Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zmusić kwoke do wysiadywania?
Autor Wiadomość
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-05-17, 11:57   

dagmaraD napisał/a:
A czy ktoś mi może powiedzieć z własnego doświadczenia jak jest z liliputkami czy to jest naprawdę tak ze można być prawie na 100% pewnym ze zakwoczą??

Moja znajoma ma liliputki z naturalnego lęgu , i w tym roku żadna nie zakwoczyła . Jajka dała mi do inkubatora , bo by nie miała w tym roku kurczaków . U mnie też nie siadły liliputki , tylko marans , brahma i 4 kundelki po karzełku łapciatym . 5 już wysiedziało , a jedna kończy . Ładnie siedziały , choć nie były zamknięte i mogły wychodzić kiedy chciały . Dużo kurczaków nie ulęgły , bo im na odczepnego dawałam po 5-7 jajek . I tak mam teraz kłopot , bo cały czas leje , i dosłownie w każdym kącie mam kwokę z przychówkiem :hmm:
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-05-17, 15:34   

dagmaraD napisał/a:
A czy ktoś mi może powiedzieć z własnego doświadczenia jak jest z liliputkami czy to jest naprawdę tak ze można być prawie na 100% pewnym ze zakwoczą??

wszystkie kurki które się u mnie wykluły, oczywiście z naturalnych lęgów, zawsze kwoczyły w 100% ;)
_________________
marcinnn
 
 
kamyllo 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 60
Wysłany: 2010-06-03, 10:45   

BIANKA1 napisał/a:
dagmaraD napisał/a:
A czy ktoś mi może powiedzieć z własnego doświadczenia jak jest z liliputkami czy to jest naprawdę tak ze można być prawie na 100% pewnym ze zakwoczą??

Moja znajoma ma liliputki z naturalnego lęgu , i w tym roku żadna nie zakwoczyła . Jajka dała mi do inkubatora , bo by nie miała w tym roku kurczaków . U mnie też nie siadły liliputki , tylko marans , brahma i 4 kundelki po karzełku łapciatym . 5 już wysiedziało , a jedna kończy . Ładnie siedziały , choć nie były zamknięte i mogły wychodzić kiedy chciały . Dużo kurczaków nie ulęgły , bo im na odczepnego dawałam po 5-7 jajek . I tak mam teraz kłopot , bo cały czas leje , i dosłownie w każdym kącie mam kwokę z przychówkiem :hmm:


kundelki po każełku łapciatym to też liliputki więc nie pisz że nie siadły ci liliputki
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-08-01, 21:41   

po tegorocznych obserwacjach stwierdzam, że kury nie da sie zmusić do wysiadywania, ale zachęcić się da pozwalając znosić kurze jajka w ciemnych dziurach, tam gdzie będzie miała spokój (inne kury tam nie będą nosić) i trzeba zostawiać jej kilka jajek... wiele ludzi tak własnie ma że gdy ginie kura to zaczynają sie jej poszukiwania i zwykle znajduje sie ją wysiadujące jajka w jakimś kącie
 
 
adam_gnatek 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 550
Wysłany: 2010-08-02, 00:22   

ja próbowałem zmusić kury do niewysiadywania jajek, niestety wszystkie sposoby spełzły na niczym, ciągle chcą siedzieć:(
 
 
 
wer51015 


Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 15 Maj 2011
Posty: 51
  Wysłany: 2011-05-15, 08:04   

Jestem tu nowa i chcę się przyłączyć.Mam dwie kury z domowego lęgu,które chciały w tamtym roku siedzieć, ale nie mogłam ich nasadzić.W sierpniu gdy wyjechałam na wakacje jedna z nich sama sobie usiadła w krzakach, ale wykluł się tylko jeden kogucik.W tym roku nie chce żadna. Czy da się je jakoś zachęcić? Jedna ma bardzo obfite upierzenie. I czy w połowie maja nie jest już za późno?
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-05-15, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grzegorz Hulanicki 


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 386
Wysłany: 2011-05-15, 16:30   

wer51015, w tym temacie jest opisanych wiele różnych sposobów wystarczy poczytać. Myślę że kurczaki z maja czy nawet z czerwca jeszcze nie są takie późne, po prostu dojrzałość osiągną później.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13