Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Krajowa (Narodowa) wystawa gołębi i drobiu w Warszawie 2011
Autor Wiadomość
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2011-02-04, 18:27   

tp29 dzięki. ;)

Kilka zdjęć:

Wybitny sędzia i hodowca kur czubatych p. Frank Peschke zaprezentował nam jak przygotować, podciąć odpowiednio na wystawę czub u czubatek bezbrodych.

Ja wraz z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Markiem Sawickim oraz z p. Stanisławem Roszkowskim.

Markus ze swoimi czubatkami. Pasuje do stadka? :D :P

Od lewej: p. Jerzy Wysocki, Karol Chmielewski, p. Wilfried Detering, p. Michael Kahre.

Na wystawie zaprezentowałem niektóre swoje zdjęcia.

Moje kaczki krajowe odmiany sarniej.
Ostatnio zmieniony przez Karol Chmielewski 2011-02-04, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-04, 19:35   

Relacje Markusa i Karola - dojrzałe, obiektywne, potrafiące dostrzec to, co jest kwintesencją hodowli. Chociaż u Markusa wyczuwam nutkę żalu, że pomimo tak ogromnego zaangażowania, został pokonany przez Tomka Szymkiewicza.

Markus, takie są uroki wszelkich wystaw. Mój kogut czubatki dworskiej, który na wystawie krajowej został zdyskwalifikowany, miesiąc wcześniej w Białymstoku został championem z 96 punktami. Na tym przykładzie widać, jak brakuje nam w Polsce dobrych szkoleń i jak słaba jest informacja o wzorcach, za co sam poniekąd jestem odpowiedzialny. Twoje kury oceniał ekspert nad ekspertami, więc werdykt trzeba przyjąć z pokorą.

W prywatnych rozmowach zagraniczni sędziowie zwracali uwagę na coś, co jest niespotykane na Zachodzie. Ton polskiej hodowli nadają obecnie młodzi ( Michał Dudek, Agnieszka Jędraszek) lub bardzo młodzi ludzie (Markus Kurspiot, Karol Chmielewski). To właśnie oni zaprezentowali najlepsze ptaki potwierdzone nagrodami ministra i tytułami Mistrza Polski, a także przygotowali profesjonalne zagrody i stoiska indywidualne. Pomimo tego, że wystawie krajowej pokazano mniej ptaków niż na przeciętnej niemieckiej czy holenderskiej wystawie klubowej, zagraniczni goście uznali, że nasz kraj ma ogromny potencjał rozwojowy. Jest to ten typ myślenia ponad podziałami, globalnego. Zastanawialiśmy się wspólnie, jak tę ciężką, pozytywistyczną pracę podsycać i doskonalić. Przed Wami drzwi do Zachodniej Europy są otwarte na oścież. Możecie jechać tam nie tylko jako potencjalni kupcy ale pełnoprawni partnerzy.

Jeżeli nawet za kilka lat entuzjazm tych obecnie młodych ludzi osłabnie, to i tak zostanie w nich coś bardzo dobrego.

Można hodować lub chować ptaki z różnych pobudek. Zgromadzić kolekcję miniaturowych bojowców lub kur długoogoniastych. Można cieszyć się z kilku kurek w niewielkiej zagródce w ogrodzie. Można w końcu porównywać zdobyte punkty lub liczyć ilość pucharów.
Zawsze są to indywidualne wybory.
W moim przekonaniu jednak kwintesencją hodowli jest to co znalazło odzwierciedlenie na wystawie krajowej.
Jakiż mamy wysyp nowych ras i odmian barwnych?
Jaki zrobił się ruch?
Dla mnie tych kilkadziesiąt polskich karzełków, czubatek dworskich, kaczek krajowych i złotych mazurskich jest o wiele więcej warte niż tysiące pięknych - przyznaję - zagranicznych kur, chociaż sam pasjonuję się japońskimi rasami. Markus w krótkim czasie wyhodował kilka nowych odmian barwnych czubatek bezbrodych, a więc już w tej chwili wniósł nową jakość nie tylko do polskiej ale i europejskiej hodowli.
To jest właśnie ta twórcza praca, która uskrzydla.
Jeżeli to będzie priorytetem, taka będzie filozofia działania, a nie puchary i punkty, wtedy nie straszne okażą się niepowodzenia i chwile zwątpienia, których u co ambitniejszych osobowości przecież nie brakuje.
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2011-02-04, 23:03   

No i niestety tp29 mnie ubiegł, bo wcześniej niż ja to wszystko przeczytał i mógł się wcześniej wypowiedzieć.
Karol Chmielewski jestem pod niesamowitym wrażeniem tekstu, który napisałeś :!:
Myślę, że wiele osób powinno brać u Ciebie lekcje z sposobu postrzegania otoczenia, rzeczywistości.
Jesteś niesamowity chłopie :!:
Ostatnio zmieniony przez sroszkowski 2011-02-05, 11:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2011-02-22, 10:13   

Usunąłem część wypowiedzi. Były one sprzeczne z tematem. Temat o "identyfikacji" kur znajduje się gdzie indziej...

Pozdrawiam!
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
Mikołaj Piechocki 
drób ozdobny



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 25
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 110
Wysłany: 2011-03-15, 18:23   
   Nr Tel.: 784913218


pani której nazwiska niektórzy nie pamiętają to pani cytuję Jej słowa"Anita Tęcza ,która dostała puchar od pana Wilfrieda Deteringa za najlepsze kury na wystawie"
_________________
www.totenko.like.pl
 
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2011-03-16, 17:49   

Usunąłem fragment o kurczaku który wykłuł się z jajek przywiezionych z wystawy. Użytkownicy zaczęli "zgadywać" jaka to rasa. A taki temat znajduje się gdzie indziej...

O sprawie z kaczką krajową nic nie wiem. To nie moja sprawa...
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
AndrzejUR 



Województwo: małopolskie
Wiek: 37
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 67
Skąd: KrakóW
Wysłany: 2011-05-01, 22:30   

No prosze prosze :D
Jakie nasze gąski zatorskie są czyściutkie :)
Kto je prezentował ? wie ktoś ?
Za rok (niecały) to i ja tam się musze zjawić i też napstrykam mnóstwo fot
_________________
:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13