Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 22:18
Koziarze wszystkich krajów łączcieeeee się ;)
Autor Wiadomość
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2008-01-15, 21:48   

Sam już nie wiem, ale będzie miała z 7 wiosenek. Mój wuj, wy licytował ja kiedyś na dożynkach, mail ja u siebie z kwartał. Lecz jak mu zrobiła spustoszenie w obejściu to od razu mi ja odstąpił za pół ceny i tak już jest. U mnie kociła się 3 razy raz miała.2 i 2 x 3
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2008-01-15, 21:53   

mateusz20, młoda jeszcze :D


Typ wszechstronnie użytkowy - jest wiele ras klasyfikowanych do tego typu dlatego też występuje duże zróżnicowanie cech morfologicznych i użytkowych. Jednakże w większości przypadków są to rasy o zasięgu lokalnym, doskonale przystosowane do miejscowych warunków utrzymania i żywienia. Zwykle są hodowane dla mleka (wydajność mleczna 150-500 kg mleka w laktacji) oraz na mięso (masa ciała niektórych kozłów dochodzi do 90 kg).


cytat z wikipedi 8) grubaski
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2008-01-15, 21:57   

No to Luśka najwyższa pora aby Agata poznała kawalaera, nie ma no co dłużej czekać;)
_________________
Bartek
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-01-15, 22:21   

Widzisz Mateusz! Jacek mie zakręcił :) Mówiłeś, że Agatka ma półtora roku, a przez pół drogi się "kłóciliśmy", bo Jacek twierdził, ze jest z marca :D Stąd ta pomyłka, bo wkońcu uległam :d

Ile by nie miała, jest naprawdę super :) Wspaniale utrzymana, łagodna, a na smyczy chodzi,lepiej niż moje psy :lol:

Myśle, że spokojnie wazy ok 30 kg jak nie więcej :)

Frania i Bertę wymiziaj ode mnie :) Są wspaniałe ...

Strasznie mi się przykro zrobbiło, jak wyszedłeś z Agatką, a Berta wspięła się na ogrodzenie i meczała za nią :( Naprawdę rozdzierający widok :(
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2008-01-24, 20:28   

A czy ktoś na forum ma u siebie kozy miniaturowe lub zna kogoś kto mógłby odstapić to cudo..????
_________________
Bartek
 
 
 
jaras 



Województwo: KUJAWSKO-POMORSKIE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 106
Skąd: Unisław
Wysłany: 2008-01-24, 22:35   
   Nr Tel.: 663 449 801


Skontaktuj się z Wrocławskim ZOO, tel. 071 348 30 24
_________________
Pozdrawiam Jaras
www.ekofarma.prv.pl
 
 
Grus 
Grus



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 20
Wysłany: 2008-01-27, 14:16   

Bartek 89 jeśli interesuję cię to posiadam kozę miniaturową 2 letnią na sprzedaż cena150zł.Więcej info pisz na PW.
 
 
 
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-03-09, 08:40   
   Nr Tel.: +77056609039


Witam i pozdrawiam wszystkich w ptasiej wolierce, do której przedarły się czworonożne akrobatki. Ja posiadam ich troje, nie licząc tych, które znajdują się jeszcze w brzuszkach swoich mam. Są to: Borys - koziołek bezrogi o umaszczeniu kota syjamskiego i dwie białe mama i córeczka Botagoz i Akhbota. Wkrótce będą się kociły. Nawiasem mówiąc miło znaleźć "swoich" na ptasim forum. :)
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
Marius 



Województwo: Małopolskie
Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 115
Skąd: Niecew
Wysłany: 2011-03-10, 12:43   

A to moje kozy, ta większa to Stokrotka a ta mniejsza to Pinka :D
_________________
http://www.garnek.pl/marius2/a

Mariusz
 
 
 
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-03-22, 16:08   
   Nr Tel.: +77056609039


U mnie nowości: w sobotę 12 marca Akbota urodziła koziołka i kózkę: oba rude, ale kózka zdechła z przechłodzenia organizmu (za późno przyjechałem do domu). Za to koziołek żywy: nazwałem go Satpek, co po kazachsku znaczy "szczęściarz". W piątek 18 marca Botagoz urodziła dużego czarnego kozła. nazwałem go Karataj ("czarny źrebak"). Pozdrawiam wszystkich koziarzy.
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
Marius 



