Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Galeria - Jabol1986/Galeria

JABOL1986 - 2010-07-18, 13:27
Temat postu: Jabol1986/Galeria
Zdjęć przedstawiają tegoroczną młodzież lilipucią. Zrobiłem tez fotki kurnika który wybudowałem dość niedawno. Praktycznie jest już wykończony. Pozostało jedynie zrobić porządne wybiegi.
Jest tez kilka zdjęć z mojego ogródka. Pozdrawiam

ps. Mile widziane komentarze :diabel::

JABOL1986 - 2010-07-18, 13:39
Temat postu: Liliputy
Pozostałe zdjęcia.Nie zmieściłem się z tymi fotami, bo trochę tego jest... :P
JABOL1986 - 2010-08-13, 22:00
Temat postu: lilki

Ta kurka będzie przeznaczona do zastępu kwok na drugi rok. Ma po prostu dobre geny ;)



Zdjęcie przedstawia największą kurkę z tegorocznych lęgów i największego mikrusa:)
Ta duża będzie za rok pełniła funkcje mamki druga idzie na sprzedaż.

Mamka numer 3. Zauważcie że wszystkie przyszłe mamy maja niebieskawe skoki. I są dosyć duże.

Prawie cała ekipa :)

Ten koguta ma kilka wad, dość widocznych. Nadrabia za to pięknym kolorowym ubarwieniem.

Przystojniak z góry.

Kogut na sprzedaż. Trochę za duży ale też swój urok ma.

Nietypowe ujęcie :D

Kto mi powie jakie to ubarwienie ? (od forumowiczów miałem już różne sugestie, może się wypowie ktoś jeszcze).

Kuropatwiana kurka.

Kuropatwiano nakrapiana?

Jak się wam podoba mój kuropatwiany kogutek ? :)


Lustrzane odbicie bez lustra. No może nie całkiem :P

JABOL1986 - 2010-10-22, 17:50
Temat postu: Kolejna porcja zdjęć
Bracia, powoli nabierają kolorów :)

Pszeniczna piękność :D

Ostatnie zdjęcia zrobione u mnie. Więcej już go nie zobaczę...

Przywódca z haremem hihi

Kurka z tego roku, mam nadzieje że będzie równie dobrą kwoka jak jej mama.

Pstra na podkładzie kuropatwianym :)

Kolorowy zawrót głowy :serduszka:
[img] [URL=http://profile.imageshack.us/user/jabol1986]/URL] at 2010-10-22[/img]



JABOL1986 - 2010-10-23, 21:05

Pozostawię ostatni post bez komentarza :P hehe
Dodam jeszcze zdjęcia które ostatnio zrobiłem a zabrakło mi czasu na ich dodanie do tematu.

Uciekał ale go dorwałem, choć zdjęcie nie pokazuje go w pewnej okazałości.

Ta kura również nie chciała zbytnio współpracować. Była najmniejszym kurczakiem z ostatnich lęgów, chorowała ale wyrosła na piękno kokoszkę :)

Kolejne zdjęcie grupowe.

JABOL1986 - 2010-10-29, 18:16

Przyjechały wczoraj :) Piękne stadko. Dwie kury oraz dwa kogutki. Jedna z kur pstra na podkładzie kuropatwianym druga zaś jest pstra na podkładzie srebrzysto kuropatwianym (jak źle nazwałem to proszę mnie poprawić :P ). Kogut kuropatwiany oraz pstry na podkładzie kuropatwianym.
A teraz zapraszam do oglądania zdjęć :d


Jeszcze zdjęcia pstrego kogutka.


JABOL1986 - 2010-10-31, 20:13

damianek, Pudło :P liliput z innego źródła ale od Pana Stanisława też coś będzie ale jeszcze nie teraz.
Żeby było zgodnie z tematem dodam zdjęcie ;)

JABOL1986 - 2010-11-01, 14:59

damianek Za drugim razem dobry strzał :)
Dodam kilka zdjęć ptaków które napotkałem w Zoo Zurich. Jeśli ktoś by rozpoznał ptaka na pierwszym zdjęciu bym był wdzięczny. ;)




Kolejne foty już nie z Zoo.


JABOL1986 - 2010-11-29, 23:42
Temat postu: Sesja
Odświeżam galerie, zdjęcia zrobione w niedziele 28 listopada.










