Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czy kury zjedzą wszystko co im się posadzi?
Autor Wiadomość
izetta 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 44
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 66
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-07-06, 11:00   czy kury zjedzą wszystko co im się posadzi?

chciałabym zazielenić im trochę wybieg. myślałam o pnączach i wysianiu jakiś kwiatków, ale sąsiadka mówiła, że szkoda, bo one i tak wszystko objedzą. czy są jakies roślinki, których nie tkną i będą mogły stanowić ozdobę wybiegu?pozdrawiam
 
 
adam_gnatek 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 550
Wysłany: 2011-07-06, 11:08   

u mnie rośnie winobluszcz, duże trawy- miskant chiński, orzech laskowy,agrest i maliny, a jako trawnik robi mięta, wszystko inne zostanie zjedzone przez kury, a jak ne zjedzą to zniszczą drapiąc w poszukiwaniu pędraków
 
 
 
izetta 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 44
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 66
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-07-06, 13:27   

no to wypróbuję miętę. mam dwa rodzaje i obsadzę siatkę hederą. dziękuję za pomoc
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-07-06, 13:28   

izetta, Wszystko zależy od rasy kur którą chcesz mieć, jedne grzebią i niszczą wszystko inne niczego nie ruszą. Co do trawnika, to mój ogród jest mały wszystkiego 500 m2 a jeszcze cześć to dom i chodniki. Miałam kury, stadko ok. 20 szt. - białoczuby, silki, chabo, bazanty, kaczki i wszystko wolno chodzi po ogrodzie, trawnika zazdroszczą mi sąsiedzi, gęsta murawa, bez stokrotek i mniszka.Rabat kwiatowych tez nie ruszały.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
izetta 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 44
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 66
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-07-06, 13:32   

ja jutro mam dostac pocztą jedną zielononóżkę kuropatwianą, jedną sussex i jedną zielononóżkę holenderska. jakby nie fruwały to z chęcią bym je na trawnik puszczała, bo tam pełno mniszka, mchu, koniczyny i innych chwastów, a trawnik ogrodzony metrową siatką przed psami. skad mam wiedzieć czy nie zwieją? a trawika to tak z 200 m2 albo i trochę wiecej mam
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-07-06, 16:40   

Wystarczy podciać im lotki w jednym skrzydle.,Co do grzebania to cochiny, chabo i wszystkie kury z lapciami nie grzebią.U mnie liliputy grzebały a bialoczuby nie więc trudno polecić jakąś rasę.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
izetta 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 44
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 66
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-07-08, 06:36   

kurki wczoraj dotarły. biała sussex jest njodważniejsza, już wczoraj wieczorem jadła mi z ręki i dała sie pogłaskać. czarna zielononóżka jest największa i strasznie ciekawska natomiast zielononóżka kuropatwiana jest malutka (8 tyg) ale prześliczna z tym "umalowanym kreską" okiem. bardzo pragną dostac się do mojej mufki (mieszanka jamnika z czymś) a ona do nich. nie szczeka tylko patrzy i popiskuje tak jak one do niej. jak to zrobić, by ją do nich nauczyć wchodzić bez gonienia?

Przestrzegając zasad ortografii i interpunkcji, wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty.Mirek_60
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-07-08, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15