Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy.
Autor Wiadomość
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-06-09, 16:16   Przepisy.

Witam. Nie posiadam ogrodzenia i moje kury chodzą po ogrodach sąsiadów, którzy mają ogrodzenie i im to bardzo przeskadza, że im jedzą trawę.
Mówią, że mi je będą zamykqć bo czasami jakaś kura wejdzie na osiedle do kogoś.
W tamtym roku sąsiad zabił mi 4 indyki bo mu siadały na studni. I ten sam gościu co noc mi zamykał kaczora bo mu kopulował z jego kaczkami i wypuszczał co noc. Następny zaś chciał donieśc do gminy,że mu moje gołebie siadaja na dachu i srają. Są jakies przepisy, które by mi mogły nakazać trzymaćć drób w zamknieciu albo prędko robić ogrodzenie?
Ostatnio zmieniony przez pitrus18 2011-06-09, 16:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SERAMA 
OPIEKUN DZIAŁÓW
Jacek Grobelniak.



Województwo: Kujawsko-Pomorskie.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 469
Skąd: SKÓRZNO.
Wysłany: 2011-06-09, 16:23   
   Nr Tel.: 791-987-850


pitrus18, Ptaki mogą wolno chodzić ale tylko po działce która jest Twoją własnością aby uniknąć nie miłych konfrontacji proponuję zrobienie ogrodzenia.
_________________
www.szpic-miniaturowy.pl

Mój temat w Spisie Hodowców:
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=12596
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-06-10, 18:36   

Czyli ma rozumieć, że jeśli mój ptak wejdzie na czyjąś posesje to każdy ma prawo go zabić?
 
 
 
SERAMA 
OPIEKUN DZIAŁÓW
Jacek Grobelniak.



Województwo: Kujawsko-Pomorskie.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 469
Skąd: SKÓRZNO.
Wysłany: 2011-06-10, 19:04   
   Nr Tel.: 791-987-850


pitrus18, Tego czy sąsiad ma prawo zabić nie swoją własność nie wiem ale jeżeli zabije to nic mu nie zrobisz.Ja osobiście bym sobie nie życzył aby cudze ptaki biegały i robiły szkody w moim ogrodzie.Wiem już z własnego doświadczenia że sąsiedzi potrafią być nie obliczalni,nasze ptaki nie biegały po cudzym terenie przeszkadzało sąsiadom tylko pianie kogutów,odgrażali się ja to zlekceważyłem i ptaki zostały wytrute.Proponuję dla dobra ptaków abyś zrobił ogrodzenie.
_________________
www.szpic-miniaturowy.pl

Mój temat w Spisie Hodowców:
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=12596
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-06-10, 19:15   

Planuje robić to ogrodzenie tylko narazie nie prędko bo to pożądna inwestycja.
Ale żeby pianie kogutów przeszkadzało to przesada.
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-06-10, 21:18   

Kodeks Cywilny tak reguluje wejście zwierzęcia w szkodę sąsiadowi

'
Art. 431.

§ 1. Kto zwierzę chowa albo się nim posługuje, obowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez nie szkody niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło, chyba że ani on, ani osoba, za którą ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy.

§ 2. Chociażby osoba, która zwierzę chowa lub się nim posługuje, nie była odpowiedzialny według przepisów paragrafu poprzedzającego, poszkodowany może od niej żądać całkowitego lub częściowego naprawienia szkody, jeżeli z okoliczności, a zwłaszcza z porównania stanu majątkowego poszkodowanego i tej osoby, wynika, że wymagają tego zasady współżycia społecznego.
Art. 432.

§ 1. Posiadacz gruntu może zająć cudze zwierzę, które wyrządza szkodę na gruncie, jeżeli zajęcie jest potrzebne do zabezpieczenia roszczenia o naprawienie szkody.

§ 2. Na zajętym zwierzęciu posiadacz gruntu uzyskuje ustawowe prawo zastawu dla zabezpieczenia należnego mu naprawienia szkody oraz kosztów żywienia i utrzymania zwierzęcia.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-08-21, 16:40   

A jeśli zerwał mi się w nocy pies z łańcucha i poszedł do sąsiada do suczki to czy on ma prawo go zabić bo jest na jego terenie? Właśnie ja i moja sąsiadka straciliśmy w taki sposób psy. Groził mi sąsiad, że jeśli jeszcze raz się pokaże mój pies u niego to go sprzątnie. 5 lat temu tak mi groził i to zrobił i na dodatek przysłał synów i przyszli w nocy do mnie na prywatne podwórko.
Swoje psy trzyma góra rok znudzą mu się to się ich pozbywa.
Nie posądzał bym go ponieważ za tamten raz się już trochę wstydu najadł ale w końcu mi groził i psów już nie mamy od wtorku nie możliwe żeby sobie same gdzieś poszły na taki okres czasu.
 
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-08-21, 17:42   
   Nr Tel.: 607041311


Piotr nikt nie ma prawa zabić twojego psa, i w ogóle takie groźby podlegają każe. Jeżeli masz światków i innych sąsiadów że mówił takie rzeczy i potem psy ginęły to możesz takie rzeczy zgłosić na policje.
 
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-08-21, 18:13   

Właśnie o to chodzi, ze są świadkowie tylko nikt nie chce mieć wrogów w sąsiedztwie. Poczekamy jeszcze chwilke jeśli się nie znajdą sąsiadka myśli iść do gminy.

A to pamiątka moja.
http://www.forum.woliera....php?pic_id=7242
Ostatnio zmieniony przez pitrus18 2011-08-21, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-08-30, 20:31   

Pieski się niestety nie znalazły.
 
 
 
lolek9898 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 238
Skąd: Borzecin
Wysłany: 2011-08-30, 20:38   

Szkoda psiaków ;( Takiego sąsiada to bym rozszarpał :x :x :x
_________________
Karol Czernek
 
 
 
MulardDuck 


Województwo: Zachpom.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-08-30, 21:19   

Możesz ponieść konsekwencje kiedy na przykład twój pies zerwie sie, pójdzie na podwórko sąsiada i będzie stanowił zagrożenie dla niego bądź jego zwierząt. Zaatakuje go pogryzie lub coś takiego. Widzisz różni są ludzie, jedni poproszą o zrobienie porządku z przychówkiem a inni od razu potrują, pozabijają. Lepiej zrób ogrodzenie dla dobra zwierząt i własnego spokoju.
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-08-31, 17:37   
   Nr Tel.: 607041311


Szkoda psiaków szkoda. Z takimi ludźmi nie wiadomo jak walczyć gdyż zawsze istnieje groźba że znowu coś zrobią. No ale są młodzieżowe sposoby uprzykrzania życia sąsiadom. :D :D:D pewnie wiesz o co chodzi . . .
 
 
 
łuki2605 


Województwo: lubelskie
Wiek: 28
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 24
Wysłany: 2011-08-31, 19:53   

Mój drób też chodzi całą wsią, a najdalej chodzą indyki. O perlicach to już nie wspomnę, jak wylecą gdzieś na stonkę to nieraz i na noc domu nie wracają ale bardzo rzadko :hmm: . Indyki chodzą do jednej sąsiadki i "srają" na kostkę(a wiadomo jak indor potrafi narąbać) lub wskakują na garaż, na szczęście moja sąsiadka nie jest tak chamska jak wasze i nic sobie z tego nie robi. I za to ją szanuje. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12