Fotki zrobiłem w starym kurniku który jak widać na zdjęciach będzie tylko dla liliputów. Od października niestety plan nie do końca wykonałem. Ponieważ nie zdążyłem go pomalować i teraz będę musiał czekać do wiosny. Za to wymieniłem okno, wylałem posadzkę oraz zatynkowałem miejsca w których tynk odmarzł (wcześniej obiłem obmarzłą warstwę). Przed sezonem lęgowym planuje jeszcze podzielić kurnik. Chce wykonać 3 zagrody oraz zostawić miejsce dla kwok które będą mi służyły jako mamki dla przyszłych pokoleń liliputów.

JABOL1986 - 2010-12-05, 11:29
Temat postu: Zima
Kilka zdjęć zrobionych w niedzielny poranek, myślę że przypadną wam do gustu ;)






Kurnik w scenerii zimowej, wybieg szczęśliwie udało mi się wykończyć przed nadejściem zimy :)

Coś specjalnie dla tp29

JABOL1986 - 2010-12-23, 15:56
Temat postu: Latające liliputy
Dziś po wielu dniach "więzienia" wypuściłem liliputy na zewnątrz. Jakie zdziwienie a zarazem zaniepokojenie towarzyszyło mi gdy zobaczyłem co się zaczęło dziać. Z reszto sami zobaczcie na zdjęciach ;)
Foto relacja:
Pierwsza która po dłuższym locie usiadła na dachu mieszkania.


Tej zaś spodobała się wiśnia.

Kogut szukał wytrwale miejsca w którym by mógłby ogłosić że jest panem całego podwórka i znalazł :D Oczywiście na kurniku :)

Zbliżenia ;)

Ta dama przebiła wszystkie liliputy. Gdy wyleciała z kurnika pierwszym przystankiem okazał się "przystanek komin"


Cala kaskaderka zakończyła się pomyślnie. Bez uszczerbków na zdrowiu.

JABOL1986 - 2010-12-23, 21:21
Temat postu: Reszta zdjęć
Żeby nie było że uganiam się tylko z aparatem za kurami a wykończenie kurnika stoi w martwym punkcie. Dorzucam 2 zdjęcia klatek albo jak kto woli mini wolier które już są prawie skończone.


Myślę że do końca roku zdarzę wszystko zrobić (jeśli czas pozwoli).

Zdjęcie dla Dyvida

JABOL1986 - 2011-01-09, 12:29

Nowa porcja zdjęć. Dziś jak wyszedłem na podwórko nie mogłem powstrzymać się w robieniu zdjęć. Wybrałem najlepsze ale i tak widać że liliputy są ruchliwe, niektóre zdjęcia troszkę rozmazane.













JABOL1986 - 2011-01-09, 12:50
Temat postu: Kurnik
Teraz zdjęcia prawie skończonego kurnika. Dwie zagródki już gotowe. W jednej jest już stadko kuropatwianych liliputów. Pozostało mi zrobić jedną zagródkę, gniazda ogólne, nowe grzędy ogólne oraz nowe oświetlenie.






Jeszcze jedno zdjęcie pstrego koguta :)

JABOL1986 - 2011-02-06, 12:34

Troszkę się ostatnio zaniedbałem w dodawaniu zdjęć. Chciałbym więc nadrobić zaległości i wstawić kilka aktualnych.

Stadko pszeniczne które pozostawiłem na wolnym wybiegu. Niestety zdjęcie nie jest za piękne, ponieważ kury troszkę zmokły. Niestety kogut pszeniczny dalej się do końca nie wypierzył ... ;/ ale za to wigoru mu nie brakuje i jest już w 100% zdrowy :)
Kliknąłem też kilka zdjęć boksów, niestety brakuje jeszcze jednego (brak czasu) ale światło już zrobione :)


Musiałem zrobić dodatkowe umocnienie pod sufitem i wszystko wzmocnić sznurkiem. Spowodowane to było tym że moje damy nie chciały zbytnio siedzieć w środku i urządzały sobie wycieczki do innej zagrody.

Pozostałe fotki to już podzielone liliputy w stadka i zapakowane do oddzielnych klatek. Teraz pozostaje odczekać 2 tyg. i zacząć zbieranie jajek :D









JABOL1986 - 2011-02-10, 10:53

Zdjęcia stadka z wolnego wybiegu.





JABOL1986 - 2011-02-13, 13:00

Wczoraj w końcu skończyłem trzeci boks. Oto kilka zdjęć przedstawiających efekt końcowy.



