Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
konura patagońska
Autor Wiadomość
agnieszka177 


Województwo: dolnośląskie
Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lip 2008
Posty: 18
Wysłany: 2008-10-16, 09:40   konura patagońska

Witam serdecznie jestem dumną posiadaczką patagonki która jest ręcznie wykarmiona.To mój pierwszy ptak który jest ręcznie wykarmiony i moja ptaszynka ma humory co do jedzenia i sama nie wiem co jej podawać obecnie namówiłam ją na winogron ,herbatniki petitki, słonecznik i chrupki kukurydziane takie jak do mleka..próbowałam już trzeć na tarce jabłka marchewkę robić szaszłyki z warzyw i nic..co gorsze jest straszliwie rozwydrzona bo w ogóle nie chce siedzieć w klatce a jak ja już zamknę to nie chce jeść (je tylko z ręki umieściłam żerdkę przy wejściu do klatki i tam ją karmie bo ona najchętniej jadłaby na stojaku ale czytałam że tak nigdy nie będzie siedzieć w klatce..)proszę o rady jak ją żywić skoro to taki humorzasty ptaszek..(ale kochany) byłabym wdzięczna za wszystkie sugestie co do nauki zostawania w klatce bo teraz mam praktyki to mam dla niej non stop czas ale za miesiąc będzie musiała zostawać w klatce sama a boję się że może się rozchorować jak nie będzie jadła .jestem na forum chyba 2 raz kiedyś już tu byłam ale nie wiem gdzie umieścić temat o wchodzeniu do klatki proszę o wyrozumiałość
_________________
pozdrawiam Agnieszka
 
 
agnieszka177 


Województwo: dolnośląskie
Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lip 2008
Posty: 18
Wysłany: 2011-08-28, 11:19   

heh stary temat :)ale odkurzę .
Po zakupieniu pepi sporo się martwiłam i denerwowałam czy wszystko robie dobrze itp. Obecnie pepi to dorosła samiczka .Jej sposoby żywienia zmieniały się z biegiem czasu. Obecnie moge stwierdzić na podstawie obserwacji pepi jak i nowo przybyłego osobnika że patagonka to ptak który sporadycznie je warzywa i owoce. Pepi chętnie zjada prawie zawsze tylko marchew reszte jej menu to przypadki kiedy to akurat miala na to ochote:). W skład menu pepi wchodzi kukurydza w kolbach , liście buraczka,winogron,pomidorki koktajlowe maliny, jezyny, marchew , kiełki , młode wyrośnięte proso i inne zieleniny.Makaron je bardzo żadko tak samo jak ryż .Od czasu do czasu zje kawałek ugotowanego ziemniaka.
_________________
pozdrawiam Agnieszka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13