Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bażant żółto-złocisty(bananowy)
Autor Wiadomość
mati_deco 



Województwo: lubelskie
Wiek: 29
Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 110
Skąd: Niedrzwica Kościelna
Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2009-06-30, 11:38   Bażant żółto-złocisty(bananowy)

Bażant złocisty żółty < lutnio, bananowy, cytrynowy, złotożółty> Chrysolophus pictus luteus

O tak ubarwionych bażantach złocistych wspominano już pod koniec IX wieku, jednak na tym się skończyło, prawdopodobnie tamte osobniki lub cała populacja zanikła.
Jednak w latach 50. w Niemczech pojawiło się jedno pisklę o jasnym puchu, był to kogut. Do roku 1957 odchowano z niego około 40 takich osobników. Ze względu na nietypowe ubarwienie żółte bażanty zdobyły wielu zwolenników i tak jest do dzisiejszych czasów.



.
Budowa ciała powinnam być taka sama jak u standardowych bażantów złocistych. Czub koguta złocistożółty, długi. Twarz beżowa, jaśniejsza niż u koguta standardowego, pierś i szyja intensywnie cytrynowożółta. Kołnierz tak jak u standardów pomarańczowy z podłużnymi, czarnymi pasami. Ogon jasnoszary z beżowym kropkowaniem, pióra, na górnej części grzbietu,zielone z czarnymi oblamówkami. Dolna cześć grzbietu i plecy jaskrawożółte, pokrywy skrzydeł ciemnobeżowe z granatowym połyskiem, sierpówki białe lub jasnobeżowe. Całe upierzenie powinno połyskiwać


Kurka jaśniejsza od dzikiej formy. jej barwy są takie same jak na ogonie samca tej odmiany. Jest szara z beżowymi i białymi prążkami. Ogon Szary z jasnym rysunkiem.
Nogi i dziób u koguta oraz kury są żółta.

Żywią się tak samo jak standardowe bażanty złociste. Chętnie jedzą ziarna, pędy, jagody, owoce, larwy, owady, zielone części roślin, zioła i kwiaty. W okresie lęgowym kurom niezbędne są minerały i wapń, w razie nie doboru będą zjadały własne jaja i pióra. Kury niekiedy znoszą więcej jaj niż normalne samice.Kury chętnie same wysiadują jaja, które są jaśniejsze niż jaja formy dzikiej. Młode pisklęta są żółte z jasnoszarymi pręgami. Żywimy je granulatami przeznaczonymi dla piskląt bażancich, indyczych lub kurzych, bułką tartą, nasionami ziół i chwastów, twarogiem i jajkiem gotowanym na twardo.
Doświadczonemu hodowcy z łatwością przyjdzie odróżnić kilku tygodniową samicę od samca. Młoda samica jest nieco ciemniej ubarwiona, z większa ilością prążków, a jej tęczówka jest ciemno brązowa, tęczówka samca jest jasnożółta.

Młody kogut z mojej hodowli



W naszym kraju trudno jest dobrać osobniki czysto gatunkowe.
Nie sprawiają problemów w hodowli, polecam je każdemu początkującemu hodowcy, łatwo się oswajają..
Można je krzyżować z formą standardową. Z takich krzyżówek otrzymamy 50% żółtych i 50% standardowych.[/img][img][/img]


FOTOGRAFIE SĄ MOJEGO AUTORSTWA< MAM DO NICH PEŁNE PRAWA!
TEKST PISAŁEM SAMODZIELNIE BEZ POMOCY NAUKOWYCH ETC.
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-02-01, 15:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-06-07, 09:26   

Mój nowy nabytek. Parka (zeszłoroczna) bażantów bananowych. :D

201106042283.JPG
Plik ściągnięto 13854 raz(y) 47,42 KB

201106042285.JPG
Plik ściągnięto 13854 raz(y) 66,2 KB

201106042289.JPG
Plik ściągnięto 13854 raz(y) 64,59 KB

201106042277.JPG
Plik ściągnięto 13854 raz(y) 47,12 KB

_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-07-04, 17:36   

Zdaje się, że jest bananowy. :D

201107042533.JPG
Plik ściągnięto 13686 raz(y) 72,15 KB

_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Artur622 


Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 277
Skąd: Sieradz(okolice)
Wysłany: 2011-08-17, 21:45   
   Nr Tel.: 695843510


Witam, mógł by mi ktroś pomóc w rozpoznaniu płci moich bażantów?
Kupiłem je jako pare ale jestem przekonany, że to jednak nie para:)






_________________
Silki, kochiny miniaturowe(zwykłe i lokowane), czubatki polskie brodate miniaturowe, przepiórki japońskie, bażanty łowne i bananowe.
 
 
 
Eddie_Bwoy 
Hobbysta



Województwo: dolnośląskie
Wiek: 35
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 61
Skąd: ok. Legnicy
Wysłany: 2011-08-18, 22:08   

Istotnie, wyglądają na dwie kurki. Kogucik powinien mieć wyraźnie żółte tęczówki oczu, podczas gdy kurki mają ciemnobrązowe oczy. Teraz musiałbyś dokupić samczyka, i będziesz miał stadko ;)
_________________
nimfy, b. złociste, b. srebrzyste, przepiórki japońskie, kochiny
 
 
 
Artur622 


Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 277
Skąd: Sieradz(okolice)
Wysłany: 2011-08-19, 07:01   
   Nr Tel.: 695843510


Mam małego złotego kogucika więc najprawdopodobniej będę z nim je krzyżował:). chyba ze na wiosne uda mi się go zamienić na koguta bananowego...
_________________
Silki, kochiny miniaturowe(zwykłe i lokowane), czubatki polskie brodate miniaturowe, przepiórki japońskie, bażanty łowne i bananowe.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 21