Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kradzieże włamania do wolier
Autor Wiadomość
Imagin 



Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 16
Wysłany: 2010-07-22, 22:30   

el lobo napisał/a:
może poszerzy to Twoje horyzonty.


Zasięgnij kolego informacji w Związku Kynologicznym, nie zaszkodzi i Tobie jak poszerzysz horyzonty :d
Potwierdzam to co napisał kolega Matrix, nie ma takiej rasy jak " buldog hiszpański". Tak tylko nazywają mastfy hiszpańskie, polecałbym też jako wspaniałą ochronę podwórka, owczarka środkowoazjatyckiego.
Ostatnio zmieniony przez Imagin 2010-07-22, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szaleniec93 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 71
Wysłany: 2010-07-23, 09:00   

Panowie wyluzujcie ;)
Sądzę że co do tematów psów do pilnowania, stróżowania owczarek niemiecki wraz pozostanie górą wiem że są kaukazy, buldogi cuda nie widy dobermany i spółka psów które "w razie czego" zrobiły by na pewno większą krzywdę złodziejowi.
Lecz także doskonale wiadomo ile osób ucierpiało przez nagły atak złości tych psów które były niby takie grzeczne i potulne nie mówiąc o wariatach.
Ułożony owczarek na komendę będzie atakował jak i na komendę siądzie i popilnuje kolesia przez co go nie zabije jak w porę wyjdziemy i nie narobi nam nie przyjemności.
Oczywiście nie chce wywołać tutaj dyskusji teraz na temat jaki pies jest lepszy, każdy niech sobie trzyma co tam uważa ;)

Co do zabezpieczeń, rozmawiałem kiedyś z człowiekiem co ma parę tam tych gołębi trochę drobiu, jak prostym i nie drogim sposobem zrobił dość skuteczny alarm uznał że halogeny cuda wyjdą go drogo i nie ma to sens bo jego ptaki to nie jest jakieś nie wiadomo co...w drzwiach do uczepił włączniki w stylu wciskanego bolca coś ala do podświetlenia wnętrza w samochodzie ( są te włączniki przy drzwiach) gdy otwierają się drzwi do gołębnika lub kurnika w warsztacie ( gdzie pracuje) włącza się dość duże radio które na co dzień umila mu prace gdy zacznie grac w nocy skutecznie budzi całe podwórko.
W razie czego jak mówi trzanek z sieni i kto szybszy ten żyw.
Oczywiście jest kawałek przełącznika który w dzień odcina włączniki w drzwiach żeby radio nie grało cały dzień.


Ktoś także powiedział że jak przychodzi to swój, najczęściej a nawet jak obcy to swój człowiek rozprowadza.
Takie życie podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach ;D Z swoimi pewnie też ;]
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2010-07-23, 09:24   

gege napisał/a:
marian.k59,nie koniecznie,że kraść przyjdzie swój.Koleś dowiaduje się,że tam i tam hodują to i to więc jedzie niby jako hodowca i zamawia sobie ptaki chodzi po hodowli z właścicielem i mniej więcej wie co i gdzie np prosi o wskazówki dot. np zabezpieczenia wolier przed drapieżnikami czy złodziejami.


Podstawowa zasada każdego dobrego hodowcy to NIE POKAZYWAĆ NIKOMU I NIE OPROWADZAC NIKOGO PO SWOJEJ HODOWLI!!!
Jeżeli wpuszcza się kogoś do hodowli i oprowadza go po niej to tak jak by mu pokazywać "jakie ma możliwości by się włamać". Nic dziwnego że potem kradną. Jak ktoś zna teren, wie jakie są zabezpieczenia, to czuje mniejszy strach a wtedy nieszczęście murowane.
Nigdy w życiu nie wpuściłem nikogo do hodowli i nie wpuszcze - dzięki temu (odpukać) narazie nic mi nie zginęło... Wszystko mam dobrze zabezpieczone i oświetlone, klucze zawsze nosze przy sobie. Psy dobrze jest nauczyć nawyku, aby nie brały jedzenia od obcych (mozliwosc otrucia).
W tym celu bierze się pastuch elektryczny, pętko kiełbasy, kawałek izolatora i jakiegoś znajomego którego nie znają nasze psy. Uziemienie pastucha wkłada się do ziemi, a ładunek dodatki podpina pod kiełbase. Dajemy znajomemu kiełbase i znikamy. Znajomy ma za zadanie zawołać psy, po czym rzucić kiełbase na izolator (kawałek styropianu, linoleum, deski). Jeśli pies się połaszczy i złapie za kiełbase - porazi go prąd. Można powtórzyć to kilkukrotnie, zmieniając znajomych, aby pies zapamiętał że branie jedzenia od nieznajomych kończy się nieprzyjemnością.
Metoda jest bezpieczna dla psa w podwójnym tego słowa znaczeniu - pastuch nie wyrządzi mu krzywdy, a w przypadku gdy ktoś zechce otruć naszego pupila, uchroni go od śmierci.
Swoją drogą gdybym zobaczył jakiegoś intruza dobierającego się do moich wolier, złapał bym za belke i pomógł bym moim psom.... ;)
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-07-27, 18:12   

Szaleniec93 : to nie jest "nagły atak złości", pies każdej rasy może zaatakować człowieka z powodzeniem, jeśli nie będzie odpowiednio wychowany/będzie z hodowli w której idzie się na "ilość" a nie jakość.
Czytam ten wątek i nasuwa mi się przemyślenie że zabezpieczenia elektryczne + zasady tancerze i kgrzelinskiego razem +ewentualnie alarm typu ze zapala swiatlo na podworku to chyba byloby najlepsze wyjscie. Na psach bym nie polegała, nawet przy najlepszych chęciach moga trafić na lepszego od siebie. Choc czasem jako straszak się sprawdzają.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Szaleniec93 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 71
Wysłany: 2010-07-27, 18:47   

ShowGirl, okej, okej.
Lecz są psy które mają do tego skłonności, wiadomo że inaczej zachowa się owczarek inaczej któraś z ras typu Amstafy i spółka, nawet ułożony i z dobrej hodowli. Ryzyko tego że mu odwali jest większe i po prostu nagle może się nie słuchać.
Jak już pisałem nie chciałem wywołać dyskusji, który lepszy który gorszy itd.
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-07-27, 19:16   

Szaleniec ja rozumiem ale właśnie to właśnie sam robisz. Nie ma psów którym "nagle odwala" bez przyczyny a juz napewno nie jest to zależne od rasy. Ale więcej się wypowiadać nie będę bo o ptakach mowa nie o psach:)
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Szaleniec93 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 71
Wysłany: 2010-07-27, 20:49   

ShowGirl, więc zróbmy jak mówisz, pozostawmy temat i wróćmy do ptaków.
Ostatnio zmieniony przez Szaleniec93 2010-07-27, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tila 


Województwo: Kujawsko-pomorskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2010
Posty: 37
Skąd: Aleksandrów Kuj
Wysłany: 2011-01-27, 23:03   

No właśnie mój pies jest łakomy i zje kiełbasę od obcego,więc muszę zastosować metodę [/b]tancerza2005 na mojego owczarka :diabel:: .Powiem szczerze,wszystkich wpuści na podwórko :( .
 
 
kochinka 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 25
Dołączyła: 13 Mar 2011
Posty: 248
Skąd: -----------
Wysłany: 2011-07-13, 13:22   
   Skype: Nie mam.


Mnie jeszcze nigdy nie okradziono - odpukać w niemalowane.
_________________
Zapraszam do mojego tematu w Spisie Hodowców .
http://www.forum.woliera....der=asc&start=0
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12