Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Rocki
2007-07-31, 13:13
Perlica
Autor Wiadomość
gghodowca 



Województwo: podkarpackie
Wiek: 31
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 33
Wysłany: 2011-07-03, 18:26   

Mojej kochanej perliczce właśnie odechciało się siedzieć :/ . Nigdy nie zrozumiem tych ptaków ...
 
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2011-07-04, 00:21   

Dziwne. Rozumiem , że podłożyłeś jej jaja? Jeśli tak to moim zdaniem za wcześnie. Ja zawsze czekam kilka dni ( 4-5) aż perliczka się rozsiądzie na dobre. Zazwyczaj ma pod sobą wtedy kilka jaj. W tym czasie faktycznie łatwo można ją spłoszyć z gniazda.
Po tych kilku dniach podkładam jajka, nawet pod jej obecność w gnieździe. Nie ma opcji, żeby porzuciła gniazdo , będzie je bronić i wracać do niego za wszelką cenę. Bynajmniej u mnie tak było.

pozdr
_________________
pozdro...
 
 
elunia 


Województwo: dolnośląskie
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 72
Wysłany: 2011-07-04, 14:02   

Mam pytanie czy można wypuszczać małe dwu tygodniowe perliki na wybieg ,jak pada deszcz.
 
 
KrysSz 



Województwo: małopol.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 199
Wysłany: 2011-07-04, 17:57   

Młode kurczaki i perlice powinny unikać deszczu, bo mogą się pochorować.
_________________
"Rób jak uważasz,uważaj co robisz"
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-07-04, 20:04   

elunia, jak masz z kwoką to tak ale i tak raczej będą siedzieć pod dachem czy gdzieś.
 
 
 
elunia 


Województwo: dolnośląskie
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 72
Wysłany: 2011-07-04, 21:06   

Pitrus18,KrysSz - dzięki moje perliki wyszły z kwoką dopiero jak przestało padać.

004.jpg
Ulubione miejsce perlików.
Pobierz Plik ściągnięto 534 raz(y) 99,73 KB

 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-07-05, 06:32   

elunia , perliki tak lubią . Im wyżej , tym fajniej :d One Ci nie przechodzą przez tą siatkę ? Ja swoje wypuszczam z kwoką , i jak w ciągu dnia zacznie padać , to kwoka chowa się z nimi . Mnie już 2 podrostki zginęły . Wybrały się na wycieczkę . Zanim mnie o tym powiadomiono , to już ich nie znalazłam :( Miała kwoka 4 kurczaki i 4 perliki , a ma 3 kurczaki i 2 perliki .To bardzo irytujące :( [/b]
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
elunia 


Województwo: dolnośląskie
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 72
Wysłany: 2011-07-05, 08:48   

Witam Bianka1 tak to przykre jak któres z ptaków ginie.Wiesz ta moja siatka jest podwójna od dołu ma jeszcze siatke na krety i górą ,czyli ogrodzenie ma ponad 2 metry. Ale jak troche jeszcze podrosną to mój domowy weterynarz podetnie im lotki. Teraz sa zamałe-Mam dwa psy co chodzą luzem muszę mieć wysokie ogrodzenia bo jak kiedyś przefrunęła zielononóżka to marnie skończyła- bardzo to przeżyłam.Ale cóż zwierze to zwierze co ucieka to goni.Kocham swoje kundle i nie potrafiłabym je uwiązać. Bianka kiedy zaczynają sie nieść perliki i czy będe musiała wymienić samca mam zamiar hodować te piekne ptaki. Maja dopiero 15 dni ale muszę już o wszystko zadbać.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-07-05, 09:10   

Perliczki zaczynają się nieść około marca , i niosą się do września . Potem mają przerwę technologiczną ;) Jajka chyba miałas od różnych perliczek , więc nie sądzę zeby były spokrewnione . Ja bym nie wymieniała , ale nie wiesz co Ci urośnie . Może same samce ...odpukać .
Mój doberman zabił mi na początku 3 kury , ale po odpowiedniej perswazji zaprzestał tych niecnych praktyk . Reszta psów i koty nigdy nie polowały na ptactwo dorosłe , a po niemiłych doświadczeniach z kwokami , udają że nie widzą piskląt .Ja też mam siatkę na siatkę , siatkę na płoty , płoty na płoty , zasieki , barykady i inne zabezpieczenia , i zawsze jakiż żądny przygód ptaszor wyjdzie na zewnątrz . Mądrzejsze przeżywają , a te mniej doświadczone i maluszki zwykle giną .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
elunia 


Województwo: dolnośląskie
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 72
Wysłany: 2011-07-05, 10:39   

Dzięki Bianka1 .Jaja miałam kupione od jednego hodowcy,to nie wiem ale jak są różne perliki to chyba są nie spokrewnione. Ja narazie wszystko bardzo przeżywam, nie wiem czy z tego wyrosne/jestem emerytką wprawdzie jeszcze młodą/. Pozdrawiam, wspaniałych i zdrowych ptaszków życzę.

011.jpg
Młody kogucik taki mały średniaczek.
Pobierz Plik ściągnięto 528 raz(y) 86,61 KB

 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-07-07, 16:49   

Moje perliczki cały czas chodzą parami. Jeślibym zabił 1 koguta. To czy kurka przyłączy się do drugiego, który ma parę?
 
 
 
KrysSz 



Województwo: małopol.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 199
Wysłany: 2011-07-07, 19:08   

Jeżeli masz perliczki poligamiczne to tak. Jeżeli monogamiczne to nie :)
_________________
"Rób jak uważasz,uważaj co robisz"
 
 
strusiamama 



Województwo: pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 22 Maj 2010
Posty: 452
Skąd: Czersk
Wysłany: 2011-07-10, 15:10   

Witam :) ja zakupiłam 11 jaj perliczych mix kolorów (po wybiegu chodziły czarne, białe i standard). 1 jajo było czyste a z pozostałych 10 wykluły sie maluszki :D jeden chyba będzie czarny, reszta wygląda na standard. Będę musiała zakupić jakieś młode kolorowe :)
_________________
Brahmy, maransy, silki, sebrytki, karzełki łapciate, perlice, kaczki piżmowe, bażanty złote, przepiórki japońskie i chińskie, kingi, pawiki :)
 
 
 
radek1425 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 26
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-12, 10:47   

A ja kupiłem zadowolony 8 młodyh perliczek na dalszy hów o się okazało że kupiłem 8 samców.
 
 
strusiamama 



Województwo: pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 22 Maj 2010
Posty: 452
Skąd: Czersk
Wysłany: 2011-07-12, 10:51   

a to ładnie...8 samców, a jakie kolory?
_________________
Brahmy, maransy, silki, sebrytki, karzełki łapciate, perlice, kaczki piżmowe, bażanty złote, przepiórki japońskie i chińskie, kingi, pawiki :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15