Nie mogłem powstrzymać się i pstryknąłem kilka zdjęć liliputom :)
Oto one:






Liliputka na ostatnim zdjęciu ma dość ciekawe ubarwienie. Jak wam się podoba ? ;)

JABOL1986 - 2011-03-01, 19:24

Kolejna odsłona zdjęć moich podopiecznych :)

Na pierwszej fotce przedstawiam moje żółto pstry(nakrapiane) stadko. Z którym czeka mnie najwięcej pracy. Ze względu na dużo ilość błędów. Jednak kolor jaki posiada kogut jest bezcenny i warty tego by przetrwał.

Stadko z wolnego wybiegu, warto zwrócić uwagę na dobrej jakości kurki pszeniczne. Koguta niestety mało widać.

Moje kuropatwiane niedobroty, które nie chcą się mi nieść :)

Najnowszy nabytek, kogut pstro kuropatwiany czeka na swoja kolej i na razie koczuje w kurniku z kurami towarówkami.

Stadko połączone na nowo w dużo lepszym wydaniu ;)
Secza Lęgi mi się odwlekają niestety, raz że doszły mi nowe kurki i będę je musiał wyczyścić... dwa to niestety temperatura oraz słaba nieśność. Na weekendzie planuje zrobić również nowe gniazdko w kurniku i rozpocząć doświetlanie.

JABOL1986 - 2011-03-02, 09:07

Oby oby, bo mi się wydaje że jedna i to główną z przyczyn słabej nieśności jest zamarzająca się woda... Mnie cały tydz. w domu nie ma (dopiero na weekend się pojawiam). Nie zawsze woda jest wymieniona, czasem pewnie jest zamarznięta z pół dnia. Bo wiadomo że domownicy nie dopilnują tego tak jak ja.

Żeby było zgodnie z tematem :d

JABOL1986 - 2011-03-13, 12:48

Kilka zdjęć (jeszcze ciepłych) moich miniaturek. Wieczorem dam kilak fotek do tematu o
Karzełkach :)

Z dedykacją dla Dyvida

Mój kolorowy rodzynek :d


Stadko podczas żerowania :)


Nareszcie zaczęły się nieść :diabel::

JABOL1986 - 2011-03-15, 10:13

Łukasz23, To super ;) Muszę zrobić zdjęcia młodzieży bo jakaś zniżka by się przydała przy mojej zdolności kredytowej :diabel::
Myślę że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem dostarczę Ci ciekawego modela do pozowania, trzymaj kciuki żeby się udało. Zdjęcie postaram się dodać za tydzień ;)
Żeby było zgodnie z tematem...

JABOL1986 - 2011-03-19, 15:43
Temat postu: Sesja
Zdjęcia z dzisiejszej sesji :) Mam nadzieje że was nie zanudzam. Ponieważ pokazuję zdjęcia tych samych kurek ;)






Na ostatnim foto trochę uwydatniłem jego barwę :diabel:: [/list]

JABOL1986 - 2011-03-25, 15:16

lolek9898, Dziękuje :)

Jak tylko wróciłem dziś do domu od razu zabrałem się do roboty i po przeganiałem trochę moje stadka. Ekipę kuropatwiana wypuściłem na wolny wybieg bo już siedziały w boksie bardzo długo... Radości było co nie miara bo już dawno nie mogły swobodnie się po przechadzać, po podwórku. Kurki wręcz nie podnosiły głowy w górę tylko szukały smakołyków.



Przygotowuje się też do lęgów, dziś poznaczyłem jajka ale wkład zrobię dopiero jutro. Co mnie bardzo cieszy mam tez kwokę która będzie wodziła tą gromadkę z inkubatora. Na koniec foto jajeczek :diabel::

JABOL1986 - 2011-03-26, 14:55
Temat postu: Gniazda
Wreszcie !!!
Dziś zrobiłem gniazda ogólne, na potwierdzenia dodam zdjęcia ;)

Nasadziłem też młodą kurkę na jajkach (15szt.), zobaczymy jak się sprawi jako nasiadka i przyszła mamka.

