Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Rozmowy o handlu - Szczepionka przeciw kokcydiozie

Reticulata - 2010-10-20, 23:25
Temat postu: Szczepionka przeciw kokcydiozie
Może ktoś wie, gdzie można kupić szczepionkę przeciwko kokcydiozie kur – PARACOX 8A ?
Markus Kurspiot - 2010-10-22, 16:42

Ja w tym roku zastosowałem u moich kurczaków szczepionkę Livacox Q. Wypadła bardzo dobrze, bo nie było praktycznie żadnych upadków związanych z Kokcysiozą. Istnieje jeszcze kilka innych szczepionek na kokcydiozę kur, ale o Paracox 8a słyszę pierwszy raz.

Jeżeli potrzebuje pan jakieś szczepionki, mogę pomóc. Mam znajomego weterynarza, który obsługuje praktycznie wszystkie fermy drobiu w woj. opolskim. Doskonale doradza więc jakie szczepionki i specjalistyczne leki stosować, bo na fermach są one na codzień,a pracujac na kilkunasto tysięcznych kurnikach ma sporą wiedzę z tego zakresu. Jeżeli pan potrzebuje coś, mogę pomóc. Czasem są dostępne małe opakowania lub "resztki", które zostały.

Jest tylko jeden problem. Większość szczepionek potrzebuje chłonej temperatury, niektóre zamrożenia, a nawet umieszczenia w butli z ciekłym azotem. Problem wię przetransportowaniu.

ShowGirl - 2010-10-22, 17:15

mały styroboks z dużym wkładem chłodzącym albo dwoma powinien dac rade nawet na parę godzin transportu.
Reticulata - 2010-10-23, 23:49

Dziękuję za odpowiedzi i rady. A propos szczepionki PARACOX 8A. To szczepionka nowej generacji, produkcji brytyjskiej, skuteczna w odniesieniu do 7 gatunków kokcydii kur. Praktycznie do wszystkich. Jest w rejestrze leków dopuszczonych do obrotu w Polsce. Tylko weterynarze w mojej okolicy nie wiedzą, gdzie ją można dostać? Zastanawiające.
jamate - 2011-04-14, 23:37

Reticulata, Wiem, że trochę czasu upłynęło od Twojego pytania. Ale coś podpowiem, to dobra szczepionka, tylko tak jak napisał Markus musi być przechowywana w ciekłym azocie, dlatego lekarze wet. zajmujący się dorywczo drobiem jej nie znają. Trzeba zamawiać dawki na duże stado, a do najtańszych nie należy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group