Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Relacje Brahmy i Araucana w wolierze
Autor Wiadomość
magdolia84 


Województwo: Opolskie
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-08-23, 09:29   Relacje Brahmy i Araucana w wolierze

Witam,

nie wiem, czy to odpowiednie miejsce, ale ...

... pojawiam się z pytaniem dotyczącym krzyżowania się Araucanów i Brahm. Czy należy te dwie rasy oddzielić, czy mogą bez problemu przebywać razem?

Proszę o radę :)
Ostatnio zmieniony przez magdolia84 2011-08-23, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-08-23, 10:47   

:d jeśli koguty są zgodne to nic nie stoi na przeszkodzie by stadka chodziły razem. Jeśli będziesz chciała je rozmnożyć to wtedy rasy musisz rozdzielić osobno i odczekać ok 3 tyg aby jajka przeznaczyć do wylęgu. Jeśli brahmy masz olbrzymie to musisz liczyć się z tym ,że brahma będzie ,,deptał" araucany. W/g mnie brahmy są ugodowymi kogutami.
_________________
Jolek
 
 
magdolia84 


Województwo: Opolskie
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-08-23, 11:02   

Czyli podział jest niezbędny.
Pewnien hodowca powiedział mi, że niektóre rasy mogą chodzić razem, bo się po prostu nie krzyżują. Uważasz, że 3 tygodniowy okres podziału stad wystarczy?
Araucany kupiłam tylko przez wzgląd na atrakcyjne jajka. Miały być 2 kury, a tu niespodzianka... Zależy mi, żeby rozmnożyć wiosną brahmy.
Albo oddam tego araucana w dobre ręce, jak zauważę, że mi się na moje ogromne pięknisie zasadzi :D
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-08-23, 11:30   

:d no niestety ich zew natury jest większy i jedno jaka kura. Puki co to do wiosny daleko i niech sobie łażą razem. Tylko trzeba pamiętać na wiosnę o oddzieleniu. Ponoć duże koguty nie dadzą rady zapłodnić tych małych kurek i dlatego mogą chodzić razem. Choć czy ja wiem, mój kochin i z małą czubatką sobie radził, ta mu tylko skrzydełka na ziemi rozkładała a on piknie na nich stał i w kolankach odpowiednio się wyginał :diabel:: Ona spokojnie pod brzuchem mu łaziła i w razie zagrożenia do niego biegła :diabel::
_________________
Jolek
 
 
inspektor 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 14
Wysłany: 2011-08-23, 11:44   

Z moimi brahmami chodzą sobie dwie kurki araucany, (też je kupiłem dla zielonych jajek). Czarna kurka skutecznie ucieka przed kogutem i znosi jaja nie zalężone, brązową kogut kryje. Podłożyłem jedno jajko pod kwokę i mam kurczaka z tej krzyżówki. Na razie jest mały, ale jest bezogoniasty. Poczekam i zobaczę co z niego wyrośnie.
 
 
magdolia84 


Województwo: Opolskie
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-08-23, 13:14   

Jolek, masz racje - do wiosny daleko, więc niech się koedukują. To musiało nieźle wyglądać - taka piękna i Bestia :D A później się zastanowię, co z tym kogutem araucana - może komuś oddam.

Inspektorze - aż sama jestem ciekawa, co to z tej krzyżówki będzie. Na allegro całkiem niedawno widziałam naprawdę robiące wrażenie mieszańce! Wyglądały jak miotełki do kurzu z piór.U fryzjera to się kupę kasy płaci za takie fryzury. Ciekawie to wyglądąło, ale obserwowałam aukcję i niestety nikt tych "okazów" nie kupił.

Dopiero zaczęłam z hodowlą kur. Do tej pory parałam się akwarystyką, dlatego całkowicie zielona jestem w temacie. Ooo, nie... no jeszcze miałam kiedyś zeberki :D

Człowiek chyba nie wyrasta z tego typu hobby! :hmm:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13