JABOL1986 - 2011-04-03, 12:00
Temat postu: Kolejna sesja
Po zanudzam was kolejna percią zdjęć :)




JABOL1986 - 2011-04-04, 11:55

Dziękuje za miłe słowa :)
Po prostu czasem myślę że dodaje w kółko jedno i to samo ale jak w niedziele jestem w domu, to się nie mogę powstrzymać by w chwili wolnego czasu. Nie pstryknąć jakichś zdjęć moim podopiecznym. :diabel::
Żeby było zgodnie z tematem :)

JABOL1986 - 2011-04-12, 21:28
Temat postu: Zdjęcia
Kilaka zdjęć zdenerwowanej kwoki :)


Na tym zdjęciu trochę się uspokoiła. Nie była już tak najeżona :diabel::

Jeszcze jedno zdjęcie, to akurat przyszła mama :)

JABOL1986 - 2011-04-20, 14:36

Kolejna porcja zdjęć, jeszcze ciepłe.










[/list]

JABOL1986 - 2011-04-21, 11:04
Temat postu: Kolejna sesja
Tym razem zrobiłem zdjęcia pstro-kuropatwianego stadka. Życzę miłego oglądania.










JABOL1986 - 2011-04-23, 15:57

Łukasz23, Mam mam :P
Jakoś nie było okazji zaprezentować ich na wybiegu. Jednak już się poprawiam i wrzucam kilka zdjęć.


Oto dwa zdjęcia kurek, koguta mam w tej chwili wypożyczonego. Niestety ten którego miałem wcześniej okazał się zbyt spokrewniony z kurami lub nie płodny. Wiec musiałem poszukać innego.
A oto zdjęcie wypożyczonego koguta.
http://img130.imageshack....opszeniczny.jpg
Dodam też kilka zdjęć moich 7 dniowych maleństw." Tak żeby poprzytulać i wyściskać" :d



A kuku :diabel::


JABOL1986 - 2011-05-05, 19:04

Kilka zdjęć moich podrostków. Wydaje mi się że w większości kurczaków z tego lęgu to kurki :)








JABOL1986 - 2011-05-08, 12:55

Zaczęło się! Już po 19 dniu inkubacji zaczęły się kluć Karzełki !
Jako pierwszy pojawił się kuropatwiany kurczaczek, kilka jajek też jest już nad klutych.

JABOL1986 - 2011-05-10, 11:39

Mam kolejne kurczaki, teraz z mniejszej liczby jajek niż ostatnio, uzyskałem 36 kurczaków. Niestety sporo łapciatych... w tym od stadka pstro kuropatwianego na 7 kurczaków aż 5 ma opierzone skoki...
Są też pszeniczne na razie tylko 3 ale dobre i to :) Są najładniejsze, takie grubaski. Widać ich na poniższych zdjęciach maja jasny puch.




JABOL1986 - 2011-05-12, 12:13

Teraz może trochę z innej beczki :) Chciałem wam pokazać kilka zdjęć zrobionych przy okazji wyprawy na mazury.








Może ktoś wie co to za jaszczurka ? To zdjęcie zostało zrobione nie na mazurach, a ko mojego domu.

mirek_60 - 2011-05-17, 18:33

Proszę o wstawianie komentarzy do galerii JABOL 1986 z opcją wygaszanie postu--Limit do 7 dni.Ewentualnie w temacie JABOL/Galeria/Komentarze lub w Spisie Hodowców ---bez limitu.
JABOL1986 - 2011-05-27, 21:46

Nowe zdjęcia. Życzę miłego oglądania :)
















Zaszalałem z tymi zdjęciami. Trochę mi tego wyszło :)

JABOL1986 - 2011-06-01, 10:22
Temat postu: III wkład




Gromadka już po selekcji :)

JABOL1986 - 2011-06-18, 16:42

Aktualne zdjęcia mojego stada.
Życzę miłego oglądania.


















JABOL1986 - 2011-06-19, 10:46

Dziękuje za miłe słowa :)
Co do dworek to taki mój wymysł, nie wiem czy coś będzie z tego na przyszłość. Tym bardziej że widzę że jeśli dam radę, będę chciał zwiększyć jeszcze pogłowie liliputów na drugi rok (chodzi mi o większą liczbę odchowanych maluchów). W tym roku o ile z kuropatwianych jest super. Będzie duży wybór. To raczej pozostałe odmiany lekko kuleją. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
Jeszcze co do pytania Pawła apropo pszenicznych. Z tych większych (II lęg) mam 2+1.
Nie wiem jak będzie z 3 i 4 lęgiem ale pszenicznych jest około 15 sztuk. Wiec prawdopodobnie jeśli wszystko się odchowa też będę zadowolony z tej odmiany i będzie z czego wybierać.
Na koniec 2 zdjęcia. Zwróćcie uwagę na kurkę "białą". Prawdopodobnie będzie pstra żółto nakrapiana :diabel::


JABOL1986 - 2011-06-25, 19:29



Parka z pierwszego lęgu :)

Pstro-kuropatwiana dzika ? :P

I wylęg.




