Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Inne ptaki egzotyczne - Najładniejszy ptak z drobnej egzotyki

mirass - 2007-02-17, 12:59
Temat postu: Najładniejszy ptak z drobnej egzotyki
Były najładniejsze kury, gęsi itd. wiec przyszedł czas i na drobną egzotykę. Jaki gatunek z drobnej egzotyki ci się najbardziej podoba :?:
Ice - 2007-02-17, 13:19

Amadyna wspaniała
wanted - 2007-02-17, 15:07

mirass, drobna egzotyka, to dokładnie o jaka grupę ci chodzi ? Nie wiem czy myślisz tylko o ziarnojadach, czy być może i o miękkojadach jak i nekternikach ?
A może o wszystkich ?
Jeśli o ziarnojadach, to napewno amadyna wspaniała.
Jeśli nektarniki, to napewno prym tu wiodą kolibry.
Jeśli zaś o same miękkojady, to błyszczaki.
Z całości, dla mnie też najładniejsze są błyszczaki (nie wszystkie).

mirass - 2007-02-17, 15:11

To ukierunkujmy. Chodzi mi o ziarnojady.
mirass - 2007-03-03, 09:37

Mi się najbardziej podobają:
1. Astryld falisty
2. Motylik krasnouchy
3. Astryld słoneczny
4. Amadyna wspaniała
5. Astryld pomarańczowolicy

Wiem, że miałem wybrac tylko jeden gatunek, ale nie mogłem sie powstrzymac.

jarecki - 2007-03-27, 16:13

oddaje głos na amadyny wspaniałe :cisza:
ReVeS - 2007-03-27, 18:55

Amadyna Wspaniała
Gulda - 2007-12-14, 16:35

Amadyna wspaniała mój głos dla tego ptaka


Rocki - 2007-12-14, 17:01

Gulda, bardzo ciekawie są ubarwione te twoje amadyny...
mirass - 2007-12-14, 17:06

A mi się podobają najbardziej mutacje lutino :) Gulda, wrzuć swoją samiczkę :D
Gulda - 2007-12-14, 18:08

Rocki to dwa samce niebieski i dilute


a poniżej damy w całej okazałości


kardynał - 2008-02-24, 11:42

a moim zdaniem amadyna wspaniała jest bardzo piękna i jest na pierwszym miejscu ale zaras po niej jest Kardynał wirgiński
Bastorek - 2008-02-24, 16:59

ja także Amadyne wspaniałą plasuje na pierwszym miejscu.


AL - 2008-02-24, 17:47

Piękne są także amandyny ostrosterne - takie eleganckie ptaki


Amandynom diamentowym też nic nie brakuje

Rihiter - 2008-05-05, 22:47

Amadyna wspaniała^^ Ostatnio udało mi się załatwić zajefajną kombinację kolorystyczną a mianowicie zółtego żółtogłowego białopierśnego (fachowo złoty zółtogłowy białopierśny) mam też samca zółtego australian yelow czerwonogłowy fioletowopierśny, mam też jedego samca który wykazuje bardzo wysokie stężenie melaniny po swoim pierwszym pierzeniu (ma około 5 miesięcy a kolory tak ciemne że aż coś...) oprócz tego samiczkę tzw miedzianogłową, samiczkę o kolorze szaty zamiast zielonej to morskiej (białopierśna czarnogłowa i dodatkowo po srebrnym i niebieskim) oraz ździebko szpaltów różnorakich) Jak to wiele osób twierdzi: Amadyna wspaniała jest prawdziwym klejnotem i chyba nie ma drugiego gatunku który miałby tyle form barwnych co gulda... Pozdrwiam!
markus383 - 2008-06-28, 11:07

Mi najbardziej podobają się zeberki.
Monia - 2008-06-28, 16:48

mi tez złaszcza szeki i rózneciekawe odmiany barwne.podobaja mi sie tez kanarki ale naturalnie wybarwione bez dodatków barwnika.
kardynał - 2008-06-30, 17:03

Monia, zgadzam się z to bom kanarki są bardzo piękne ale bez żadnych barwników i innej chemii w dzisiejszych czasach większość hodowców używa do wybarwienia kanarków sztuczne barwniki za miast dać kanarkom marchwi albo szpinaku w których jest dużo karotenu.
Monia - 2008-07-01, 09:44

ja tak własnie robie daje codziennie mlecz,natke pietruszki marchewki,babke lancetowata i marchew tarta co 3-4 dni.a na wiosne młoda pokrzywe i czasem melise pare listków rzuce.jak podchodze do wolierki to one juz czekaja az im cos dam,daje tez banany.maja ładne kolory
sebek133 - 2008-07-20, 14:41

ja odam głos na astryldy wspaniałe,trebcze paryskie,fiorino,norwiki,garbusy belgijskie
Karolcia - 2008-07-23, 15:37

Amadyna obrożna!!! (amadina fasciata), a najlepiej odmiana biała z czerwoną obrożą - jest pokazana w nowej wolierze

Mój samczyk fantastycznie kiwa łebkiem jak śpiewa:)

