Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
świerszcz polny - Gryllus campestris
Autor Wiadomość
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-03-15, 10:42   świerszcz polny - Gryllus campestris

świerszcz polny - Gryllus campestris


Hodowlę tych owadów najlepiej prowadzić w większych szklanych zbiornikach. Wierzch takiego pojemnika powinniśmy zakryć gęsta siatką by się nam świerszcze nie wydostały na zewnątrz i skakały po oklicy :lol:
Pojemnik ten należy podzielić na dwie części - suchą i mokrą. Dno mokrej wykładamy ziemią lub torfem (albo mieszamy te dwa składniki) i codziennie należy zwilżać wodą.
Powierzchnię części suchej wykładamy starymi gazetami, tekturkami, wytłaczankami od jajek gdzie mogą się ukryć. Całą hodowlę należy oświetlać przez całą dobę żarówką o małej mocy - 40 - 60 W. Powinna być tak ustawiona, by mokrą część zbiornika ogrzewać do ok. 35°C. Świerszcze należy codziennie karmić płatkami owsianymi, kawałkami jeżyn.
Do wewnątrz możemy włożyć kępkę trawy i jakieś patyki dla urozmaicenia otoczenia.
Gdy zapewnimy robaczkom takie warunki, powinny rozmnażać się naprawdę szybko.
Po pewnym czasie ich wzrostu, stanowią bardzo cenny i bogaty składnik pokarmowy.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-03-16, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2009-03-17, 21:47   

;) miałam kiedyś wesołą historię z w/w świerszczami. Któregoś ciepłego wieczoru pracując na centrali tel. usłyszałam jak strasznie drą szczotki w silniku od magnetony. :? A że do moich obowiązków należało usuwanie usterek, więc złapałam za kombinerki i śrubokręt i pędem pobiegłam do uszkodzonego silnika. Gdy zaświeciłam światło zgrzyt tarcia ucichł, Pomimo tego sprawdziłam szczotki w silniczkach i wszystkie były w porządku. Opuściłam pomieszczenie gasząc światło. Jakież było moje zdziwienie, gdy ledwo siadłam znów na całą centralę rozległ się zgrzyt źżżłłłit źźźłłłit źźźłłłit. Oświeciłam światło i zgrzyt ucichł. Stałam tak nasłuchując dłuższą chwilę przekonana, że być może inne urządzenie szwankuje i w pewnym momencie z narożnika ściany zgrzyt się zaczął powtarzać. No to teraz zgłupiałam totalnie :?: Gdy podeszłam bliżej to w rogu siedział sobie brązowy robaczek 8) i zgrzytał ile wlazło. Złapałam go, aby pokazać świerszcza dzieciom i w tym momencie to był mój błąd. Dzieci jak go sobie pogadały to wypuściły za okno na trawę. Od tego dnia były już nieprzespane noce ;( bo świerszcz nim opanował kunszt grania to długo czas nam umilał niemiłosiernym zgrzytem źźźłłłit źźźłłłit. :D
_________________
Jolek
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2009-03-26, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michał Prokopowicz 
kurek


Województwo: warmińsko-wazurskie
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 133
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2009-03-24, 08:02   
   Nr Tel.: 517-507-603


:d ale historia :d
Osobiście mam jeszcze jedno pytanie czy mogę zamiast świerszczy kurkom podawać małe karaczany :?:
*I czy przypadkiem świerszcz polny to nie to samo co domowy ;) *
_________________
(kurek)
Michał Prokopowicz
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=4576 - moja hodowla
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-03-24, 16:22   

kurek, możesz podawać gdyż na wolności ptaki zjadają wszelkie robactwo. Kury takze jedzą co im się napatoczy przed dziób.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-03-16, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15