Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mewka Japońska
Autor Wiadomość
gege 


Województwo: swietokrzyskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 161
Wysłany: 2008-11-23, 15:13   

Powieś im nowy koszyczek ;)
 
 
mateusz3494 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 27
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 26
Wysłany: 2008-11-23, 16:50   

gege, wielkie dzieki ;) :d :) :D
_________________
Hodowla:Gołębie pocztowe,czajki saksońskie,kanarki harceńskie,przepiórki chińskie , gołąbki diamentowe
 
 
haaszek 



Województwo: podkarpackie
Pomogła: 12 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 311
Wysłany: 2008-11-23, 17:25   

Zabierz budkę i poczekaj z następnymi lęgami do lata. Zima to nie jest dobry czas na rozmnażanie, chocby ze względu na bar dostępu do pokarmów zielonych. Niech samiczka odbuduje organizm. Zapewnij jej teraz bogatą w składniki dietę.
_________________
Forum Papużki Falistej oraz
 
 
 
gege 


Województwo: swietokrzyskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 161
Wysłany: 2008-11-23, 17:35   

haaszek,jak trzyma w ciepłym pomieszczeniu to nic się nie stanie,zrób jej ostatni lęg i zacznij od czerwca następny
 
 
haaszek 



Województwo: podkarpackie
Pomogła: 12 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 311
Wysłany: 2008-11-23, 17:58   

gege, mnie nie chodzi o temperaturę, ale o to, żeby organizm samicy odpoczął po lęgach i zgromadził odpowienią ilość składników na następny lęg - a zimą o to trudno, chocby o świeżą zieleninę. Nie zapytałeś jak mateusz3494, karmi ptaki a to sprawa podstawowa.
Nawet jak samica teraz złoży jaja i się ptaki wylęgną to lęg może być słabszy i mniej wartościowy.
_________________
Forum Papużki Falistej oraz
 
 
 
mateusz3494 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 27
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 26
Wysłany: 2008-11-23, 20:22   

haaszek, moje mewki dostają bardzo zróżnicowany pokarm jako ziarno dostają kilka gatunków prosa w tym (proso żółte, czerwone, zwykłe, senegalskie włośnice ber, rzepak, rzepik, murzynek, len, mak, kanar) dostają pokarm jajeczny prawie codziennie, kiełki pszenicy, maja sepie, wapno dla ptaków , a do wody raz na jakiś czas dolewam takie mikroelementy ) .Mam je w domu i to jest ich pierwszy lęg u mnie.Dopuszczę je do jednego lęgu teraz ( bez względu czy będzie udany czy nie) a następny leg dopuszczę w czerwcu tak jak to powiedział gege,
_________________
Hodowla:Gołębie pocztowe,czajki saksońskie,kanarki harceńskie,przepiórki chińskie , gołąbki diamentowe
Ostatnio zmieniony przez mateusz3494 2008-11-23, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateusz3494 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 27
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 26
Wysłany: 2008-12-26, 14:52   

Jednak mewki zniosły jajeczka ale przez to ze młode były z nimi to lęg nie udany pozabierałem budki niedługo sprzedam już młode bo już można rozróżnić płeć.Jakoś w styczniu będę miał samca rudego od mojego przyjaciela i sparuje go z obecna samiczka a do tego samczyka dopuszczę inna samicze lub go sprzedam zobaczymy.. Pozdrawiam I moje pytanko jakiej barwy beda młode mewki po rudym samcu i brązowej samicy ?
_________________
Hodowla:Gołębie pocztowe,czajki saksońskie,kanarki harceńskie,przepiórki chińskie , gołąbki diamentowe
Ostatnio zmieniony przez mateusz3494 2008-12-26, 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2008-12-28, 18:48   
   Nr Tel.: 502108250


Powinny wyjść wszystkie dziko ubarwione.
 
