Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wilga.
Autor Wiadomość
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-27, 11:13   Wilga.

Wilga (Oriolus oriolus)


Gdzie widujecie te ptaki, jakie tereny zajmują i cała reszta informacji na ich temat.






Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-05-01, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-07-27, 11:15   

Ja widuje je nad rzeką w okolicy stawów. Gniedzi się w dosyc wysokich krzakach i co chwile walczy ze sroką, która ma gniazdo w pobliżu. Często widze wilge z owocami w dziobie.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2011-08-16, 20:04   

Wilga to rzeczywiście bardzo rzadki gatunek ptaka. Łatwiej ją usłyszeć niż zauważyć. A jeżeli rzeczywiście uda się ja spostrzec ,to tylko na ułamek sekundy. Parę razy udało mi się ją zobaczyć, bo każdego roku przynajmniej jedna para gniazduje nieopodal mojego domu. Teraz odzywiają się owocami czeremchy i czarnego bzu. Gdy zmienia się pogoda, wilgi zaczynają odzywać się chętniej. Wydają dziwne odgłosy, coś w rodzaju przeciągłego miauczenia kota. Zauważyłem, że bardzo chętnie naśladują ten głos szpaki. Pozdrawiam, D.
_________________
Darek
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-08-17, 04:35   

:d u mnie też co roku widoczna jest para wilg. Kiedyś miały gniazdo nieopodal domu w starych wysokich drzewach i często je obserwowałam. Teraz przez wzmożony ruch ciężarówek przy budowie autostrady od zeszłego roku przeniosły się z 300m na inne wysokie drzewo. Cieszę się że są bo jak zauważyłam z biegiem lat ptaków w okolicy mego domu ubywa. :/
_________________
Jolek
 
 
łuki2605 


Województwo: lubelskie
Wiek: 28
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 24
Wysłany: 2011-08-29, 18:39   

ja te rzadkie a za razem piękne ptaki widuje co roku w mnie w starych akacjach mają gniazdo od kilku dni nie słyszę ani nie widzę wilgi.samiec z tej pary był bardzo przyjazny siadał u mnie na wolierze i się mi wpatrywał :)
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2011-08-29, 19:00   

Witam!
Wilgi przygotowują się już do odlotu, nie wykluczone, że niektóre z nich odleciały już.
Jeżeli opisywany przez Ciebie ptak jest wilgą- masz wyjątkowe szczęście, ponieważ ptaki te są wyjątkowo płochliwe i nie dadzą się łątwo obserwować.
_________________
Darek
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2011-08-29, 21:19   

Stadko wilg co roku o tej porze obserwuję u mojej koleżanki na działce. W odległości kilku metrów od jej domku rośnie drzewo które nazywają ptasią czereśnią, wcale nie podobne do czereśni. Siedząc przed domkiem patrzymy jak wilgi z wielkim apetytem zajadają owoce z tego drzewa i przyglądają się nam z nie mniejszym zainteresowaniem niż my im.
Nawet jak się wystraszą to szybko wracają. Szkoda że drzewo jest tylko jedno więc owoce szybko znikają a wtedy znikają również ich pożeraczki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13