Gulda - 2008-07-24, 08:43

To ja mam chyba jakiś wybrakowany egzemplarz Woliery bo ja tam zdjecia mutacji białej amadyny obrożnej nie widziałem.
Karolcia - 2008-07-24, 09:01

Chyba że mi się pomyliło i to nie było w Wolierze, ale zdaje mi sie że to była Woliera
vertige - 2009-05-31, 20:12

Wg mnie najpiękniejsze są amadyna ostrosterna i diamentowa. Posiadają taką jakąś subtelną elegancję. Amadyna wspaniała spełnia chyba takie ogólne wyobrażenie hasła: drobna egzotyka, choć wcale nie sądzę, że to źle. To także bardzo piękny ptak.
marsa - 2009-06-09, 16:04

Mnie najbardziej podobają się kanarki harceńskie o żółtym ubarwieniu a na drugim miejscu amadyny wspaniałe
Rihiter - 2009-06-10, 16:19

Jakieś 50% gatunków astryldów kiwa łebkiem podczas zalotów do samicy, zdjęcie było nie w wolierze... a co do ostrosternych i diamentów... ładne, ale w niewielkich grupkach trzymane, stają się agresywne w wylotkach... więc albo duża ilośc ptaków tego gatunku, albo parami, albo w wolierze :)
tragopan - 2009-06-11, 06:26

Mnie najbardziej fascynują kolibry. To będą chyba następne ptaki w mojej hodowli.
Tedek - 2009-06-12, 13:15
Temat postu: egzotyka
Mnie najbardziej urzekły koliberki.
Rihiter - 2010-01-21, 21:35

Chciałbym przypomnieć kilku osobom iż kanarek harceński nie zalicza się do drobnej egzotyki. Wspomniano także o zawężeniu do ziarnojadów... koliberki nimi nie są... ;)
alan1980 - 2010-01-22, 11:41

Dla mnie amadyna wspaniała!
Ewelina91 - 2010-10-12, 08:21

Wedłóg mnie o najpiękniejszych kolorach są amadyny wspaniałe. Jednak także bardzo podobają mi się amadyny białolice ( figurują też pod nazwą astryld kratoskrzydły ). Od niedawna jestem posiadaczką takowej parki i zaczęły mi budować gniazdko :D Ich wygląd może nie jest bardzo kolorowy ale wyglądają pociesznie ;)
Rihiter - 2010-10-12, 10:38

Mają także w naturze bardzo ciekawe zachowanie godowe. Mianowicie Samiec oczyszka kawałeczek ziemi tak aby powstała owalna "arena" tam tańczy i śpiewa. Samiczki natomiast przylatują na skraj "areny" i obserwują. Kiedy któraś z samic zdecyduje się na owego samca jako partnera, wskakuje na "arenę", po czym "młoda para" odlatuje razem. Astryld kratoskrzydły to nazwa nominatywna, a prócz nazwy amadyna białolica, pojawia się również astryld sowi - a to z uwagi na łudzące podobieństwo szaty owego ptaszka do jednego z gatunku sów. :) Pamiętac należy że astryld kratoskrzydły sprawdza się w lęgach gdy osiągnie pełne 2 lata, rzadko wcześniej - po roku - nie należy sie zatem przejmowac pierwszym nieudanym sezonem. Pamiętajmy także iż do wychowu młodych potrzebują pokarmu zwierzęcego. Larwy mącznika, buffolo, czy tzw. małego mącznika - świetnie sie nadaja. Larwy, jaja, jak i suszone dorosłe mrówki, również. Ja podsypuje także pokarm dla słowików - świetnie się sprawdza również przy srebrnodziobkach. Dzięki owemu pokarmowi, młode wychodzą średnio 2 dni wcześniej z budy, w pełnym upierzeniu, i osiagają większe rozmiary niż rodzice, tak że polecam! :)
Asiulinka - 2010-10-12, 10:50

Hmmm dla mnie wszytkie ptaki maja swój urok:) Jesli jednak mialabym wybierac,to padnie na kanarka kolorowego ale to raczej z uwagi,ze posiadam te ptaki i to o nich wiem wiecej niz o innych ptakach:) Bardzo piekne sa amadyny wspaniale ale tylko raz widzialam je na zywo-piekne sa...
Rihiter - 2010-10-13, 11:55

Tylko że kanarki kolorowe (oprócz żółtych i białych) tak po prawdzie to nie kanarki! :P
Asiulinka - 2010-10-13, 13:03

Zapewniam Cie,ze kanarki to kanarki :> i wszystkie sa piekne-przynajmniej dla mnie:)
Rihiter - 2010-10-14, 07:16

A ja odsyłam do ksiażek. To są bastardy. Długoletnie krzyżowanie z czyżem czerwonym (meksykańskim) dało kanarki czerwone. Wielkośc kanarków również była różnicowaniami międzyrasowymi: np z dzwońcem czy gilem. Tak samo na śpiew: makolągwa, szczygieł, dzwoniec i wiele innych. Większośc znanych nam obecnie kanarków to bastardy. :)
Rihiter - 2010-10-14, 07:17

