i stara prawda:lepiej mniej a dobrze.
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-23, 08:57   

Szczera prawda.
Ja hoduję jedną rasę (czubatkę polską) i staram się być tu profesjonalistą. Zawsze stawiam sobie wysoko cel - moje ptaki muszą być najlepsze w Polsce, a jedne z najlepszych w Europie. Zawsze - uważam - powinniśmy stawiać sobie cel bardzo wysoko.
Pozostałe kilka ras trzymam "dla zabawy" lub z ciekawości - co z tego wyjdzie. Ostatnio wzięło mnie, po wizycie w Japonii, z totenko, minohiki i jitoko. Są jeszcze kurki pawłowskie wyklute z jajek od Wiaczesława Komowa i kilka araukan ogoniastych.
 
 
Szymon Woźniak 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 117
Wysłany: 2006-10-14, 18:13   

włąśnie.Pan Stanisław jest przykładem :mrgreen: .ja tez staram się hodować tylko jedną rasę ale idę w hodowli na dwie rece z Dawidem w odtwarzaniu kur staropolskich.mamy nowy nabytek hodowlany dwa czarne kurczaki i uwaga NIEBIESKIEGO!!!jest on dla nas prawdziwym skarbem
popieram Wanteda.do hodowli trzeba podchodzić z sercem i spokojem.nie brać wszystkiego co się nam podoba bo nie damy sobie z tym rady...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12