Województwo: Małopolskie
Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 115
Skąd: Niecew
Wysłany: 2011-03-22, 19:17   

A to moje dwa małe łobuzy :D Mają teraz aktualnie 9 dnia, nazwałem ich Bolek i Lolek :D

Na tej fotce jest Stokrotka, Bolek i Lolek:

A tu Pinka :D
_________________
http://www.garnek.pl/marius2/a

Mariusz
 
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2011-03-22, 19:38   

Ja nie mam kóz, ale moim znajomym w ubiegły czwartek powiększyła się rodzina o 3 małe kózki.
Niestety matka maluchów w sobotę zdechła. Od porodu była jakaś dziwna, nie wstała chyba. Małe w pierwszych dniach napiły się jeszcze mleka od matki (z ta siarą, czy jak to się tam nazywa;))
Był wet., ale nie pomógł jej już.
Wiem, że karmią maluchy zwykłym mlekiem z worka. Ja nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że takim maluchom powinni dawać jakieś lepsze mleko, żeby pomóc a nie zaszkodzić. Może takie jakie daje się małym dzieciom????Bebiko itp..
Czy ktoś miał taki przypadek??Co ewentualnie dawaliście maluchom??
Na zdjęciach małe kózki i córka znajomych;)

Zdjęcie0434.jpg
Plik ściągnięto 7325 raz(y) 21,81 KB

Zdjęcie0436.jpg
Plik ściągnięto 7325 raz(y) 22,71 KB

 
 
Józek 
Specjalista
Administrator



Województwo: śląskie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1010
Skąd: sląskie
Wysłany: 2011-04-04, 12:46   

To tegoroczny przychówek, są to miniatury
















_________________
www.minizooherud.npx.pl
 
 
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-04-04, 20:26   
   Nr Tel.: +77056609039


A moje też są ładne. Kto nie wierzy, niech sobie popatrzy. :)

Oto Borys


Oto Botagoz:


Oto Karataj, syn Borysa i Botagoz:


A oto Akbota:


I Satypek, syn Akboty i Borysa:


A kto powie, że kozy są brzydkie, ten jest ślepy.
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2011-04-05, 06:10   

tp29 napisał/a:
Ja nie mam kóz, ale moim znajomym w ubiegły czwartek powiększyła się rodzina o 3 małe kózki.
Niestety matka maluchów w sobotę zdechła. Od porodu była jakaś dziwna, nie wstała chyba. Małe w pierwszych dniach napiły się jeszcze mleka od matki (z ta siarą, czy jak to się tam nazywa;))
Był wet., ale nie pomógł jej już.
Wiem, że karmią maluchy zwykłym mlekiem z worka. Ja nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że takim maluchom powinni dawać jakieś lepsze mleko, żeby pomóc a nie zaszkodzić. Może takie jakie daje się małym dzieciom????Bebiko itp..
Czy ktoś miał taki przypadek??Co ewentualnie dawaliście maluchom??
Na zdjęciach małe kózki i córka znajomych;)


Ja sam miałem podobny przypadek. Moja koza urodziła czworaczki (jeden mały niestety zdechł) a pozostała trójka została. Koza co prawda mleka miała na tyle bo czasami dawała nawet i 5litrów dziennie, ale sama odrzuciła dwa młode, nie chciała karmić, gryzła ich i rzucała o ścianę, wiec dawaliśmy im zwykłe krowie mleko ze sklepu a potem dawaliśmy mleko prosto od krowy brane od osoby ze wsi bo wychodziło taniej a i takie mleko jest lepsze niż to ze sklepu. Ale powiem szczerze, że takie ręcznie karmione młode kozy są przezabawne, jedna taka młoda trafiła do domu gdzie było małe dziecko i piło herbatkę z butelki ze smoczkiem a koza podeszła i mu ją zabrała i sama piła podnosiła tylko co trochę łeb do góry żeby jej lepiej leciało :) Natomiast stara zdechła ze starości dwa lata temu. Ostatnio otrzymałem miłą wiadomość, że jej córka również urodziła czworaczki, wszystkie żyją i sama karmi :)
Ostatnio zmieniony przez albertoo 2011-04-05, 06:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17