Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czy kury zrobią przepiórkom krzywdę?
Autor Wiadomość
izetta 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 44
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 66
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-07-18, 13:50   czy kury zrobią przepiórkom krzywdę?

Mam trzy kurki, dwie mają jakieś 12 tygodni, a jedna 10. Mają kurniczek i wybieg 1,2 x 5. Czy mogłabym z nimi trzymać 2 lub 3 przepiórki? Bez kogutka, bo chodzi mi tylko o jajka. Wyczytałam już na forum, że przepiórki można karmić jedzeniem dla niosek. Czy na zimę mogą być wtedy też w jednym kurniku z kurkami? Zaraziłam się trzymaniem ptaków od was, po czytaniu różnych postów na forum. Jednak zanim zdecyduję się na przepiórki, wolę się wszystkiego dowiedzieć. pozdrawiam iza
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2011-07-18, 14:27   

Przepiórki przy kurach to maleństwa, w hierarchii będą więc niżej. Na początku z pewnością będą przepiórki tłuczone przez kury, może po czasie coś by się zmieniło. Radziłbym jednak zrobić małą klateczkę dla przepiórek i w tedy bez obaw wszyscy będą zadowoleni.
Ostatnio zmieniony przez albertoo 2011-07-18, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eddie_Bwoy 
Hobbysta



Województwo: dolnośląskie
Wiek: 35
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 61
Skąd: ok. Legnicy
Wysłany: 2011-07-19, 16:30   

Mój kogucik przepiórki japońskiej sam skakał do oczu wszystkim większym kogutom: kochinowi, silce, złocistemu, srebrnemu...
Ale żadnych problemów z nimi nie było. Tylko jakieś tam ewentualne drobne skubnięcia przez młodziutkiego kogucika złocistego.
W tej chwili trzymam parkę przepiórek w jednej wolierze z paroma złocistymi i całą rodzinką silek. Żyją w zgodzie :)
Zadbaj tylko, żeby przepiórki miały się gdzie schować w razie czego.
_________________
nimfy, b. złociste, b. srebrzyste, przepiórki japońskie, kochiny
 
 
 
izetta 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 44
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 66
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-08-01, 08:13   

Dziekuje za pomoc. Moje kurki są młodziutkie (około 13 tyg) więc powinny maleństwa zaakceptować. Jeszcze sie zastanowię nad przepiórkami, bo czytałam, że mają trujące odchody, a ja zbieram kupki moich kurek na nawóz dla siebie i dla mamy na ogród.
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2011-08-01, 11:55   

izetta napisał/a:
Moje kurki są młodziutkie (około 13 tyg) więc powinny maleństwa zaakceptować.

Nie byłbym tego taki pewien. Ja nie mogę pogodzić kurcząt z maja i z czerwca bo większe mniejsze dziobią. Jednak proponuję zrobić osobną klateczkę dla przepiórek.
Ostatnio zmieniony przez albertoo 2011-08-01, 11:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Luki10 


Województwo: Śląskie
Wiek: 31
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: 2011-08-01, 17:51   

Nie polecałbym trzymania przepiórek z kurami skoro chcesz trzymać 2/3 kurki to zrób jakąś klatkę małą np.60 cm szer x 80cm dł x 60 wys myślę, że powinna wystarczyć.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12