PS: Ten kanarek którego masz na zdjęciu, wykazuje podobieństwo do zięby. (głowa) ;]
Asiulinka - 2010-10-14, 16:44

A ja mysle,ze naprawde niepotrzebnie robisz z igly widly.Dobrze wiem,ze czlowiek ingerowal/ruje w zycie kanarków,dzieki czemu mamy rózne odmiany,rasy i nie musisz mnie doksiazek odsylac ;) Mysle,ze uzywajac okreslenia kanarek nie popelniam wielkiego bledu ;) Czy jeszcze komus przypomniales tu na forum,ze ma bastarda a nie kanarka,czy tylko mnie upomniales???
Rihiter - 2010-10-14, 20:08

To znaczy, wypominam każdemu, ponieważ wkurzają mnie owe kanarki na wystawach. Kanarki są podzielone na melanistyczne, czerwone i pomarańczowe, żółte i białe, kształtne, takie i takie... A wszystkie występują pod nazwą Serinus canaria. Natomiast astryldy dzielą max na egzotykę łatwą i trudną. Do łatwej zaliczają mewki ( uważam że jako gatunek sztuczny - bastard nie powinny brać udziału w wystawach), amadyny zebrowate, srebrnodziobki afrykańskie i indyjskie i ryżowce. Często dokładają tu również gołąbki diamentowe czy przepiórki chińskie. Cała reszta jest w trudnej. Więc ja pytam: Jak porównać np: amadynę wspaniałą z ostrosterną, krasnogonkiem czy astryldem szarym? Samą amadynę wspaniałą można by podzielić na melanistyczne, karotenowe, standardowe i powrotu recesywnego. Nadal było by mnóstwo różnorakich mutacji w każdej z grup, a różnorodność gouldów wynika mutacji barwnikowych w obrębie jednego gatunku. Jako hodowca tzw: drobnej egzotyki, czuję się tym urażony i zwracam wszystkim na to uwagę. (Ps: sam również trzymam kanarki : parkę garbusów japońskich). :) Pozdrawiam!
scoli - 2010-10-18, 22:07

Wszyscy wymieniaja jakieś kanarki i inne amadyny a jest setki ptaków które są nawet nie ładne a piękne i do tego pięknie śpiewają-to cała grupa miękkojadów a wsród nich np. Lamprotornis superbus,Zoothera dohertyi,Pycnonotus jocosus,Leiothrix lutea,Garrulax leucolophus i inne super śpiewające jak shama,dayal czy wilga chińska (Oriolus chinensis) i wiele,wiele innych .........
Rihiter - 2010-10-19, 08:45

Bo ludzie tego nie znają... a mało kto to widział na żywo, albo nie znają (nie zapamiętali nazwy) Proste jak dziób bociana...
A tak na poważnie może mają przesyt, są zbyt duże i wyglądają nie poradnie na drobnych krzewach, ich śpiew jest zbyt donośny... Mogą być różne przyczyny tego że owe ptaki nie zostały wymienione. Mnie np: nie stać nawet na wolierę dla takich ptaków i wyżywienie, a gdzie tu mowa o zakupie. Dlatego staram się skupić na tym co jest w moim zasięgu...

Rihiter - 2010-10-19, 08:50

PS: A poza tym... w temat dotyczy ZIARNOJADÓW... masz to w bodaj 4 poście na 1 stronie :) Ja bym np: dodał polskie ptaki takie jak zimorodek, żołna pszczołojad... ale chodzi o ziarnojady :) poza tym... ja błyszczaków do drobnej egzotyki bym nie zaliczył, a conajmniej do średniej... Pozdrawiam!
Asiulinka - 2010-10-20, 00:52

scoli napisał/a:
Wszyscy wymieniaja jakieś kanarki i inne amadyny a jest setki ptaków które są nawet nie ładne a piękne i do tego pięknie śpiewają-to cała grupa miękkojadów a wsród nich np. Lamprotornis superbus,Zoothera dohertyi,Pycnonotus jocosus,Leiothrix lutea,Garrulax leucolophus i inne super śpiewające jak shama,dayal czy wilga chińska (Oriolus chinensis) i wiele,wiele innych .........

I co z tego,ze ludzie wymieniaja Twoim zdaniem ''jakies kanarki,czy amadyny'' Widocznie dla nich te ptaki sa piekne...Dla mnie takie wlasnie sa kanarki.To,ze Ciebie amadyny i kanarki nie zachwycaja nie oznacza,ze nie moga sie podobac innym ludziom ;)

scoli - 2010-10-20, 11:10

Wiadomo że mogą się podobać, de gustibus non disputandum :)
Napisałem tylko że jest wiele ptaków pięknych na świecie a nie tylko te dwa.

dana0606 - 2011-04-10, 00:53

Dla mnie również najładniejsze amadyny wspaniałe. :D Z innych grup są tez inne ładne, ale z ziarnojadów te :cisza:
krzysiek007 - 2011-06-25, 14:27

Jak dla mnie bezkonkurencyjne są tangary wspaniałe :D
http://ibc.lynxeds.com/ph...oloured-tanager


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group