Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Związki hodowców - przystąpienie do związku hodowców

kgrzelinski - 2009-06-16, 10:49

Obecnie w Polsce działa PZHGRiDI czyli Polski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. W ramach ogólnopolskiej organizacji działają lokalne związki . Aby zapisać się do związku, należy udać się do siedziby związku , najlepiej najbliższej miejsca zamieszkania, wypełnić formularz deklaracji członkowskiej, dostarczyć dwa zdjęcia, zapłacić składkę i to właściwie wszystko. Póżniej pozostaje tylko praca hodowlane, uczestnictwo w zebraniach związkowych , udział w wystawach, czyli normalne życie związkowe.
dadzio - 2009-07-25, 11:31
Temat postu: Składki
Ile wynosi składka w PZHDOiGR?? Chciałbym się tam zapisać, ale zastanawiam się czy warto i ile by mnie to kosztowało.
werel - 2009-08-17, 16:14

Właśnie tez jestem ciekawy.

I mam pytanie. Czy przynależność do KCP uprawnia do prezentowania ptaków na wystawach? :?: ?

Tak czy Nie.
Proszę o odpowiedź. :hmm: :oczy: :oczy:
POZDRAWIAM Alek

king - 2010-12-30, 22:41

witam
chciałbym dowiedzieć się o kryteriach związanych z zostanieem człenkiem pzhgr w oddziale gdańskim (tj.minimalny wiek członka ,suma opłaty członkowskiej i inne zoobowiązania)
z góry dziękuje

Iro_mak - 2010-12-31, 17:22

king, przeczytaj informację powyżej od kgrzeliński
te informacje uzyskasz w właśnie w tym oddziale Gdańskim
skontaktuj się z jakimkolwiek hodowcą z tego koła, a on napewno skieruje cię do odpowiednich osób, które udzielą ci wszystkich informacji.

wysokość składki członkowskiej jest ustalana w danym oddziale i obowiązuje tylko w tym kole czyli każde koło oddział ma swoją wysokość składki członkowskiej.

tomo06 - 2011-01-01, 17:32

w Poznańskim PZHGRiDO składka roczna + wpisowe w tym roku wynosiły razem 160 zł
cewrg - 2011-01-09, 19:42

a jeżeli się już zapisze i jestem członkiem to mogę jechać na wystawe i prezentować swoje ptaki jeżeli nie posiadają one obrączek a ja nie posiadam na nie żadnych dokumentów ich pochodzenia lecz są czystej krwi. Wtedy jak to się ma?
podbródek - 2011-01-17, 18:39

JA mam pytanie czy gdy nie jestem zapisany do zwiazku a chce wystawic gołębie czy mam taką możliwość oczywiście są to gołębie rasowe.
Iro_mak - 2011-01-19, 13:05

Już gdzieś opisywałem jak sprawa się ma w takich przypadkach,
cewrg, w jakimś małym związku na małej wystawie możesz pokazać swoje kury bez obrączek, lecz nie zostaniesz dopuszczony do żadnej wystawy jeśli ptaki nie będą miały obrączek odpowiednich rozmiarów do danej rasy.
podbródek, niekiedy małe związki aby mieć własną lokalną wystawę zapraszają hodowców niezrzeszonych do udziału w swych wystawach, lecz nic poza tym, musisz należeć do jakiegokolwiek związku, a jeśli chcesz brać udział w wystawach wyższej rangi musi ten związek być w strukturach Polskiego związku.

GTszymonGT - 2011-01-19, 13:49

A jak będę w tym związku, to będę musiał jeździć na wystawy z moimi ptakami, albo niema takiego obowiązku?
sylwia2401 - 2011-01-19, 16:54

GTszymonGT, nie musisz wystawiać ,ale i tak ponosisz koszta,więc jaki sens jest nie wystawiać?
chomik - 2011-02-21, 10:48
Temat postu: Jak zostać hodowcą? Radziszów małopolskie
Jak zarejestrować hodowlę?
Gdzie jest najbliższy/właściwy oddział?

