Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchów młodych indyków.
Autor Wiadomość
Zelo 


Województwo: Wielkopolska
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-10-19, 16:21   

Co do pieprzu to prawda. Moje indyki jak zaczęły "dostawać korali" zdychały jeden po drugim. Podawałem im pieprz dwa razy w tygodniu i reszta wydobrzała. Łapałem każdego indyka i wrzucałem im jedno ziarenko pieprzu do dzioba. Z 21 piskląt odchowało się 18 :d
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-02, 19:39   
   Nr Tel.: 609091356


tak to prawda ja swoim dawałem po ukończeniu tygodnia i przeżyły wszystkie
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
lukasz4511 


Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 63
Wysłany: 2009-05-04, 20:33   

A ten pieprz ma być czarny, czy biały- taki jak my jemy?
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2009-05-05, 05:54   
   Nr Tel.: 609091356


Czarny nie zmielony Ziarnisty taki właśnie pieprz się podaje malutkim indykom
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
lukasz4511 


Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 63
Wysłany: 2009-05-05, 16:02   

i juz nie trzeba żadnych szczepionek ,ani lekarstw lub coś w tym stylu??
 
 
marek79 


Województwo: lubelskie
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 10
Wysłany: 2009-05-24, 13:35   

witam jestem nowy na forum ale o indykach co nieco wiem :d wiec może w czymś pomoge 8-) od początku pierwszy dzień życia wit C nastepnie przez piec dni wit d jeden dzien przerwy przepajamy czysta wodą i szczepionka VACCINAL (rzekomy pomur drobiu) dawkowanie itd. priv lub lekarz weterynari :) nastepny dzien również czysta woda potem jakies mieszanki witaminowe do picia wedle uznania szczepienie przeciw salmoneli rownież . pokarm glówny to specjalna mieszanka dla indykow dodatki to wszystkie gorzkie ziola na poczatek pokrzywa , mieta krwawnik potem moze byc lisc orzecha wloskiego ,cebula , czosnek itp. pieprz czarny rownież . Przepraszam za bledy ale mam nadzieje że choc troche pomoglem . jest to temat rzeka wiec pisze to co wedlog mnie jest najwazniejsze na pytania chetnie odpowiem :)życze powodzenia :d :d
 
 
pelpal 


Województwo: Podlaskie
Wiek: 66
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-06-02, 18:57   Jestem "zielony" i mam 3 indyczki

Właśnie dziś kupiłem 1 dniowe 2 indyczki i indyka myślę ich dochować do "dorosłości" podajcie receptę jak ich zacząć karmić gdzie trzymać jak się z tymi pisklakami obchodzić.Mieszkam w mieście choć w domku wolno stojącym.Podajcie radę na pierwsze 2-3tygodnie.
Przeczytałem marka79 dużo wiadomości może ktoś ma coś do dodania.
 
 
pelpal 


Województwo: Podlaskie
Wiek: 66
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-06-03, 12:42   1- tygodniowe indyczki

Jak podściółka jest najlepsza trociny steropian(ktoś pisał że jet dobry) czy piasek i jaki ?
Może ktoś ma doświadczenie z tym.
 
 
marek79 


Województwo: lubelskie
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 10
Wysłany: 2009-06-07, 06:54   

muszą mieć sucho to najważniejsze steropian raczej nie ;) trociny słoma papier od piasku lepszy będzie żwirek teraz możesz już zacząć podawać twarożek tylko stopniowo i witaminki ale ciągle od czasu do czasu przepajaj je czystą wodą i sporo zieleniny najważniejsza jest pokrzywa są to dość delikatne ptaszki więc trzeba uważać Powodzenia pozdrawiam
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2009-06-07, 19:20   
   Skype: j.rogowski


