Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Galeria - tp29/Galeria

tp29 - 2010-05-18, 16:51
Temat postu: tp29/Galeria
Zamieszczam tutaj kilka zdjęć moich kwiatów z 2008 r i 2009r.
Dodam nieskromnie, że to moje "dzieła";)
A wschód słońca jest już z tego roku;)

tp29 - 2010-05-30, 17:08

A to fotka mojego najnowszego nabytku ;)
tp29 - 2010-07-11, 17:50
Temat postu: Lato w pełni;)
Zrobiłem dziś małą sesję na moim ogrodzie.
Poniżej kilka fotek moich małych okazów;))

tp29 - 2010-08-08, 10:00

Zrobiłem dziś kilka nowych fotek - zdjęcia poniżej ;)
tp29 - 2010-09-05, 18:10

Trochę kolorów tego jesiennego, zimnego lata ... ;)
tp29 - 2010-10-10, 13:37

Wybrałem się dziś na mały spacer, nie daleko domu. Byłem bardzo zaskoczony, bo mimo ostatnich nocnych przymrozków kwiaty polne kwitną na całego ;)
Nie które to chyba bardziej są wiosenne niż jesienne, ale to tym bardziej było zaskakujące;)
Szkoda, że to już pewnie ostatnia taka niedziela:(

tp29 - 2010-10-10, 13:42

Ciąg dalszy fotek. Prawdziwa Złota Polska Jesień ;p
tp29 - 2010-12-04, 16:12

Dzisiaj zrobiłem parę fotek moim "ciekawostkom" przyrodniczym;))
Cordyline stricta - pokazywałem już parę miesięcy temu, fajnie rośnie i ciekawie się prezentuje. Ma już za małą doniczkę, ale poczekam do wiosny z przesadzeniem.
Trawa ozdobna (nie znam jej nazwy) ale też jest jedną z ładniejszych roślinek na moim parapecie;
A te małe siewki, to paproć, ale również nie znam jej nazwy, to jest taka oryginalna i inna od tych popularnych paprotek pokojowych. Ma takie duże pojedyncze listki. W pracy na parapecie się wysypała i pozbierałem nasiona i posiałem w doniczce z inną paprotką. Zeszły ładnie, ale jak na razie drugie listki wypuściły tylko dwie siewki. Zobaczymy co będzie dalej.
Jak ktoś zna nazwę tej paprotki to proszę pisać.
I kolejne zdjęcie to jedyny storczyk, który mi się ostał ... Dwa niestety chyba przelaliśmy. Ten w końcu wypuszcza pęd kwiatowy ;)

tp29 - 2011-01-06, 16:42

Dziś zrobiłem fotki m.in. fiołkom afrykańskim, które zaczęły kwitnąć. Na razie tylko dwa kolory. Mam jeszcze taki ciemno-niebieski, ale on dopiero schodzi;)
Pospolite kwiatki i bezproblemowe, ale bardzo je lubię gdy kwitną - jest tak kolorowo na parapecie.
Jakie Wy macie kolory w domach?
I na deser "Gwiazda Betlejemska" ;) to tak przy okazji dzisiejszego święta ;)

tp29 - 2011-01-15, 13:05

Wklejam kilka aktualnych fotek z mojego parapetu ;)
Po pikowałem dziś kilka Paprotników sierpowatych, mam nadzieję, że nie za szybko...
Pąki Grudnika zaczynają się rozwijać - w końcu ;p
No i storczyk (jedyny który się ostał ) wypuścił łodygę z kwiatami. Tylko czekać kiedy się rozwiną.

tp29 - 2011-01-17, 14:03

Bianka - ja znalazłem w swoim archiwum dwa zdjęcia.
Na jednym są kwiatki, które są u mnie już od paru ładnych lat. Są bezproblemowe, pięknie kwitną od wiosny do jesieni i na prawdę pięknie się prezentują.
Zapomniałem ich nazwę, ale myślę, że zaraz jakaś dobra dusza napisze - to te pomarańczowe;)
A na drugim jest mój zbiór dyni ozdobnych, z przed 2 lat..
Niestety w tamtym roku nie obrodziły za bardzo, ale rok był brzydki. Albo mokro albo upały..
Niestety nie dochowałem się takich "grzybków" jak pokazuje Jolek.
A te najbardziej mi się podobają.
Także coś na pewno mogłabyś znaleźć dla siebie - dla chcącego nic trudnego :diabel::