Mieszkam i mam kurki w Radziszowie k. Skawiny

Dziękuję za pomoc

adrian_lasek - 2011-02-21, 11:07

Kur nie trzeba rejestrować tak jak np. bydło. Możesz je hodować bez żadnych rejestracji. Ewentualnie jeżeli chciałbyś wystawiać je na wystawach, wtedy musisz zapisać się do związku. Mam nadzieję, że mówimy o przydomowej hodowli, a nie przedsiębiorstwie.
chomik - 2011-02-21, 11:28

tak, o przydomowej hodowli, malutkiej...
mam orpingtony i brugijskie

chciałabym nawiązać kontakty z innymi hodowcami, jeździć na wystawy (kiedyś)

no więc gdzie najbliższy właściwy swojemu miejscu zamieszkania znajdę?

chomik - 2011-02-21, 13:46

...no wiec podzwoniłam, popytałam i juz trochę mi się przejaśniło
drobiowcy w sumie podobni do koniarzy, jedni mili a drudzy troche mniej

jak stworzyć swój związek na danym terenie?
już wiem że potrzeba 15 osób?

czy mogą mnie Państwo oświecić bardziej, lub skierować do odpowiedniejszego wątku??

:)

mirek_60 - 2011-02-21, 19:04

chomik, Myślę,że powinieneś porozmawiać o tym w temacie Hyde Park -lużne rozmowy.


Adm.Temat chyba można również tam przenieść?

podbródek - 2011-02-21, 23:50

A moze ktos mi przyblizyc jakie sa skladki w takich zwiazkach i co ile sie to placi. Choduje golebie ozdobne i mnie ciekawi:)
Iro_mak - 2011-02-22, 10:56

chomik Zapoznaj się z tematem od początku nie jest obszerny ale dość szczegółowy. Tak jak w poprzednich postach zostało napisane, w Polsce działają lokalne związki zrzeszające hodowców, sprawdź najpierw czy w najbliższej okolicy już nie istnieje jakiś związek, zrzeszenie bądź stowarzyszenie. Nie ma sensu zakładać nowych związków jeśli już w danym rejonie jakiś istnieje a i jest z tym trochę roboty i problemów. W kolejnym etapie, jeśli już istnieje jakiś związek w rejonie to Zarząd Polskiego związku nie wyrazi zgody na przystąpienie nowego związku w struktury PZHGRiDI mówi o tym statut PZHGRiDI.

podbródek, po raz kolejny zwracam ci uwagę abyś zapoznał się z postami powyżej, już zostało napisane iż każdy związek ustala własną składkę członkowską. więc jak ci to inaczej wytłumaczyć, udaj się lub zadzwoń do najbliższego oddziału i zapytaj o wysokość składki.

chomik właśnie poszperałem trochę, jesteś spod samego Krakowa działa tam bardzo prężny związek hodowców, organizował nawet w ubiegłym roku Krajową wystawę gołębi młodych. W tym związku jest już 187 hodowców. Nazwa mówi hodowców gołębi rasowych ale skontaktuj się z nimi bo zazwyczaj w tych związkach są również hodowcy drobiu.

kontakt Krakowski Związek Hodowców Gołębi Rasowych
prezes Stanisław Suski
adres 31-406 Kraków, Al. 29 Listopada 121 / 31-926 Kraków, ul. Centrum B 2/8
telefon (12) 637-70-62 / 604-709-770

mkolon - 2011-04-04, 17:28

a ja tez mam pytanie na jaki cel idą te pieniądze ze składek ?
AL - 2011-04-04, 17:32

mkolon, Na cele statutowe związku :D
karo-install - 2011-04-11, 15:21

Powiedzcie czy hodowlę trzeba rejestrować? Np w weterynarii ? Mówię o pawiach i bażantach.
AL - 2011-04-11, 15:43

karo-install, O jakiej hodowli mówisz ? 10 ptaków czy kilkaset ?
karo-install - 2011-04-11, 21:22

Łącznie około 40 plus 30 gołębi.
patryk13081 - 2011-04-15, 18:34

Ja bym chciał dołączyć do związku hodowców królików w okolicach Olsztyna. Orientuje się może ktoś gdzie taki związek ma siedzibę? I ile trzeba mieć lat żeby można było należeć do takiego związku?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group