Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Króliki-pogaduchy.
Autor Wiadomość
patryk13081 
MŁODSZY REDAKTOR
Patryk Dąbrowski



Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 491
Skąd: Okolice Morąga
Wysłany: 2011-08-28, 17:04   

Dzisiaj padły mi dwa małe króliki. Ze zdjęć powyżej. Jeden był już martwy a drugi leżał i tylko oddychał i go dobiłem. Wie może ktoś co to za choroba? Mogą się pozostałe sztuki zarazić? :/
_________________
Pozdrawiam Patryk13081:)
 
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-08-28, 19:46   

patryk13081, ale ty to masz pecha, podobnie jak ja.
A te króliki miały oklejone,mokre pyszczki?
 
 
 
patryk13081 
MŁODSZY REDAKTOR
Patryk Dąbrowski



Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 491
Skąd: Okolice Morąga
Wysłany: 2011-08-28, 20:52   

Nie miały. Normalnie biegały poprzedniego dnia a dzisiaj to się stało. Mają już 2.5 tygodnia.
_________________
Pozdrawiam Patryk13081:)
 
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2011-08-29, 13:18   

Na moje oko to się ojadły trawy.
 
 
hodowca 


Województwo: świętokrzyskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 2011-08-29, 19:46   

albertoo Dlaczego myślisz, że bardzo młody królik jak się naje trawy to ma zdechnąć? Mi się wydaje że jeżeli jadłby cały czas trawe lub inną pasze soczystą to może zdechnąć. Jednak w takich przypadkach są jakieś obiawy np wodnisty kał i "bólgotanie" w brzuchu królika U mnie jedzą zielonke (samicą z młodymi daje głównie mlecz oraz daje codziennie na wieczór siano) nie mam większych problemów z odchowaniem młodych. Mam aktualnie młode u 3 samic w wieku około 3-4 tygodni.
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2011-08-29, 20:33   

Bo przewód pokarmowy małego królika nie jest jeszcze dobrze sprawny. Mały królik po wyjściu z gniazda powinien zaczynać jeść od siana, a nie od trawy. Być może dostały wzdęcia, przyczyny: świeża kończyna, zagrzana zielonka, chleb, kukurydza, ziemniaki, kapusta i groch.
 
 
patryk13081 
MŁODSZY REDAKTOR
Patryk Dąbrowski



Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 491
Skąd: Okolice Morąga
Wysłany: 2011-08-30, 08:45   

U mnie jak się samica koci to jej normalnie daje jedzenie. Dostawała siano i trawę nie zaparzoną. Bo jak koszę trawę to od razu daj królikom. Na razie pozostałe sztuki żyją (odpukać).
_________________
Pozdrawiam Patryk13081:)
 
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-08-30, 20:10   

Miałem królika całego zasmarkanego.Dość długi czas nie chciałem żeby zarażał inne więc wrzuciłem go do kojca gdzie jest jałówka jadł tam co chciał żył na dużej przestrzeni, chyba tydzień tam posiedział i dziś już go mogłem wziąść spowrotem nosek cały czyściutki przestał kichać całkowicie. Nie wiem co go tak wyleczyło ta duża przestrzeń?

Co sądzicie o hodowli królików bez ścielenia im słomą i w ogóle obojętnie czym oczywiście chodzi mi tutaj o w miarę wielkie króliki.
Wyczyściłem pewien kojec i dałem tam króliki nie ścieliłem im niczym ponieważ widzę, że w kojcach gdzie mają słomę same sobie ja wygrzebują i tam sobie siadają. Może gdy nie bedą miały żadnej wyściółki to odchody szybciej wyschną oczywiście gdy będzie odpowiedni przewiew.
Zobaczymy jak sie tak będą chowały . Hoduje ktoś w taki sposób?
 
 
 
patryk13081 
MŁODSZY REDAKTOR
Patryk Dąbrowski



Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 491
Skąd: Okolice Morąga
Wysłany: 2011-08-30, 21:25   

pitrus18, Ja jak teraz jak byłem u mojego brata po samca to on nie ścielił królikom i mój wujek też. Ale jeśli będą miały wilgoć to będą miały świerzb. Mój brat trzyma króliki w chlewie miały chyba 6 sztuk i odchody szybko schły. Ale to musi być ograniczona ilość sztuk w danym pomieszczeniu. Jeśli ich będzie np. 10 sztuk na 4 m kwadratowe to będzie się robił gnój i wilgoć. Mój brat ma spory chlew i mało królików więc odchodów było mało jak na takie pomieszczenie i szybko schły. Ja nie polecam takiego chowu.
_________________
Pozdrawiam Patryk13081:)
 
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2011-08-31, 07:11   

pitrus18 napisał/a:
Miałem królika całego zasmarkanego.Dość długi czas nie chciałem żeby zarażał inne więc wrzuciłem go do kojca gdzie jest jałówka jadł tam co chciał żył na dużej przestrzeni, chyba tydzień tam posiedział i dziś już go mogłem wziąść spowrotem nosek cały czyściutki przestał kichać całkowicie. Nie wiem co go tak wyleczyło ta duża przestrzeń?

Co sądzicie o hodowli królików bez ścielenia im słomą i w ogóle obojętnie czym oczywiście chodzi mi tutaj o w miarę wielkie króliki.
Wyczyściłem pewien kojec i dałem tam króliki nie ścieliłem im niczym ponieważ widzę, że w kojcach gdzie mają słomę same sobie ja wygrzebują i tam sobie siadają. Może gdy nie bedą miały żadnej wyściółki to odchody szybciej wyschną oczywiście gdy będzie odpowiedni przewiew.
Zobaczymy jak sie tak będą chowały . Hoduje ktoś w taki sposób?

A bobki do podłogi się nie będą przyklejać? Bo jak tak królik na bobka nadepnie, to albo się przyklei do jego łapy albo do podłogi.
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-08-31, 19:24   

Moim królikom cały czas coś bulgocze lecz nie wiem czy to kokcydioza bo nie maja biegunki itp.
Postanowiłem, że już do nich nie będe dokładał bo są już wystarczająco duże. Czy ,można zjeść mięso z takiego królika?

Moja 3,5 mies samiczka się ściga, samce po niej jeżdżą jak opętane. Jest z małych ras czy może taka młoda samiczka zostać kotna?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12