Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Genetyka - Dziedziczenie barwy u kochinów olbrzymich.

petrus12 - 2010-06-16, 12:53
Temat postu: Dziedziczenie barwy u kochinów olbrzymich.
witam miałem napisać w temacie dziedziczenie barw u kur, ale bałem się że nikt mi nie odpisze, a potrzebuję odpowiedzi. Mam bowiem taką sytuację. Moje kochiny olbrzymie ich zdjęcie jest w spisie hodowców są czyste rasowo, kogut ma doskonałą budowę i piękny złoty kolor, kura podobnie, i w czasie lęgów, wylęgały mi się kurczaki zawsze złote, ale ostatnio doszło do dziwnego zjawiska, bo wylęgły się 2 kurczaki o ciemnym puchu, brązowoczarnym, lub może ciemno brązowym, jak może być tego przyczyna jeżeli kury są same na wybiegu.
Bruno - 2010-06-17, 15:15

Pewnie po dziadkach lub pradziadkach.
Mam kochiny miniaturowe. Kurki żółte gładkie. Kogut żółty pręgowany. Rodziców widziałem. Piękne wzorcowe ptaki. Niektóre pisklęta po moich kurkach mają w ogonach szare piórka. Wygląda na to że dawno temu ktoś chcą przemycić żółtym kochnom gen pręgowania potraktował je szarą kurką pręgowana. A teraz pojawiają się pojedyncze skuchy :)

Cóż ja po prostu tych dalszych od ideału po prostu nie rozmnażam.

petrus12 - 2010-06-17, 16:48

ja rodziców też widziałem i byli złoci, ale być może jakieś zawirowania w poprzednich pokoleniach. dzieki za odpowiedź.
petrus12 - 2010-06-18, 22:18

Dziś zauważyłem że te ciemne to chyba kurki, a wszystkie złote jakie mam są kogutami, pewność mam do tych starszych, ale te niedawno wylęgnięte będą chyba kurki i złoty kogutek. nie jest to zdecydowanie normalne.
petrus12 - 2010-06-26, 22:44

Myślę że moja kurka musiała być nie czysta genetycznie lub mieć dziadków jakiegoś innego koloru, Bo ten kurczak jak się teraz okazuje jest niebieski ze złotym nalotem i jest nieco większy od kochina złotego.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group