tp29 - 2011-03-06, 10:28

Zrobiłem dziś parę zdjęć.
Na pierwszym są popikowane sadzonki paprotnika sierpowatego (wyrosły z siewek - pokazywałem już wcześniej). Reszta dalej w dużej doniczce.
A na dwóch pozostałych nowy nabytek.
Wczoraj kupiona Azalia (z Biedronki :diabel:: )
Był duży wybór, wybrałem największą. Zobaczymy jak będzie rosła w domu....

tp29 - 2011-03-12, 12:00

Dyvid - pewnie masz rację. Sam się już nie raz przekonałem, że nie którym roślinom im mniej się zajmuję tym piękniej rośnie. Coś w tym jest;)

Dzisiaj zrobiłem małą sesję.
Śnieg topnieje w oczach, a w ogródku w końcu pojawił się pierwszy oznak wiosny ;) )
W KOŃCU!!!

tp29 - 2011-03-13, 12:50

Dzisiejsza sesja... Jeden dzień wystarczył, żeby zaczęły się rozwijać i inne kwiaty....
Są już pierwsze krokusy.... ;) )

tp29 - 2011-03-27, 11:53

Wojtku, dzięki. Poszukam w sklepach. Jakoś nie zwróciłem uwagi do tej pory. Muszę jeszcze takie kupić ;)
A dzisiaj zrobiłem swoim. Mimo wczorajszego śniegu i nocnego mrozu mają się dość dobrze. Pewnie za kilka dni i tak padną, ale cieszyły oczy już od jakiegoś czasu ;) )
A w ich miejsce "wejdą" następne. Żonkile już mają pączki...

tp29 - 2011-04-03, 11:21

Wiosna w pełni;)
Kolejne fotki wiosennych kwiatków...

tp29 - 2011-04-08, 16:51

Tym razem sesja parapetowa ;)
Rozkwitł się mój ulubiony Hipeastrum, drugi w drodze ;)
Cebule kupione w tym roku w Świecie Cebul. Niestety trzecia coś choruje, ale może jeszcze coś z niej będzie... Zobaczymy..

AL - 2011-04-10, 14:58

Zagadka co to jest :

BIANKA1 - 2011-05-01, 18:26

tp29 , piękny ogródek :d
Ja nie mam takiego pięknego ogrodu , ale też się pochwalę :d



Uploaded with ImageShack.us

nie wiem co to jest


Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

tp29 - 2011-05-02, 16:51

Mnie też bardzo podoba się Dereń jadalny. Nie dawno kupiłem w Biedronce sadzonkę i nawet ładnie się opuszcza. Coś powinno z niej być ;)
A ten Dereń, o którym pisze Jolek - przepiękny. Poczytałem i pooglądałem na internecie. Chyba sam muszę go wyszukać w jakimś sklepie wysyłkowym ;) )

A ja wstawiam zdjęcie kwitnącej wiśni. Jednej z kilkunastu jakie mamy. Ale ta jest największa i najstarsza...

tp29 - 2011-05-08, 13:02

ShowGirl - racja. Mój błąd, ale na swoją obronę mam to, że dopiero zaczynam "przygodę" z Dereniem ;) )
A dzisiaj zrobiłem kilka fotek na ogrodzie. Wszystko pięknie kwitnie w tym ostatnie w sezonie tulipany.
Na szczęście ostatni atak zimy ominął moją miejscowość. Ufffff....
Miejmy nadzieję, że to już na prawdę był ostatni powiew zimy...

mirek_60 - 2011-05-15, 23:45

Proszę o wstawianie komentarzy do galerii tp29 z opcją wygaszanie postu--Limit do 7 dni.Ewentualnie w temacie tp29/Galeria/Komentarze lub w Spisie Hodowców ---bez limitu.
tp29 - 2011-05-16, 17:42

