Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Genetyka - Białoczub jedwabisty.

Bogdan M - 2010-09-28, 18:37
Temat postu: Białoczub jedwabisty.
Witam wszystkich forumowiczów.
W tym sezonie lęgowym po mojej parze białoczubów czarnych otrzymałem kurczaki w mutacji upierzenia jedwabistej (dwie kurki). Rodzice i dziadkowie tych kurek nie są ptakami klasy wystawowej ale też nie krzyżowałem ich z innymi rasami. Chciałbym po tych kurkach uzyskać więcej białoczubów jedwabistych. Planuję połączyć je z kogutem białoczubem czarnym a następnie koguta po tej krzyżówce połączyć z matkami. W związku z tym może ktoś mi doradzi czy dobrze planuję zapoczątkować hodowlę tej odmiany. Czytałem,że są białoczuby jedwabiste białe ale chyba nieosiągalne w naszym kraju. Taki kogut z pewnością przyśpieszył by uzyskanie białoczuba czarnego jedwabistego. Proszę o fachowe rady.

pawlo - 2010-09-28, 19:31

Z tego co wiem na jest jedna osoba która ma bialoczuby jedwabiste i jest nawet na tym forum pod nickiem kurczaczek
albertoo - 2010-10-14, 07:58

fajne te białoczuby :) i ja ci śmiało mówię żebyś je hodował. tylko ja bym zrobił dwie różne pary a nie 1+2 żeby potem wszystkie kurczaki ze sobą nie były spokrewnione i w tedy krzyżujesz syna jednej pary z matką i córkami (jeśli okaże się ze i ojciec miał gen jedwabisty i one wyszły jedwabiste) drugiej pary i na odwrót
ShowGirl - 2010-10-20, 18:02

oj jakie pocieszne. Hm, myślałam, żeby dokupic/wykluć ze 2 kurki czubate do mojego koguta w roznych kolorach, moze taka cudaczke.. A nie bedziesz moze sprzedawac jajek?:) No i czy to sa miniatury czy "duze"?
Bogdan M - 2010-10-20, 18:52

Albertoo dziękuję za podpowiedź,podobnie myślałem to zrobić. Poza tym mam jeszcze rodziców tych kurek i liczę na to, że w przyszłym roku odchowam po nich jeszcze jakieś białoczuby jedwabiste.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group