II wylęg.

Kosmetyka :d



Na sam koniec maluszki :)

JABOL1986 - 2011-06-26, 11:19
Temat postu: Ogród
Zdjęcia mojego ogrodu>

















JABOL1986 - 2011-06-26, 12:50

Ustrzeliłem (aparatem) też jednego z rodziców z moją czereśnią w dziobie :P
Ale to chyba nie drozd śpiewak tylko kwiczoł. Zresztą jakiś znawca może mnie naprowadzi na właściwy trop.


JABOL1986 - 2011-07-12, 11:46

Moje pstre liliputy. Mam nadzieję że w miarę dorastania będą miały jak najwięcej pstrości. Stadko 1+5 w żółtym im do twarzy :D



JABOL1986 - 2011-07-12, 19:24

Teraz was uraczę dużą ilością zdjęć. Znów nie mogłem przestać jak wyszedłem na podwórko z aparatem. Oczywiście postaram się o stosowne komentarze. :diabel::

Kurka pstra po moim kogucie dziko nakrapianym (nie wiem czy się dobrze wyraziłem) i kurce pstro kuropatwianej.





Kurka pstra od której nie mogę odejść z aparatem. Po prostu jest powalająca.

Jestem ciekaw czy pobije ojca pod względem urody :)

A tu porównanie barwy kuropatwianej z pomarańczowo kurtopatwianą.


Jak to mówi mój tato lilipuci świat :D

Oby przydała się do starszej siostry.

Niby kuropatwiany ale chyba jakiś inny odcień.




Mam nadzieję że się podobało ;)

JABOL1986 - 2011-07-24, 12:22

Jako że nie lobię zaniedbywać mojej galerii, a mam co fotografować. Dodaję kolejne zdjęcia.

Jedna z kurek pszenicznych z tego roku.

Odpoczynek grupowy.

Ta barwa mnie kusi u karzełków. Jeszcze jak na złość kogut bardzo ładny ;)

Kurka też przypadkowo bardzo fajna mi wyszła.

Jeden z panów podwórka.

Porównanie kogutów dwóch barw.
Teraz trochę zdjęć pstrych liliputów. Już nie mogę się doczekać jakie wyjdą po wypierzeniu.





JABOL1986 - 2011-07-27, 19:59

Oto kilka zdjęć, na których przedstawię całkiem nowe grzędy które dziś wykonałem oraz mojego pieska Kubę.







JABOL1986 - 2011-08-10, 18:53
Temat postu: Zdjęcia
Czubatki w większym formacie :)




Tradycyjnie też liliputy. Kurka kuropatwaina. Co on ode mnie chce ? :)

Najnowszy nabytek. Pstrokacz :D


JABOL1986 - 2011-08-11, 07:51

tp29, Ekspresowo :) Mam już zdjęcia. Oczywiście nie obyło się bez kolejnych fot. Jak to u mnie. Jak się dorwę do aparatu to przy okazji zrobię nie tylko jedno, a kilka zdjęć.


Pszeniczny kogut.


Na deser zdjęcia pstrokaczy.




JABOL1986 - 2011-08-11, 20:18

Lexy, damianek, Dziękuje bardzo za pochlebstwa. ;)
pawel98, Kogut jest po kogucie od Michała. Mój był bezpłodny. Nie mam po moim potomstwa. Kurkę bez czuba odrzucam. Selekcja musi być.
tp29, Wiec oprócz czubka to może i ok. No ale jak tak bez czubka :P A to kurka, dostanie dożywocie z towarówkami. Przez myśl przechodzi mi zakup jakiejś dobrej kurki by stadko nie prezentowało się tak marnie. 1+2 dużo lepiej wygląda :P
A teraz nagroda za komentarze. Z dedykacja dla komentujących :)
Oczywiście foto nie tylko dla komentujących ;)
Zdjęcia robiłem jak poszedłem zrobić zdjęcie 3 "czubatki"
Pomyślałem że ciekawie może to wyjść.
Tak wygląda moje stado rano, jak je wypuszczam na ŻER :diabel::









Mam nadzieję że zdjęcia wstawiłem w dobrej kolejności ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group