Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
JAMATE/Galeria/Komentarze
Autor Wiadomość
pawel98 


Województwo: małopolskie
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 92
Wysłany: 2011-05-03, 08:53   

Jamate co do tej kurki która zwiała może być różnie może przecież gdzieś wysiadywać jajka moja kurka tak kiedyś zrobiła i wróciła po 3 tygodniach z piękną gromadką. ;)
 
 
jamate 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 117
Wysłany: 2011-05-03, 17:34   

pawel98, Oby tak było jak mówisz, niestety mieszkam blisko lasu, więc boje się, że już jest zjedzona przez kogoś :( ale nic to na pocieszenie mam 12 rozbrykanych pisklaków, które jak dorosną to zapełnią kurnik ;) po brzegi ;)
 
 
JABOL1986 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 432
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2011-05-04, 14:25   

jamate, Moje gratulacje :)
Fajnie że doczekałeś się swojej pierwszej gromadki kurcząt! Mam nadzieje że będą zdrowo się chowały.
Mam też pytanko do Ciebie odnośnie obrośniętych skoków u kurcząt. U mnie np. przy pierwszym lęgu na 10 kuropatwianych kurczaków, 3 miały opierzone skoki. Jak z tym jest u Ciebie?
Pozdrawiam
_________________
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=13568
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-09, 22:55   JAMATE / Galeria/ Komentarze

Szczerze mówiąc z takimi "pofalowanymi" grzebieniami spotykam się po raz pierwszy. Na moją "intuicję" ta anomalia, w miarę, jak grzebienie u kogutów zaczną nabierać masy, powinna w starszym wieku zniknąć...
Karzełki ze zdjęć mają inną dobrą cechę - jedynie minimalnie pobielone zausznice. Chyba wszyscy ci, którzy kilka late temu zaczynali swoją przygodę z karzełkami, muszą przyznać, że był to, obok opierzonych skoków, jeden z podstawowych problemów. Obecnie, jak widać, można koncentrować się na doskonaleniu innych cech.
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-07-14, 23:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jamate 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 117
Wysłany: 2011-07-14, 22:23   

sroszkowski, To prawda, zausznice są właściwie czerwone. Poczekamy co z nich wyrośnie, też wydaje mi się, że powinny z tych grzebieni "wyrosnąć". Koguty te, które chciałbym przeznaczyć do dalszej hodowli nie mają łapci ale ich dwóch braci lęgowych i wszystkie siostry z lęgu (poza jedna białą i 1jedna kuropatwianą mają łapcie, czasem minimalne). Teraz muszę nad tym popracować.

P.S. Proszę administratora o przeniesienie tej wymiany poglądów do mojej galerii/komentarze.
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-07-14, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14