Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Czubatki, Bia³oczuby i inne czubate rasy. - Jakie Czubatki i Bia³oczuby na pocz±tek?

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:10
Temat postu: Jakie Czubatki i Bia³oczuby na pocz±tek?
jestem ciekawy ktora z odmian barwnych i nie tylko jest najtrudniejsza do uzyskania i do dalszej hodowli. czekam na wasze odpowiedzi

przemek89

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:10

moim zdaniem to tak

-Niebieskie

i czarnoczuby bia³e (których chyba w polsce nikt nie ma)

kolor zolty jest turudny do uzyskania...


KAMIL KOWALSKI

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:11

ten temat jest dlatego bo jeszcze nie hoduje czubatek (prawie nie bo wyklu³y mi sie 2 kurczaki z 10 jaj) i zastanawiam sie jakie trzymac. a jakie kolory ludzie naj mniej trzymaja chodzi mi o walory estetyczne i nie tylko. P.S. dziekuje za posta KAMILU

przemek89

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:11

hmm je¶li chodzi o walory estetyczne to znaczna czê¶æ ludzi ma:
-"wielb³±dzie"
-"niebieskie"
-"Srebrne"/ bia³e czarna obwodka
-"z³ote"/czerwonawo-rdzawe czarna obwodka

- lokowe (ma³o os je ma ale prezêtuj± siê bosko)

Ja osobiscie uwielbiam bia³oczuby Ahhhh czubki + wielkie dzwonki CUDOWNE

I ja lubie jednolite kolory Czarne, bia³e...

a Ty chcesz je mieæ na wystawy czy totalnie dla siebie? na ozdobe?

Bo jesli na wystawy to na pocz±tek nie stawiaj poprzeczki za wysoko... mysle ¿e na pocz±tek s± dobre czarne.
Ale jesli chcesz je mieæ dla ozdoby to masz totaln± dowolno¶c


Kamil Kowalski

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:12

nie ja nie chce miec swoich kurek na wystawy tylko dla samego siebie . wiesz nawet nie kreca mnie a raczej nie kreci mnie wystawianie swoich kurek. najwieksza satysfakcje sprawia mi gdy kurka jest ³adna i musi miec po prostu to cos co przyciaga wzrok.

przemek89

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:13

Wtakim razie masz dowolno¶æ

Ale bedziesz musia³ za³atwiæ sobie inkubator lub jak±¶ inna rase co dobrze "siedzi" - czubatki maj± to do siebie ze PRAWIE nigdy nie siadaj± (podkre¶lam to:"prawie", bo nieraz siê im uda...)

Kamil Kowalski

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:13

co do wysiadywania to mam liliputy podobne do zielononozek i one siedza

Przemek 89

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:13

Jest powszechna opinia, ¿e czubatki brodate, a zw³aszcza bezbrode, czyli bia³oczuby nie wysiadauj±. Do koñca nie wiem czym to jest spowodowane, mogê tylko domniemywaæ, ale wiêkszo¶æ moich kurek od oko³o miesi±ca szuka ró¿nych k±tów i dziur aby usi±¶æ. Nie ukrywam, ¿e mam z nimi problem bo s± bardzo zdeterminowane do tego aby byæ kwokami. Wyobra¼cie sobie pietna¶cie takich "kwocz±cych" mamusiek, które podkradaj± sobie nawzajem kilka pozosta³ych w kurniku jajek.
A je¶li chodzi o to, dlaczego kurki siadaj±, to s±dzê, ¿e podstaw± jest dobra kondycja zdrowotna. Doda³bym do tego jeszcze odpowiednie ¿ywienie.
Nie zawsze jednak tak by³o. W poprzednich latach, gdy trafia³y siê ró¿ne choróbska, w tym mykoplazma, kurki praktycznie nie siada³y.
Pozdrawiam
Stanis³aw Roszkowski

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:14

ma pan racje ze zdrowe i odpowiednio zywione kury siadaja chetniej na jajka dodam tylko ze zauwazy³em iz kury siadaja szybciej kiedy naniosa sobie w³asne jajka, ktorych nie bedziemy zbierac. takie jest moje zdanie przynajmniej z mojego doswiadczenia. co o tym myslicie . moze ktos ma podobne zdanie. pozdrawiam. przemek
www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:15

U mnie usiad³a kurka w czerwcu br, przyj±³em sobie ¿e nie bede dotyka³ palcem, niech sobie siedzi ale zesz³a po ok 10dniach..

Adrian14

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:15

W lipcu mia³em ju¿ ok 30 kurczaków czubatek, wiêc jak srebrna kurka naznosi³a jajek i na nie usiad³a, to postanowi³em, ¿e nie bêde jej pilnowa³ (my¶la³em, ¿e za du¿o zabawy i wogóle za du¿o by by³o jak na moje mo¿liwo¶ci). Ale na moje szczê¶cie wyklu³o siê 6 kurczaków z 8 jajek, bo po 2 tygodniach kto¶ ukrad³ mi ponad 20, tak ¿e razem z ma³ymi zosta³o mi tylko 10... Ta kurka mnie ocali³a Przynajmnie to mi zosta³o.

