Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto hoduje ptactwo ozdobne ?.
Autor Wiadomość
Tedek 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 193
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2008-03-20, 12:39   Kto hoduje ptactwo ozdobne ?.
   Nr Tel.: 512342889


Moi Drodzy. Zastanawiałem się ostatnio jak to jest, ze w/g mojego rozeznania, hodowcami ptactwa ozdobnego są w znakomitej większości mężczyżni.Są oczywiście wyjątki, ale generalnie chyba tak to wygląda. Może ktoś z Was ma na ten temat swoje przemyślenia to bardzo proszę o podzielenie się ze mną ?. Warte spopularyzowania byłyby małżenstwa / narzeczeństwa/, wspólnie zajmujące się hodowlą / ja niestety dobrego wzorca nie przedstawię bo żona ma zupełnie inne hobby /.
_________________
Pozdrawiam Staszek O.
www.kuryrasowe.pl
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-20, 12:47   

Tedek, tez kiedyś się zastanawiałem na ten temat - i doszedłem do tego że bardziej ogólnie "miłośnikami przyrody" są w znacznej mierze osoby o zdolnościach manualnych. :)
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2008-03-20, 14:33   

To n ie tak,że kobiety nie chcą hodować ale to wy mężczyżni nam nie pozwalacie :D
Kiedyś chciałam zapisać się do związku to usłyszałam - Bab nie przyjmujemy, męża tak ale kobieta nie.
Rozumiem ich punkt widzenia - przy kobiecie męskie rozmowy są trochę krępujące a jak jeszcze piwa nie pije to zupełne dno,zakląć też nie wypada a w dodotku żona moźe krzywo patrzeć :diabel:: -
Od dawna tak było ,że hodowla jest domeną mężczyzn,teraz się to powoli zmienia :D
Kobieta ma tyle spraw na głowie,dom ,dzieci,że na zajęcie się serio hodowlą nie ma czasu,może trochę pokibicować ale z boku.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Tedek 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 193
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2008-03-20, 20:18   
   Nr Tel.: 512342889


Zaprezentowałaś bardzo ciekawą hipotezę. Myślę, że jest trochę dla nas krzywdząca.Ja bardzo zazdrościłem tym małżeństwom / narzeczonym/, którzy razem przyjeżdżali na nasze spotkania klubowe czy wystawy. Współtworzyły wspaniałą atmosferę, ciepły klimat, który byłby nie do uzyskania bez ich udziału. Może się na ten temat też wypowiedzą.Ja w każdym razie po długich pertraktacjach uzyskałem zapewnienie o udziale mojej małżonki w jednej imprezie klubowej w tym roku......
_________________
Pozdrawiam Staszek O.
www.kuryrasowe.pl
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2008-03-20, 23:02   

Ja myślę, że może to, iż więcej mężczyzn interesuje się hodowlą jest spowodowane tym, że po pracy kobiety mają na głowie dom, sprzątanie, ogród itp. , a faceci potrzebują również jakiegoś odprężenia i zajęcia. Ptaki mogą być ozdobą podwórka i relaksem, więc godzą dwie rzeczy ;)
Panie Tedku, kobiety po prostu są zazdrosne o to, że więcej się poświęca czasu hobby niż im :diabel:: . Ja póki co mam spokój i ten problem mnie nie dotyczy :D , bo to czy gdzieś będzie zależy od tego, jak bardzo będę namawiał rodziców, ale spotkania klubowe bardzo im się podobają, więc nie ma problemu.
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2008-03-20, 23:10   

U mnie sam biegam między ptakami, czasem w sporadycznych przypadkach małżonka pomoże. Na ogół jednak wolę mieś wglą osobiście na podopiecznych. Fajnie było by robić to wspólnie jak niektóre pary które znam, ale cóż- nie każdemu jest pisane. Dobrze że chociaż dzieci można do tego przekonać , chociażby na początku.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Karlos 
Pyskacz



Województwo: Dolnośląskie
Wiek: 34
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 85
Skąd: z Wrocławia
Wysłany: 2008-03-25, 14:47   

Mój ojciec raczej trzyma kury dla jajek i mięsa. Ja jednak lubię sobie urozmaicać "towarzystwo" ;)
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-03-26, 18:23   

Też się nad tym zastanawiałem. Raz dwoniłem do faceta w sparwie yokoham, przedstawilem się imieniem i nazwiskiem, a on do mnie po paru minutach rozmowy mowi mi że rzadko się zdarza że kobieta hoduje kury bojowe. Potem powiedziałem mu że nie jestem kobietą ( przecież nawet mu się na początku przedstawilem) a o9n powiedział miże przez telefon mam kobiecy głos.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
jolenta 


Województwo: małopolskie
Dołączyła: 05 Sty 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-03-26, 21:39   

Witam miłych panów - hodowców ,proponuje abyście zrobili tak jak mój mąż Tadek ,dwa lata temu wyjechał zagranice do pracy i zostawił mi na głowie kilka par kaczek .Wcześniej moja rola w jego małej hodowli kończyła się na oglądaniu i chwaleniu jakie Ma ładne kaczuszki ,aż do wspomnianego wyjazdu .No i zaczęło się.Musiałam nauczyć się je rozpoznawać ,która to karolinka a która, mandarynka albo cyraneczka .Uczyłam się je doglądać i karmić .Dobrze że miałam kolegę -hodowce ,który nade mną czuwał .Od tego czasu minęło 2 lata nasza hodowla się rozrosła o nowe gatunki i przynosi mi wiele satysfakcji .Po powrocie z pracy mam zawsze chwilę czasu na wypicie kawy w towarzystwie moich kaczuszek .Od tej pory razem zajmujemy się naszymi pupilami .I powiem wam jeszcze jedno -teraz mąż jeżdzi ze mną na różne giełdy ,a nie ja z Nim .-pozdrawiam .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12