Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wystawa w Wrocławiu 09-10.02.08r
Autor Wiadomość
nicto 
kury, ptaki wodne


Województwo: śląskie
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 66
Wysłany: 2008-02-10, 19:49   

tak krooger masz rację ceny z kosmosu kiedy byłeś wczoraj czy dzisiaj?
wczoraj giełda niebyła za duża za to dzisiaj już dużo dużo lepiej no i jak na większości giełd w różnych terenach naszego kraju były bardzo słabe ptaki ale były również i naprawdę super a dzisiaj było z czego wybierać oczywiście tysiące gołębi drobiu znacznie mniej.
niektórzy hodowcy chyba wzięli sobie tylko do głowy rangę tej wystawy że to ogólnopolska wystawa i bardzo słabe ptaki cenili sobie za krocie, ale zdarzały się i okazie my kupiliśmy pawia białego 3 latka za 400 zł to był dobry zakup znając ceny ile taki paw kosztuje np. w ogłoszeniach z fauny&flory garłacze staroniemieckie dobrej jakości 180 zł
Sama wystawa patrząc na gołębie była bardzo udana było ponad 2000 szt.drobiu tak jak napisał wyżej krooger mało i słaby poziom ,i królików też było mało.
Zwiedzających to raczej było dużo szczególnie dzisiaj.

widok hali2.JPG
Plik ściągnięto 1890 raz(y) 74,05 KB

widok hali1.JPG
Plik ściągnięto 1879 raz(y) 70,08 KB

karolinka.JPG
Plik ściągnięto 1880 raz(y) 65,74 KB

uszak.JPG
Plik ściągnięto 1870 raz(y) 113,65 KB

rostowski jednokolorowy.JPG
Plik ściągnięto 1872 raz(y) 88,51 KB

staroniemiecki.JPG
Plik ściągnięto 1873 raz(y) 63,42 KB

saksoński.JPG
Plik ściągnięto 1868 raz(y) 48,18 KB

pomorski zwycięzca.JPG
Plik ściągnięto 1875 raz(y) 91,16 KB

perukarz.JPG
Plik ściągnięto 1865 raz(y) 62,66 KB

felegyhazer.JPG
Plik ściągnięto 1877 raz(y) 97,19 KB

Ostatnio zmieniony przez nicto 2008-02-10, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2008-02-11, 12:09   O Wrocławskiej wystawie!

Przeczytałem wszystkie wpisy z tego tematu i nie mogę się powstrzymać od skomentowania.
Też byłem na tej wystawie, nie jestem żadnym związkowcem, nie zależy mi na dobru lub sukcesie zadnego związku i chciaż oceniam jakość wystawy na słabą, tak pod kontem ilości wystawianego drobiu, jak również pod względem jakości wystawianych kur, to myślę,że kilka wpisów....
Np. Kroger napisal,że byla jedna para Mandarynak i jedna Karolinek, a to nie prawda bo w każdej klatce były po dwie pary, zresztą widać to na jednym ze zdjeć Nicto "zdjął" trzy karolinki.
Niektórzy z Was mają blisko, oplszczyzna a chcą zdjęcia, nie chcało się samemu pojechać na wystawę? Jest parę wpisów, jakie to kiepskie wystawiano ptaki, a wpisujący to ma takie super! Jezeli ta wystawa byla krajowa to mnie laikowi wydaje siE, że każdy z Was mógl zgłosić się i wystawiać, zgarnąć trofeum! No to czemu Was tam nie było?
Tydzień temu byłem w Poznaniu, drobiu też nie było oszałamiająco dużo, ale fakt dużo lepszej jakości. Chyba w ubiegłym roku we Wrocławiu mimo niezbyt dużej ilości kur było lepiej jakościowo niż w tym.
Za dwa tygodnie tygodnie "Gallus" w Warszawie, nie wiem czy jechać, jestem tylko "oglądaczem", nie zamierzam nikogo spotykać, poznawać, chciałbym obejrzeć wystawiane ptaki, ale jak ich będzie niewiele to szkoda czasu, no i nie ma porównania czemu jedna dostała więcej punktów a druga mniej. A w kwesti psioczenia, że taka kura wygrała wystawę to dla porządku sędzia wybrał ją z tych które były. Czy nikt z niezadowolonych nie zauważył ze były też kury bez oceny?
Jak już jesteście w tych swoich klubach drodzy hodowcy to najpierw pokazujcie co macie a potem krytykujcie innych!
Na koniec coś co mnie jednak irytuje na wystawach w ogóle, to sprzedawanie ptaków wystawianych z klatek w trakcie trwania wystawy. Tak w Poznaniu jak i w Wrocławiu byłem w godzinach dopołudniowych pierwszego dnia. I w jednym i w drugim mieście były już o tej porze puste klatki, oraz na moich oczach wystawca wyciągał i wynosił ptaki.
Rozumiem, że hodowca chce zarobić i pokazywanie ptaków to nie tylko potrzeba pochwalenia się, ale przedewszystkim znalezienie potencjalnych nabywców. Tylko to nie jest uczciwe wobec ludzi którzy zapłacili za bilet żeby poogladać! Rozumiem, że jak jest chętny to się sprzedaje, ale to można się dogadać, zadatkować a odbiór po zamknięciu wystawy.
Do Warszawy mógłbym przyjechać drugiego dnia, tylkopo co, za oglądanie pustych klatek nie mam zamiaru płacić.
Ta sprawa powinna być uregulowana wewnętrznymi przepisami wystawiania!
 
 
nicto 
kury, ptaki wodne


Województwo: śląskie
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 66
Wysłany: 2008-02-11, 16:18   

"wj1964"]
Jezeli ta wystawa byla krajowa to mnie laikowi wydaje siE, że każdy z Was mógl zgłosić się i wystawiać, zgarnąć trofeum! No to czemu Was tam nie było?


większość (przynajmniej tak sądzę) forumowiczów nie jest zrzeszona w żadnym związku a tylko ten może wystawiać na tego typu wystawach kto jest zrzeszony a jego związek jest w polskim związku. po drugie opłaty jakie tam ustalili organizatorzy to też trochę kosmiczne, kolega chciał tam wystawić kilka gołębi i kilka kur razem z wpisowym to by musiał zapłacić ok 300 zł w środę pojechać przeszło 200km z miejsca naszego zamieszkania do Wrocławia i wrócić, i w niedzielę ta sama trasa do pokonania, to koszty całej imprezy przekroczyły by 500zł. Więc jest tu krótki wniosek tego typu imprezy są tylko dla ludzi bogatszych a nie dla takich którzy zarabiają 1300zł na 4 osobową rodzinę.
A co do pustych klatek na wystawie w gołębiach kilkanaście w ogóle nie dojechało na wystawę,
natomiast w drobiu, no cóż organizator źle sobie to rozplanował.
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2008-02-11, 16:25   

wj1964 napisał/a:
Jak już jesteście w tych swoich klubach drodzy hodowcy to najpierw pokazujcie co macie a potem krytykujcie innych!

Jak bym nie miał lepszych to bym nie krytykował. Hoduję czubatki i coś nie coś już wiem o tym jak powinny wyglądać a próbkę tego co mam widzieliście, więc możesz se porównać.
A jeżeli chodzi o wystawianie to nie robię tego, bo nie chcę przysparzać rodzicom problemu tym bardziej, że na każdą wystawę jest (jak dla) mnie daleko.
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2008-02-11, 18:12   

Ja naprzykład niemam obrączkowanych kur... a po drugie niemogłem wtedy jechać mimo że chciałem... I według mnie poziom jest bardzo słaby...
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 25