Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchów młodych indyków.
Autor Wiadomość
marek79 


Województwo: lubelskie
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 10
Wysłany: 2009-06-16, 19:28   

i czym jest jednostka ;) dobro ogółu sie liczy
 
 
Piotr_Wisienka 
młodszy ornitolog :)



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 39
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2009-06-18, 02:22   

powiem tak - kocham indyki bo te ptaki wymagają mnustwo doswiadczenia, i za kazdym lęgiem sie czegoś o nich uczę.

Generalnie teraz mam około 30 młodych indyków i kilkanaście starych 2 letnich. Zawsze około 30 se zostawiam :) reszte rozprzedaje.

Recepte na wychow gdzieś już pisałem, po pierwsze ciepło.... szok jak te ptaki kochają ciepło. Musza mieć cieplej od kurczakow i dłużej. Ściółka - trzymająca cieplo czy to żwirek czy słoma krojona ale musi być czesto zmieniana. Woda - zawsze z witaminami ( amiwit d i inne ). światło grzewcze kwoki i promienniki kilka, o różnych wartościach cieplnych. Zauważyłem ze lubią wybierać gdzie i jak sie wygrzać. np pod 120 w leżą sobie, pod 175 ( temperatura blisko 40 ) wygrzeaja nogi. W mym odchowalniku początkowym ( do sztuk do 2 tygodni ) mam płytę grzewczą, bowiem indyki mają czasem problemy z nogami. Przeciąg zimnego powietrza - i całe stado potrafi pasć, nawiew w odchowalinku koniecznie ciepłego powietrza. Wilgoc - największy i niepozorny zabujca stada. Mokra sciółka - wymiana. Pasza i woda zmieniana kilka razy dziennie zbierane resztki wokół karmidła. Jesli w wodzie jest pasza, kilka ziarenek wymieniam równiez. Po 4 tygodniach gdy się korala podaję szczepionkę na czarna głowę. 5 zł preparat starcza na 1000 indyków. CHoroba ta jest noszona przez drzdżownice wiec warto szczepić. Indyk to ptak szybko nudzący się, zielenine dostają w odstępach czasowych aby zawsze miały coś do roboty. Pokrzywa owszem tylko krojona na małe kawałki, liscie parza indyki !!!! ich cialo. Chętnie polują na muchy , warto złapac im jakąs czasem. No nie wiem co jeszcze wam napisać :) jak by co piszcie pomoge. Co wylęg a czegoś się o nich uczę :)

Podam ciekawą stronkę :
http://www.wipasz.com.pl/page.php?id=178 mnustwo rad....

Część wiadomości wyczytałem z madrej ksiązki która pożyczyłem i już nie dostałem spowrotem. Było tam niemniejszym o skesowaniu indykow jednodniowych, ale wtedy nie maiłem indykow wiec pożyczyłem znajomemu. Do dzis jej nie oddał.....

marek79 jak tak będziesz podchodził to za wiele nie osiągniesz, czasem u indykow jedna sztuka podnosi alarm i ją stracisz fakt, ale reszte uratujesz. Indyk tak szybko jak sie rodzi zdycha... U mnie jeden indyk z biegunka podnosi alarm na całe stado, juz wtedy wiem ze coś jest nie tak i baczniej sie sobie i im przygladam. Nie chcę Cię obrażać, ale jedna zraniona sztuka indyka podczas koralenia, nauczy wszystkie kanibalizmu, sprwadź :) Jedna sztuka dziubiąca styropian, nauczy wszystkie jak pisali powyżej :)

Piotr
_________________
Kiedy się kaczka pleszcze - na pewno będą deszcze
Przyjdzie święta Weronika - znisie jajo kaczka dzika
Tam gdzie się znajduje gniazdo bociana, podczas burzy piorun nie uderzy
Ostatnio zmieniony przez Piotr_Wisienka 2009-06-18, 02:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
marek79 


Województwo: lubelskie
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 10
Wysłany: 2009-06-19, 19:44   

nie obraziłem bo masz racje jak prawie każdy na tym forum lecz tylko praktyka może czegoś nauczyć 8-)
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2009-06-24, 07:57   

Ile jest rodzajów pasz dla indyków z podziałem na wiek? Chodzi mi o to, że pasza jest zawsze podzielona np. od pierwszego do 8 tygodnia życia, potem od 8 do 11 itd. Ile jest takich przedziałów wiekowych dla indyków? Jak długo wymagają paszy, kiedy można przejść na karmienie zbożem z dodatkami gospodarskimi (ziemniaki, zielonki itd.)
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
bogus 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-06-24, 20:17   

witam
mam 2 pytania
ile powinien ważyć 13 tygodniowy indyk?
czym należy karmić indyka oprócz mieszanki i zieleniny?
 
 
krys.kj 


Województwo: Świętokrzyskie
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-05-29, 12:38   

Witam, powiedzcie mi jak przyciąć skrzydła indyka by nie latał mam niski płotek wokół wybiegu i nie chciał bym żeby sobie pofruneły do sąsiada
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-05-29, 21:35   

Trzeba przyciąć lotki na jednym skrzydle . Z indykami jest problem , bo nawet mając przycięte lotki , potrafią wysoko skakać .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-05-31, 06:40   
   Nr Tel.: +77056609039


Ostatnio zauważyłem, że moje 3 tygodniowe indyczęta czasami prowadzą zażarte pojedynki. Boję się, żeby sobie wzajemnie nie zrobiły krzywdy. Czy jestem przewrażliwiony? A może trzeba jakoś temu zaradzić?
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-05-31, 06:44   

paulus_kz , moje też się tluką .A jak potrafią się bić kurczaki albo małe kaczki . Aż pióra lecą .
Młodzież ustala hierarchię stada . Jak chcesz temu zaradzić ?
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
Mati100 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 26
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 25
Wysłany: 2011-07-20, 21:19   

Ostatnio kupiłem sobie dwu miesięczne indyki wszystko było dobrze gdyby nie dzisiejszy dzień. Kurnik był otwarty ale padał deszcz i żadna kura nie wychodziła więc myślałem że indyki też nie wyjdą a tu jednak, trochę przemokły. I mam pytanie czy coś im się stanie bo dziadek mi mówił że jak przemokną to po jakimś czasie zdechną. Proszę o poradę!
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-07-21, 09:49   

Nie powinno im sie nic stać u mnie cały czas na deszczu są na polu.
 
 
 
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-07-21, 18:54   
   Nr Tel.: +77056609039


U mnie kiedyś w nocy obudziłem się od odgłosów ulewy i burzy. Wybiegłem na zewnątrz, pozbierałem przemoknięte do nitki półtoamniesięczne indyczęta, licząc je jednocześnie. Zebranych było 31, a wszystkich miało być 34. Wniosek: 3 gdzieś się schowały. Na następny dzień liczyłem indyki i było 34. Do dziś dnia wszystkie żyją i mają się dobrze. Nie przejmuj się.
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
Mati100 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 26
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 25
Wysłany: 2011-07-21, 19:18   

Dziękuje. Faktycznie indyką nic nie jest nawet dzisiaj wykazywały większą aktywność niż na początku jak je kupiłem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13