Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Ptasie Gadanie - Nie słuchajcie ludzi w wylęgarni.

patryk13081 - 2010-08-16, 15:51
Temat postu: Nie słuchajcie ludzi w wylęgarni.
Byłem w wylęgarni po gęsi. Pan zapytał się, ile chcę ich sobie wzi±¶ć. Odpowiedziałem że sze¶ć sztuk i się zapytałem czy potrafi rozpoznawać płeć u małych gęsi. Odpowiedział że potrafi, więc go poprosiłem o cztery g±ski i dwa g±siory, potem je wychowałem. Niestety, jedna nie przeżyła, ale nie wiem co to była za choroba, - nie mogła stać na nogach, poczekałem tydzień, w połowie czasu oddzieliłem j± od innych gęsi i po tygodniu nie chciała chodzić, potem był weterynarz i powiedział że tego się nie da wyleczyć, w końcu trzeba było j± u¶miercić :aniolek: . Gdy te pięć gęsi dorosło okazało się że to były same g±siory i dlatego już do wylęgarni nigdy nie pojadę.
kamillo1395 - 2010-08-16, 22:31

patryk13081, Twoja g±ska dostała okwotu, czyli się upasła i łapki nie dawały rady utrzymać ciężaru własnego ciała.
Tez tak miałem z kaczkami i podawałem COLIPROMAG AD3E czyli wapno na ko¶ci i kaczki po kilku dniach zaczęły chodzić, przy podawaniu preparatu wypuszczałem na staw żeby trochę schudły i już były zdrowe.

patryk13081 - 2011-03-13, 10:49

Moja g±ska też dostawała wapno. Weterynarz mi dał i dostawały to razem z piciem. Ale w niczym to nie pomogło!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group