 
Gaidin 


Województwo: śląskie
Wiek: 47
Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-03-14, 07:05   

Witam serdecznie.
Od niespełna tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem mewek. Choć to raczej mój trzyletni syn je ma... W każdym razie podobno to parka. Gdzieś przeczytałem, że samiczki w ogóle nie śpiewają, a nasza tak! Śpiewanie to może za dużo powiedziane, gdyż bardziej "skrzeczy" niż śpiewa. Nie mam bladego pojęcia jaki jest dymorfizm płciowy tych ptaszków i w tym miejscu proszę o Waszą podpowiedź. Czym różni się samczyk od samiczki?
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-03-14, 10:31   
   Nr Tel.: 502108250


Wyglądem niczym się nie róznią. Samiec gdy śpiewa to przymuję taką "wyprostowaną" postawę ciała i raczej po tym się poznaje jego śpiew niż po wrażeniach dżwiękowych.
 
 
Gaidin 


Województwo: śląskie
Wiek: 47
Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-03-14, 13:10   

Czyli pani w sklepie się nie pomyliła ;)
Faktycznie nie zwróciłem uwagi, że samiec śpiewa "na baczność" a samiczka "rozglądając się".
Dzięki za odpowiedź na pytanie.
Pozdrawiam.
 
 
vertige 



Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 50
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 13
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-05-02, 19:16   

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem początkującym hodowcą mewek japońskich. Mam dwa zasadnicze pytania dotyczące tych ptaków:

!. Jak to jest z tym piaskiem, ułatwiającym trawienie? Chodzi o to w jaki sposób "podać" go ptakom?!?! Moje mewki prawie wogóle nie przebywają na dnie klatki, gdzie w tej chwili mam rozsypaną warstwę piasku. Czy to wystarczy? W tej chwili jako poidełka użyłem baseniku kąpielowego, z którego mewki chętnie i swobodnie pobierają wodę. nie kąpią się jeszcze ale to chyba dlatego, że są zbyt młode. W dodatkowym karmniku mam wsypany piasek, n który podaj ptaszkom inne niż podstawowe przysmaki: słonecznik, zielenina. Również chętnie z tego korzystają. Czy to wystarczy do zabezpieczenia im niezbędnej ilości piasku w diecie? Ktoś mi podpowiedział, że można lekko "posolić" piaskiem pokarm podstamowy, ale ta metoda wydaje mi się zbyt radykalna.

2.Drugie pytanie dotyczy zielonki. Co można hodować we własnym zakresie przez cały rok? Mam na myśli różnego rodzaju kiełki bardziej niż liście. Chodzi mi o zapewnienie całoroczne czystej karmy.

Pozdrawiam.
_________________
Robert.
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-05-02, 19:57   
   Nr Tel.: 502108250


Gdy mają dostęp do dowolnego źródła kamyczków, to one sobie pobiorą potrzebną ilość. Nie ma żadnej potrzeby "posypywania" :d
Oczywiście mozna kiełkować, a nawet trzeba nasiona. Z mego doświadczenia wynika, że mewki szczególnie lubią kiełkowaną pszenicę. Co do hodowli "zielonki" to proponuję załozyć sobie uprawę gwiazdnicy. Pozostawiona na parapecie w pomieszczeniu, gdzie nie jest zbyt ciepło [najlepiej, żeby było poniźej 20 stopni] przez cały rok dostarcza świezych pędów.
 
 
vertige 



Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 50
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 13
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-05-02, 20:16   

Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź!

Moje niejasności wynikały z tego, że moje Mewki praktycznie wogóle nie przebywają na dnie klatki, gdzie mam piasek.

Co do kiełków: chciałem próbować z rzerzuchą i kiełkami soji oraz właśnie pszenicą. Wydaje mi się tylko, że dwie pierwsze roślinki (rzerzucha i soja) są zbyt ciężkie i "aromatyczne".

Pozdrawiam!
_________________
Robert.
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-05-02, 21:25   
   Nr Tel.: 502108250


Rzerzuchy na pewno nie będą jadły, co do soji - to nie wiem, bo nigdy nie podawałem. Z tym, że ptaki nie będą jadły kiełków, a zawartość nasiona. Nasiona kiełkujące i dojrzewające w kłosach są naturalnym pokarmem mniszek brązowych czyli dzikich mewek w naturze.
Obejrzałem fotkę Twoich mewek. Jedna z nich to przedstawiciel mutacji koroniastej. Wygladają na rodzeństwo.
http://www.finchinfo.com/...ciety_finch.php
tam masz informacje na ich temat i trochę fotek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12