Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś na zimę
Autor Wiadomość
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-30, 12:00   
   Nr Tel.: 609091356


ale olejek czosnkowy nie ma w sobie alkoholu :/ a alkohol dla ptaków nie jest wskazany
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
robi11 


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2008-11-30, 13:03   

Oj nie wskazany nie wskazany :P Ojciec robil wino i resztki wywalil kolo kurnika i kury to wydziubaly :d Kury sie tak opily ze chodzic nie mogly albo chodzily zygzaczkiem :diabel:: Smiechu bylo co nie miara,no ale na drugi dzien juz wytrzezwialy i wszystko bylo ok
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-30, 13:31   

tak zgadzam się z Seczą:zwierzęta nie mogą przyjmować alkocholu!
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2008-11-30, 23:16   

Robi 11 czym innym jest podawanie "moszczu" jakimkolwiek zwierzętom, a nawet zjadanie przez ludzi owoców z przygotowywanych win czy nalewek grozi niezłym upojeniem, bo one mają taką zawartość alkoholu, że ho ho!
Czym innym jest podawanie kilkunastu kropli na odpowiednią ilość wody wyżej wymienionej nalewki czosnkowej, tam alkohol jest tylko nośnikiem substancji czynnych wypłukanych z czosnku.
Koledzy Secza i Hodowca drobiu powinni jednak czytać troszkę więcej i uważniej zanim zajmą swoje stanowisko.
W poście z 29.10.08 przepisałem tekst z książki "Czubatka Polska" autorstwa Stanisława Roszkowskiego, gdzie pisał on o "esencji" ze spirytusu i czosnku itd.
No to wyszło koledzy, że negujecie wiedzę i sposoby postępowania tego hodowcy.
 
 
stefan.sz 


Województwo: lubuskie
Wiek: 77
Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 17
Skąd: Bycz
Wysłany: 2009-02-08, 12:30   

Witam wszystkich jestem tu nowy przeczytałem juz bardzo duzo postow bo wchodze pomału w ten temat a jestem na etapie koncowym budowy inkubatora .Zajzałem do karmienia i zainteresowała mnie sprawa czosnku a czy nie lepiej by było po prostu zmiazdrzyc czosnek dodac do karmy i będzie świezy i pewnie o większej wartości (jeżeli jestem w błedzie niech mnie ktos wyprostuje)
Pozdrawiam wszystkich
 
 
 
ptaśka 
KURA DOMOWA



Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 29
Wysłany: 2010-01-30, 15:03   

A czy można podawać kurom owoce dzikiego wina ( winobluszcz trójklapowy). Wiem, że dzikie ptactwo się tym posila, ale w tym roku widocznie urządziły sobie gdzie indziej stołówkę. U mnie winobluszcz zajmuje całą ścianę, dawno opadły już liście i odsłoniły masę drobnych niebieskich owoców. Co o tym myślicie.
_________________
ptaśka
 
 
dosia 
dosia


Województwo: slaskie
Dołączyła: 23 Cze 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-06-25, 21:22   

Czasami zostawiam na zimę dla kur dynie, czy kilka cukinii. Nie wiem czy mają te warzywa jakąś wartość odżywczą dla drobiu, ale na pewno dostarczają kurkom zajecie na długie zimowe wieczory :d ...
_________________
dosia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11