STYROPIANU nie polecam z żadnym drobiem!
Otóż dostałem od znajomego styropianową paletę o wymiarach 120x100x100 cm gr.7 cm.
Pomyślałem że będzie to znakomity odchowalnik dla piskląt. Na ten pomysł moja rodzina zareagowała opowieścią:
"Jak udało nam się wyhodować gołoszyjki"
Kury na podwórku miały coraz bardziej łyse szyje. Na początek niektóre a później wszystkie. Wszyscy myśleli że to jakaś choroba/pasożyt. Aż pewnego dnia przyczyna wypłynęła! Sąsiad ocieplił dom styropianem. A kury odkryły że tynk jest nieszczelny od spodu. Tak dziobały styropian aż wydziobały wielkie dziury. A same wytarły pióra na szyjach o szorstki tynk.

Więc ja postanowiłem być mądrzejszy! Ścianki i podłogę od wewnątrz obudowałem płytą i sklejką wstawiłem okienka i byłem dumny! Niestety, odchowalnik stał w pomieszczeniu w którym mieszkały perliczki. Już po kilku dniach z zewnątrz widać było ślady dziobów! Musiałem więc go tak zakryć aby perliczki nie mogły się dostać. Tylko że jak one to i ja - a ja chciałem kilka razy dziennie! Najgorsze było to że kiedyś drzwiczki zostały otwarte i pisklęta zasmakowały w styropianie. Efekt to trzy dodatkowe wywietrzniki przez które same wyszły.

Drugi lęg również mieszka w tym odchowalniku jednak tym razem ścianki okleiłem dookoła tak żeby żadna szpara się nie pojawiła - pisklęta już się do styropianu nie dostaną. Sam zaś odchowalnik stoi w pomieszczeniu gdzie kury i perliczki nie mają dostępu.
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
saurania 



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 80
Wysłany: 2009-06-13, 14:24   
   Nr Tel.: 530466145


Względem tego denaturatu, pewnie chodziło o spirytus lub wódkę, nóżki zanurzamy jeżeli pisklęta indyków nam zmokły i wyglądają ''podejrzanie'', chodzi o rozgrzanie (działa). Wilgoć jest chyba najczęstszą przyczyną upadków. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale mi sie indyczki najlepiej chowają w moim pokoju :P , indyki potrzebują ciepła. Trzymam je z dwa tygodnie a potem to woliery,do przepórek. Znakomicie chowają się też na siekanym szczypiorku.
_________________
śmierć za trzymanie ryb w kulach
 
 
bili17 


Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 157
Wysłany: 2009-06-13, 21:32   

siekany szczypiorek??? nigdy o tym nie słyszałem, w jakim celu sie go podaje? i czy indyki go wcinają, bo moje to bardzo wybredne :D
 
 
 
marek79 


Województwo: lubelskie
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 10
Wysłany: 2009-06-14, 13:53   

oczywiście że się go podaje jeśli tylko będą chciały go jeść to bardzo dobrze :) a w jakim celu ano w takim że jest bardzo zdrowy to chyba powinno wystarczyć :diabel::
 
 
bili17 


Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 157
Wysłany: 2009-06-14, 14:08   

no pewnie! zdrowie najważniejsze, szczególnie u delikatnych indyków, już śmigam do ogrodu po szczypior :D , ja zawsze podaje im siekaną zielenine (pokrzywa, krwawnik, babka itp teraz dołącze też szczypiorek
 
 
 
Piotr_Wisienka 
młodszy ornitolog :)



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 39
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2009-06-15, 23:39   

ja tam z pokrzywami bym nie szalał, lubia i kochaja ale mi kiedys poparzyła indyka nogi i brzuszek, byly problemy jak 150 , zrezygnowałem z tej rośliny w ich diecie za mlodu
_________________
Kiedy się kaczka pleszcze - na pewno będą deszcze
Przyjdzie święta Weronika - znisie jajo kaczka dzika
Tam gdzie się znajduje gniazdo bociana, podczas burzy piorun nie uderzy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13