Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
lęgi-kilka pytań
Autor Wiadomość
borys24so 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-08-21, 19:09   lęgi-kilka pytań

Na początku witam serdecznie wszystkich ,,Wolierowiczów'' gdyż jestem nowy na tym forum. Jestem posiadaczem trzech zielononóżek i jednego koguta w wieku ok 7 miesięcy. Cieszę się, że znalazłem takie forum gdyż jest tu sporo ciekawych tematów i można zdobyć sporo wiedzy jak również podzielić sie swoimi spostrzeżeniami.
Moje pierwsze pytanie dotyczy lęgów. Z tego co czytałem to wiem, że kura gdy zacznie kwoczyć to przestaje się nieść, więc skąd wziąć jajka do wylęgów skoro wybieram je z gniazda codziennie a, że niosą sie tylko dwie kury to przeważnie jest jedno jajko, czasami dwa. Czy wtedy podkłada się jajka tej drugiej w moim przypadku kury? Jeśli tak to przez ile dni mogę podkładać kolejne jajka by były szanse, że coś z nich będzie?
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-08-21, 19:23   
   Nr Tel.: 607041311


Witaj .
Sądzę że lepszym rozwiązaniem jest nie zabieranie kurze jajek. jeżeli zostawisz jej jajka to zauważysz ze niesie się w tym samym miejscu jak naniesie odpowiednia ilość to zacznie kwoczyć i na nich siadzie. jajkom nie powinno się nic stać.
 
 
 
borys24so 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-08-21, 19:30   

Też tak myślałem, ale jest problem w tym jak przewidzieć, że kura za jakiś czas zacznie kwoczyć. Kiedy przestać wybierać jajka?
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-08-21, 19:40   
   Nr Tel.: 607041311


Dlatego ja jajka zostawiałem. Tak w tym roku mi się udało jak kupiłem parę kochinow. Postanowiłem nie zabierać jajek i po zniesieniu 14 jaj siadła
 
 
 
borys24so 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-08-21, 19:45   

Czy pora roku ma wpływ na chęci u kury do wysiadywania? Jaką porą najczęściej się klują młode? Wiosną czy całym rokiem?
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-08-21, 20:12   
   Nr Tel.: 607041311


najlepszym czasem jest wiosna i jeżeli szybko wychowają młode to mogą jeszcze w lipcu siąść 2 raz ja tak miałem. a nieść jajka na konsumpcje mogą prawie że cały rok zależy jak ciepły kurnik maja ale najczęściej jest że jak jest za zimno to się nie niosą
 
 
 
borys24so 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-08-22, 11:37   

No i stało się. Dziś kura zakwoczyła a ja nie mam jej co podłożyć. Jadę zaraz na wieś do babci może będzie miała świeże jajka z zarodkami. :d
 
 
Oktawian 



Województwo: Ślaskie
Wiek: 33
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 22
Wysłany: 2011-08-24, 11:38   

JA posiadam kwoke która kwoczy 3 razy w roku. Staram się podkłądać jajka tylko 1 raz czasami 2.
Kwoka wychowała już mi :
Bażanty
Czybatki
iiii jakaś biała czubata rase ( dobry wójej ofiarował mi jajka od kolegi )
Jeśli kurka zaczyna ci kwoczyć proponuje odstawić ja do innego pomieszczenia i na spokojnie podłożyć kilka sztuk jajek, i pamiętaj że okres matczyny kwoki troszkę trwa.
Nie musisz odrazu podkładać jajeczek, kwoka poczeka nawet tydzień.
 
 
 
borys24so 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-08-24, 12:55   

Niestety coś sie stało tej kurze. Następnego dnia leżała martwa pod grzędą... :(
Opisałem te wydarzenie w dziale choroby- pytanie do specjalisty.Tytuł ,,padnieta zielononóżka''. Prawdopodobnie zatruła sie owocami trującego jak się okazuje krzewu. Zdjęcia tego krzaka też tam wkleiłem wiec jak ktoś będzie zainteresowany to może zobaczyć i napisać czy to od tego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12