Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kilka pytan o drewniany kurnik
Autor Wiadomość
paskudka 



Województwo: zachodniopomorskie
Wiek: 44
Dołączyła: 12 Gru 2009
Posty: 119
Wysłany: 2011-08-16, 17:34   kilka pytan o drewniany kurnik

Witam.Moj drewniany kurnik byl zbity z desek sosnowych ,ktore nie byly suche.W tej chwili deski sie rozeschly i pomiedzy deskami sa szpary,w ktorych jak wiemy chowaja sie ptaszynce i inne pasozyty.Deski niestety na samym poczatku pomalowalam ochronna bejcą.W maju bielilam kurnik w srodku wapnem.Duza czesc wapna po prostu odpadla z desek.Poradzcie mi czym zalepic szpary miedzy deskami?Oraz jak go porzadnie wybielic?Czy moze pomalowac ekologiczna farbą ?
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-08-16, 18:08   
   Nr Tel.: 500336400


paskudka Szpar nie zalepisz.Moim zdaniem(ja bym tak zrobił) powinnaś przykręcić wkrętami do drewna deski lub listwy w miejscach łączenia desek.
Chyba cztery lata temu kupiłem w Tesco wkrętarkę akumulatorową za 50 zł.Od tego czasu nie używam gwoździ.Zawszę mogę deski odkręcić i od nowa przykręcić jak coś źle zrobię albo przemyślę.
Nie wiem dlaczego wapno Ci spadło.Może to wina bejcy.Farba oczywiście może być.Nie musi być ekologiczna.Wystarczy emulsja najlepiej zewnętrzna. Dobrze gdyby była jasna.Pomieszczenie wydaje się wtedy widniejsze.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
docia 


Województwo: irlandia
Wiek: 56
Dołączyła: 26 Kwi 2011
Posty: 119
Wysłany: 2011-08-16, 18:18   

paskudka, nie wiem jak duze masz te szpary.Ja w swoim kurniku,tzn moj maz zakleil bezbarwnym silikonem.Powciskal palcem silikon i nic nie widac.
Nie wiem czy dobrze zrobilismy ale nie widzialam innego rozwiazania.
 
 
 
boguś 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 64
Wysłany: 2011-08-16, 18:53   

Lepszym rozwiązaniem od sylikonu wydaje się przybicie lub przykręcenie listewek w miejscach łączeń (tak jak pisał JulianG). Sylikon wg mnie nie jest najodpowiedniejszy bo kury mogą go wydziobać.
 
 
docia 


Województwo: irlandia
Wiek: 56
Dołączyła: 26 Kwi 2011
Posty: 119
Wysłany: 2011-08-16, 19:24   

U mnie nie bylo duzych szpar tylko lekkie przeswity,nie chcialam zeby hulal wiatr.
 
 
 
boguś 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 64
Wysłany: 2011-08-16, 20:43   

Jak kurki się tym nie zajmują to dobrze, nie ma się czym martwić, ale ja już doświadczony w tych sprawach, wiem do czego zdolna jest kura. Sylikon ma to do siebie że jest elastyczny i kura może go wydziubywać po kawałku. U mnie potrafiły nawet zjeść fugi w korytkach w kanalizacji deszczowej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12