Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 22:18
Koziarze wszystkich krajów łączcieeeee się ;)
Autor Wiadomość
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-04-13, 17:47   
   Nr Tel.: +77056609039


Zajac, chyba pomyliłeś temat. On brzmi: "Koziarze wszystkich krajów łączcie się", a nie "Pokrzywdzeni wyżalcie się". Do hodowli kóz potrzeba umieć przewidzieć pewne sytuacje i nie mieć za złe rowerowi, że jedzie wolniej niż mercedes. Koza jest sprytna i chytra - to prawda. Ale ma tez w sobie pewien urok. Kto kóz nie lubi, ten nie powinien ich hodować.
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
wchelminiak 



Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 197
Skąd: Tarnowo Podgórne
Wysłany: 2011-04-13, 21:06   
   Skype: wchelminiak


Rzeczywiście ostro po kózkach pojechałeś, zalazły Ci za skórę, nie ma co!
Co do tego człowieka od programu kozy karpackiej, masz może nadal kontakt?
_________________
Waleria


Piszę poprawnie po polsku!
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-04-14, 07:35   
   Nr Tel.: 500336400


paulus_kz
Przez kilka lat trzymałem nawet 10 matek.W porywach po pastwisku chodziło nawet 30 kóz.Podziwiam ludzi którzy po półrocznym trzymaniu kóz mają już doświadczenia.Ja doświadczeń nie mam,mam tylko spostrzeżenia................... więc dyskutować nie mam odwagi.

Kozy mają jedną podstawową wadę........................tej zabawki nie da się wyłączyć.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
Ostatnio zmieniony przez JulianG 2011-04-14, 07:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wchelminiak 



Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 197
Skąd: Tarnowo Podgórne
Wysłany: 2011-04-14, 20:28   
   Skype: wchelminiak


JulianG, jednak doświadczyłeś czegoś przez ten czas i fajnie by było gdybyś podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami :)

Cytat:
Kozy mają jedną podstawową wadę........................tej zabawki nie da się wyłączyć.

Nie wiem, jak inni, ale ja żywych stworzeń nie traktuję jak zabawek.
_________________
Waleria


Piszę poprawnie po polsku!
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-04-15, 06:34   
   Nr Tel.: 500336400


Kilka ogólnych uwag dotyczących chowu kóz.O kozach można mówić długo i dużo.Zwierzęta pożyteczne,bardzo inteligentne,pomysłowe,rozumne.Te wszystkie cechy sprawiają,że są bardzo uciążliwe.Kozy trzyma się dla mięsa(burska), mleka(sanneńska,alpejska) także dla przyjemności(karpacka).Nie jestem przeciwnikiem kóz.Bardzo lubię i podziwiam te zwierzęta.Aktualnie nie trzymam kóz z powodów o których niżej.Każdy kto ma zamiar kupić kozę powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji tej decyzji.
Coraz częściej nasze posesje są zadbane.Sadzimy drzewa,krzewy,kwiaty.Koza przez kilka minut potrafi zniszczyć to co z trudem udało nam się wyhodować.Podam prosty przykład.Koza potrafi zjeść owoce orzecha włoskiego w fazie dojrzałości mlecznej.Chyba nic bardziej gorzkiego nie ma,a ona zjada to ze smakiem.Koza zje młode pędy,kwiaty,obgryzie korę z kilkuletnich drzew.Więc zapomnijcie o kwiatkach, iglakach itd,itp.
Oczywiście można temu zaradzić.Należy pobudować okólnik(płot wysokości 1,5 m) i stajenkę.Tylko wtedy ta koza nie jest już w ogrodzie.Czyli nie stanowi już wystroju ogrodu.Nie cieszy oczu.W takim przypadku stajesz się posiadaczką kozy,masz dodatkowe obowiązki i nic więcej.
Trzeba pamiętać o tym,że to koza będzie pilnować właściciela i zrobi wszystko aby wydostać się z zagrody.Prędzej czy później do tego dojdzie,bo pomysłowośc tego zwierzęcia nie zna granic.
Cholera.........gdyba dało się to wyłączyć,byłoby cudnie:):):)
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
Ostatnio zmieniony przez JulianG 2011-04-15, 06:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-04-15, 19:31   
   Nr Tel.: +77056609039


