Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze perliki

Ile perlic depta twój perlik?
Wybrał sobie jedną i tylko ją depcze
36%
 36%  [ 13 ]
Depcze kilka perliczek
63%
 63%  [ 23 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-02-09, 11:29   Wasze perliki

Witajcie. Chciałbym się was spytać jak jest u was. U mnie perlik wybrał jedną perlicę i nie deptał drugiej. Ale znam hodowców, u których jeden perlik kryje kilka perlkic i większość jajek jest zalężona. Jak jest z tym u was? Chciałbym wiedzieć jakich perlików jest więcej. ZAchęcam do brania udziału w ankiecie.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
damianbober 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 136
Skąd: Turek Koło
Wysłany: 2008-02-09, 13:39   

u mnie perlik nie ma wyjscia i musi kryć jedną samicę bo mam ich tylko parę ale we wcześniejszych latach na jednego perlika przypadały 2-3 perlice i nie miałem większych problemów z zapłodnionymi jajami. Gorzej było kiedy babcia rządziła perliczkami i zostawiała do krzyżowania osobniki ze sobą spokrewnione -wtedy ilosc zapłodnionych jaj była znikoma- ale to chyba juz nie w tym temacie.
A wracając do tematu to u mnie perliki zawsze żyły w poligamii.
_________________
damianb
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-02-09, 14:11   

Pytanie tytułowe jest trochę bez sensu :|
Deptanie nie jest równoznaczne z łączeniem się w pary, a oceniać mogą tylko osoby, u których perliczki same wysiadują jaja i wodzą młode.

Niestety obecnie to rzadkość, z uwagi na powszechność sztucznej inkubacji.

Fakt, że perlik depcze wiele perlic, nie oznacza, że jest poligamistą.

Istotne jest, czy przy naturalnych lęgach pomaga wielu samicom, czy tylko jednej.
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2008-02-09, 14:26   

dadzio, Dokup sobie drugiego perlika i nie będziesz maił problemów :idea:
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-02-09, 14:59   

Luśka, Depta znaczy kryje. Jeśli perlik kryje więcej niż jedna samicę znaczy, że nie łączy się w pary. Jeśli depcze więcej znaczy, że może mieć więcej samic. Po tym czy pomaga tylko jednbej perlicy w wychowie nie można razcej poznać tego. Z kilku powodów:
- perlice raczej nie wysiadują
-jeśli jest kilka perlic z młodymi to perlik nie ma możliwości pomaganiawszystkim
-nie zawsze perliki pomagają wychowywać.
damianbober, Skoro perliki deptały wszystkie perlice, to odpowiedz w ankiecie ,, depcze kilka perliczek" . Tak w końcu było kiedy miał wybur.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2008-02-09, 16:46   

Perlice Łukasza łączyły sie w małe stadka które wyglądały następująco 1 perlik i 2 perlice z młodymi jak chcesz sam sie zapytaj GO :!:
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-02-09, 17:44   

Moje perlice chodzą zawsze parami.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-02-09, 19:13   

dadzio napisał/a:
Luśka, Depta znaczy kryje. Jeśli perlik kryje więcej niż jedna samicę znaczy, że nie łączy się w pary. Jeśli depcze więcej znaczy, że może mieć więcej samic. Po tym czy pomaga tylko jednbej perlicy w wychowie nie można razcej poznać tego. Z kilku powodów:
- perlice raczej nie wysiadują
-jeśli jest kilka perlic z młodymi to perlik nie ma możliwości pomagania wszystkim
-nie zawsze perliki pomagają wychowywać.
damianbober, Skoro perliki deptały wszystkie perlice, to odpowiedz w ankiecie ,, depcze kilka perliczek" . Tak w końcu było kiedy miał wybór.


Dadziu, z uporem maniaka próbujesz coś udowodnić, używając argumentów nie mających związku z wygłaszaną tezą.
Szczerze mówiąc, szkoda mi czasu na klepanie w klawiaturę. jak widze, większośc osób zrozumiała.

Zastanów się, dlaczego perlice na ogół nie wysiadują same i co właściwie chcesz udowodnić? Swoją teorię, która nie ma poparcia w rzeczywistości?

Może zacznę udowadniać, że indyki to ptaki śpiewające, bo czasem któremuś się wyrwie jakiś melodyjny głos ??? :wink:

Pomijam fakt, że zakładanie topików takich jak ten, nie ma sensu i jest zwykłym zaśmiecaniem forum :stop:
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-02-10, 14:45   

Mogę powiedzieć że nie wiem jak jest u mnie.Mam 2 perliki dwie perliczki.One chodzą razem w czwórkę albo rozdzielają się w pary ale nie tak że zawsze ten sam perlik jest z tą sama perliczka tylko na zmianę.
_________________
pozdro...
 
 
przemek89 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Koło / Lublin
Wysłany: 2008-02-11, 14:48   

zgadzam sie z luską ze depcząc/kryjąc kilka perlic , perlik wcale nie musi byc poligamistą, wiele ptaków w naturze ( i nie tylko takich ptaków :P ) wybiera inne samice do krycia mimo tego ze ma własną , obce zawsze lepiej smakuje :P :P :diabel:: :diabel:: : :d :)
_________________
biolog, moze przyszły student weterynarii
 
 
 
butchi chabo 



Województwo: warm.-mazurskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 190
Wysłany: 2008-02-11, 16:32   

przemek89 napisał/a:
perlik wcale nie musi byc poligamistą, wiele ptaków w naturze ( i nie tylko takich ptaków :P ) wybiera inne samice do krycia mimo tego ze ma własną , obce zawsze lepiej smakuje :P :P :diabel:: :diabel:: : :d :)

Zgadzam sie z Tobą, jeszcze jedna rzecz , to zależy jaką ma "rozumny" perlik chuć.Znam takich "perlików',super chowają potomstwo ,co nie przeszkadza mieć ,od czasu do czasu ,skok w bok.Może dzięki takim 'zabiegom' nie wyginą stada perlicze. Dziwnie ostatnio w perliczych lęgach ,coraz więcej kluje się perliczek i stąd ta poligamia.
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-02-11, 21:41   

Mam parę perliczek :)
Zamierzałam postarać się o kilka samic dla mojego perlika, uważając, że zrobię mu tym prezent i w stadku będą szczęśliwsze ;)
Na szczęście dopytałam bardziej doświadczonych, poczytałam i dowiedziałam się, ze w naturze owszem, łączą się w ogromne stada, ale w okresie lęgowym pozostają w parach.

O ile dobrze rozumiem, w tym wątku próbujemy dociec, czy perlice są mono, czy poligamistami, a nie czy są towarzyskie. Jedno z drugim nie ma wiele wspólnego. ;)
 
 
przemek89 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Koło / Lublin
Wysłany: 2008-02-11, 22:43   

Luśka, tak my cały czas rozmawiamy o ich przynaleznosci do jednej lub wielu samic
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-02-12, 10:00   

przemek89 napisał/a:
Luśka, tak my cały czas rozmawiamy o ich przynaleznosci do jednej lub wielu samic


To oczywiste i cały czas zwracam na to uwagę, bo dyskusja toczy się na zupełnie inny temat :hmm:
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-02-12, 21:35   

Ja miałem zawsze 5 perlic , 2 pary chodzily razem a nie parzystego samca odganiały.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14