Krzysiek Prokop

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:16

¶wietnie ciê rozumiem ostatnio w brutalny sposób skradziono prawie wszystkie kury z jednego z moich kurników najbardziej jednak boleje nad strata kilku czubatek staropolskich nad którymi „pracowa³em” ju¿ 3 lata niestety zdarza siê trzeba ¿yæ dalej a z reszta i tak jak tobie zosta³o mi jeszcze pare kur (ok 50 szt.) pozdrawiam wszystkich i ¿yczê wytrwa³o¶ci w hodowli no i samych championów

Konin

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:17

50 szt to i tak sporo , szkoda... trzy lata pracy i przez jaki¶ chamów (przepraszam z brzydkie s³owo) wszystko przepad³o-znam doskonale to uczucie

Krzysiek Prokop

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:17

To mo¿e powinni¶cie pomy¶leæ nad lepszym zabezpieczeniem swoich wolier ??? np zamek i k³udka .... bo strata najlepszych kurek na których nam zale¿y musi naprawde boleæ ..... pozdrawiam
Maciek J

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 20:18

Ja 5 stycznia2007roku wypu¶cilêm moje czubatki i gêsi na ³±ke .
przychodze po 15 minutach a tam lis goni mojego kogutka bia³oczuba czarnego
(zd±zy³ jusz u¶mierciæ kurke i 2 gêsi) czem prêdzej pobieg³em po kolege (hoduj±cego go³êbie ) i miot³ami przepêdzili¶my lisa spowrotem na konieæ ³±ki

kuba sz

mirass - 2007-03-15, 18:42

W temacie o bia³oczubach trwa bardzo ciekawa dyskusja, dlatego nie chcia³em jej przerywac, wiêc pytam was tu. Chcia³bym siê dowiedziec jakiej jako¶ci jest ten bia³oczub (nie zwracajcie uwagi na czub bo aktualnie odrasta):
wanted - 2007-03-15, 20:51

mirass, bardzo marnej jak na bia³oczuba.
sroszkowski - 2007-03-15, 20:57

Brrrrr...
mirass - 2007-03-16, 06:52

Szczerze mówiac nie czeka³em na takie odpowiedzi, tylko na odp. typu: to jest w nim z³ego, to ma za krótkie, to nieforemne :-P
Jest to mój pierwszy bia³oczub i dosta³em go za free, wiêc od niego siê zaczê³a moja "przygoda", a w okolicy nie ma hodowców kur czubatych i tylko na zdjêciach moge sobie poogl±dac te ptaki, a z nich ni da siê wszystkiego "wyci±gn±c", wiec jakby¶cie mogli to napiszcie co jest w nim z³ego, ¿eby wiedziec na przysz³o¶c.

wanted - 2007-03-16, 07:48

mirass, najbardziej ¿ucaj±cym siê w oczy defektem tego ptaka jest czub na g³owie, a wrêcz prawie jego brak. Bia³oczuby powinny mieæ je spore, obfite i najlepiej odpowiednio kolorystycznie u³o¿one.
mirass - 2007-03-16, 09:41

wanted napisa³/a:
mirass, najbardziej ¿ucaj±cym siê w oczy defektem tego ptaka jest czub na g³owie

Napisa³em: (nie zwracajcie uwagi na czub bo aktualnie odrasta)
Ja w³a¶nie pytam o inne wadybo czub dopiero odrasta, jak uro¶nie to postaram siê wrzucic jego zdjecie. A poza czubem jakie wady :?:

anna czarnota - 2007-03-16, 09:51

Nawet po odrastaj±cym czubie mo¿na oceniæ jako¶æ czuba, ten ma kilka piór odro¶niêtych i stercz± one wiêc nasuwa siê wniosek ¿e bêdzie tzw. wiech±. Z tego co ja siê orientuje jest te¿ nie po¿±dany taki ogon, powinien byæ bardziej skierowany do do³u, ³agodnie przechodz±cy z grzbietu w ogon. Ale to moje opinie Pan Stanis³aw napewno opisze lepiej.
mirass - 2007-03-16, 09:59

W³a¶nie o taka odpowied¼ mi chodzi³o. Dziêkuje Aniu, bo nawet patrz±c na wzorzec trudno poczatkuj±cemu który raz w ¿yciu widzia³ czubatke ocenic czy jest dobej jako¶ci.
kacpisu³tan - 2007-03-19, 09:55

mirass, wydaje mi siê ¿e jest on te¿ za ma³y jak na bia³oczuba. I jak wcze¶niej wspomina³a Ania ten ogon jest nieciekawwy :!: :!:
mati_deco - 2007-11-27, 08:11

Naj³atwiejszy kolor w hodowli to jet czarny( ale ptaki musz± byæ dobrej jako¶ci )
Mi najbardziej podobaj± siê :
Bia³oczuby czarne,niebieskie, ¿ó³te,jastrzêbiate,nakrapiane, czerwone, bursztynowe,czekoladowe,khaki i bia³e

a Z Brodatych to - z³ote niebiesko obrze¿ane, z³ote czarno obrze¿ane, srebrne, chamois, niebieskie, tolbunty, niebieskie, czarne, bia³e, jastzrêbiate ( inny s³owy wszystkie :D )


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group