JulianG, masz rację co do mojego krótkiego stażu, bo kozy ciągle mnie czymś zaskakują. Ale właśnie to zmusza mnie do ciągłego rozwoju. Nie traktuję jednak kóz jak dziecko, któremu spodobała się jakaś zabawka. Staram się być wobec nich odpowiedzialny i przewidujący. Jeśli poprzednimi moimi wypowiedziami Cię uraziłem, serdecznie przepraszam. Nie miałem takiego zamiaru. Teraz myślę, że nasze nieporozumienie jest związane również z różnicą geograficzną: Azja Środkowa nie jest tak gęsto zaludniona i ucywilizowana, jak Europa. Pozdrawiam.
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-04-15, 20:18   
   Nr Tel.: 500336400


paulus_kz,,,,,,,,,Aby była jasność.Nie uraziłeś mnie swoją wypowiedzią.
Nikomu także nie odradzam hodowli kóz.W swoich postach staram się tylko zwrócić uwagę na fakty które są mało znane.Piszę takżę po to aby przyszli hodowcy uniknęli rozczarowań.Prowadząc hodowlę czasem musimy podejmować bardzo trudne decyzje.Oto jeden przykład.
Wczoraj na Allegro znalałem aukcję dotyczącą sprzedaży koziołka kameruńskiego.Koza kameruńska to koza miniaturowa.Wystawiony jest śliczny mały koziołek.Jeżeli komuś będzie się chciało znaleźć tę aukcje przeczyta,że .......................koziołki kóz(wszystkich ras kóz) zaraz po urodzeniu się eliminuje.Każdy przyszły hodowca musi zdawać sobie z tego sprawę.
Pozdrawiam
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
bata95 
bata


Województwo: podkarpackie
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-05-16, 16:06   

hej :!: :!: bywa ktoś jeszcze na tym forum :/ :?:
Ponieważ mam pytanie ,napiszę ,a jak ktoś zabłądzi to może mi odpowie? :)
Moje małe kózki mają miesiąc,jedna z nich jest już zamówiona ,ale nie wiem kiedy mogę je odłączyć od matki, bo jeszcze ją doją ,ale dużo też jedzą same .Piszę ponieważ mój odbiorca jest bardzo niecierpliwy :hmm:


a to wszystkie moje maluchy
Ostatnio zmieniony przez bata95 2011-05-16, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
patryk13081 
MŁODSZY REDAKTOR
Patryk Dąbrowski



Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 491
Skąd: Okolice Morąga
Wysłany: 2011-05-16, 16:11   

Około pół miesiąca i śmiało będzie można je odsadzić.
 
 
 
bata95 
bata


Województwo: podkarpackie
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-05-16, 16:21   

czyli jeszcze pół miesiąca ? :taniec: trudno bedzie mi sie z nimi rozstać :(
głupie pytania :ops: ale pierwszy raz mam kózki i dopiero sie ucze .
 
 
patryk13081 
MŁODSZY REDAKTOR
Patryk Dąbrowski



Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 491
Skąd: Okolice Morąga
Wysłany: 2011-05-16, 16:27   

To fakt małe kózki są urocze. Tylko potem zamieniają się w obgryzarki do drzew heh.
 
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-05-16, 16:38   
   Nr Tel.: 500336400


bata95.......Odłączyć od matki na stałe możesz wtedy,kiedy będziesz miała pewność,że kózka sama pobiera pokarm stały.Nie zwracaj uwagi czy doją matkę czy nie.Będą to robić nawet przez pół roku jeżeli im na to pozwolisz.Oczywiście możesz odbiorcy oddać kózkę nawet i dziś pod warunkiem,że nadal będzie ją poił ciepłym mlekiem kilka razy dziennie.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
bata95 
bata


Województwo: podkarpackie
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-05-16, 16:43   

no i to jakie - dobrze że w tym miejscu co biegają nie ma drzewek ,takich owocowych i ozdobnych :!: i to nie tylko obgryzarki do drzew ,ale do wszystkiego, raz to mi nawet włosy
z głowy zaczęła obgryzać. a rękawiczki gumowe!!! eh.... jak im to nie szkodzi 8)
ale jeszcze trochę je poniańczę :skok:
ide je poprzytulać trochę .dzieki :d
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13