Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Rocki
2007-07-31, 13:13
Perlica
Autor Wiadomość
pr123 


Województwo: małopolskie
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 49
Wysłany: 2011-08-11, 22:40   

Nie polecam tak pożnych lęgów. Ja w tamtym roku miałem perliczki z poczatku sierpnia i w zimnie jedna zamarzła a druga dopiero zaczęła nosić jajka pod koniec czerwca
 
 
Uns 


Województwo: Dolnośląskie
Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 20
Wysłany: 2011-08-14, 20:09   

Witam.

Mam kolejne pytanie...Dziś urządzałem grilla z rodziną na działce, a drób ma wybieg nieograniczony (tj. 25 arów należących do mnie). Mam perlika i perlicę, wciąż się niesie. Perlik był dość zadziorny, podporządkował sobie nawet indyki i gęsi...Dziś jednak stało się coś strasznego. Zajadaliśmy się kiełbaskami, a on wskoczył na kilkuletnie dziecko i zaczął je dziobać w plecy...Nie wiem, czym to było spowodowane. Czy wszystkie perliki tak się zachowują? Mój ma już zapewnione przeznaczenie do rosołu, kupiłbym sobie jeszcze z dwie perliczki i perlika, aby na wiosnę mieć swoje, ale chcę wiedzieć, czy one na pewno nie są agresywne. Być może to tylko jeden egzemplarz taki się trafił: czy jednak perliki są aż tak bardzo agresywne? Proszę o pomoc!

Pozdrawiam,
Uns.
 
 
damianek19 


Województwo: Warmińsko Mazurskie
Wiek: 31
Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 18
Skąd: Kruzy
Wysłany: 2011-08-15, 08:52   

Nie wszystkie perliki sa agresywne
 
 
Uns 


Województwo: Dolnośląskie
Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 20
Wysłany: 2011-08-15, 11:18   

damianek19, Czyli pozostaje mi zmiana perlika?
 
 
Mati100 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 26
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 25
Wysłany: 2011-08-15, 17:25   

Najlepiej by było gdyby perlik miał do dyspozycji więcej perliczek wtedy swoją energie rozładuje na nich a nie na innym drobiu czy na dzieciach, kup sobie młodego i do niego jeszcze z dwie albo trzy perliczki i będzie w sam raz:)
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-08-19, 11:44   

U mnie perliczka właśnie wysiaduję jaja. Już 3 tydzień, idzie jej bardzo dobrze. A gdzieś słyszałem, że nie za bardzo się do tego nadają.

Mam jeszcze pytanie ponieważ zawsze dużo odrzucam nie zapłodnionych jaj.
Znajomy ma perlice bardzo blisko spokrewnione a nie ma z tym problemu.
Ktoś mi powiedział, że perliczki mogą być ze sobą spokrewnione ale ważne jest aby nie były z jednego lęgu (jednego gniazda) . Czy to prawda?
 
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-08-30, 14:12   

W tym roku miałem perliki z końca sierpnia ubiegłego roku. Były niespokrewnione z kurkami a blisko 50% jajek było niezalężonych. Czy to mogło byc spowodowane późnym okresem wylęgu samców? Mogę je zostawić na przyszły rok czy w przyszłym roku może mi się to powtórzyć ?
 
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-08-31, 20:26   

Uns napisał/a:
Być może to tylko jeden egzemplarz taki się trafił: czy jednak perliki są aż tak bardzo agresywne?

Nigdy nie widziałam, żeby perlik zaatakował człowieka. Ale drób owszem. Mam białego spokojniejszego, natomiast lawendowy tak jest przejęty swoją towarzyszką, że jak idą jeść to wszystkie kury goni. :-) Biały jest z moich lęgów, lawendowego kupiłam. Może to też zależy czy wychowują się np. z kurami? Bo u mnie tak zawsze jest i dlatego aż tak bardzo nie atakują. A młodsze mimo, że mają już 3 miesiące, to ciągle chodzą za swoją kwoką (która już nie kwoczy nawet i zaczęła się nieść :-) )
pitrus18 napisał/a:
W tym roku miałem perliki z końca sierpnia ubiegłego roku. Były niespokrewnione z kurkami a blisko 50% jajek było niezalężonych.

A ile przypada u Ciebie perlic na perliki? Perlika zostaw na przyszły rok, a jeśli sytuacja się powtórzy, to wtedy zareagujesz.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
Ostatnio zmieniony przez Ann 2011-08-31, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13