Kolejna porcja z mojego ogrodu;)
Konwalie strasznie się już rozrosły. Jesienią muszę zrobić małą czystkę ;)
Petunie to mój nowy nabytek. Dodam, że udało mi się kupić po 1,8 zł za sadzonkę. Teraz nawet żałuję, że nie wziąłem więcej.
A ten żółty krzew nie wiem jak się nazywa. Jolek może Ty tradycyjnie mnie poratujesz? ;)
Bardzo fajny i dekoracyjny. Właśnie zaczyna kwitnąć. Do tego ma ładne biało-zielone listki.

tp29 - 2011-05-16, 19:03

Jolek dzięki za odpowiedź. Ale to nie jest ta roślina o której piszesz.
Zrobiłem zbliżenie, może teraz lepiej będzie widać.

tp29 - 2011-05-17, 04:52

Sprawdziłem w googlach ;) i to też nie jest"posłonek".
Wiesz, jak coś kupuję to raczej zapamiętuję już nazwę. Ale dużo różnych roślin dostałem/ję od znajomych a oni też nie zawsze znają nazwy.
Ten krzew też właśnie dostałem od znajomych z pracy.
Ale dzięki za pomoc.

tp29 - 2011-05-17, 16:38

Skoro Mirek60 wydzielił moją galerię uznałem, że zdjęcie moich pociech też będę tutaj zamieszczał. W końcu to "moja galeria" ;)
Pochwalę się jeszcze spóźnialskim Hipeastrum. Wszystkie już przekwitły a ten dopiero zaczyna. Cebule sadzone były w jednym czasie...

tp29 - 2011-05-18, 05:00

Jolek - to jest ten z drugiego linku. W między czasie już się też dowiedziałem.
To jest właśnie ten Złotlin japoński - tylko inna odmiana. Jest taki o pełnych kwiatkach(mam go też, ale jest jeszcze młody) i ten co właśnie pokazałem na zdjęciu.
Dzięki za pomoc!

tp29 - 2011-05-21, 10:56

Kolejna porcja fotek - z dzisiejszego dnia;)
Na podkarpaciu - lato w pełni ;p

Ten żółty krzaczek to ten Złotlin Japoński, o którym pisałem we wcześniejszych postach.
Pierwszy rok ma tak dużo kwiatków ;)

tp29 - 2011-05-29, 09:59

Trochę koloru w ten szary, zimny dzień ;)
tp29 - 2011-05-29, 17:59

Nie mogę już edytować poprzedniego wpisu więc muszę rozpocząć kolejny.
Pochwalę się kolejnymi fotkami z ogrodu - dzisiaj robione;)

tp29 - 2011-05-29, 18:04

Ciąg dalszy fotek.
Trochę tego jest, ale jak już dorwałem się aparatu to nie mogłem przestać ;) )

tp29 - 2011-06-05, 11:41

Minął tydzień - pojawiły się kolejne kwiaty;)
tp29 - 2011-06-05, 11:44

c.d. tym razem kolekcja róż i kurczaki (maluchy w plenerze) ;)
tp29 - 2011-06-12, 15:13

Rano chwaliłem się grzybnią pieczarek, a po południu wybrałem się m.in. do pobliskiego lasku i znalazłem pierwsze w tym roku grzyby...
Tylko 4 ale pewnie dopiero się zaczynają...
A przy okazji kilka innych fotek, głównie z łąk niedaleko domu;)

tp29 - 2011-06-19, 12:31

Zaczyna to być już tradycją, że co niedzielę wstawiam nowe zdjęcia ;)
Ale faktycznie mam w ten dzień więcej czasu i mogę się zabawić aparatem...
Byłem dzisiaj w lesie, myślałem, że będzie już wysyp grzybów -a tu niespodzianka. Tylko 3 znalazłem i to takie starsze...
A reszta, to fotki z ogrodu...

tp29 - 2011-06-26, 08:57

Kolejny tydzień i kolejna porcja fotek z ogrodu ;)
tp29 - 2011-07-02, 14:24

Wstawiam kilka aktualnych fotek. Niestety pogoda nie jest za dobra do robienia zdjęć, ale zdjęcia myślę, że wyszły i tak niezłe - jak na te warunki ;)
Mam kilka pytań do specjalistów odnośnie pokazanych kurcząt:
1. Jakiej barwy są te dwa kurczęta na zdjęciu 024?
2. Czy kurczak na zdjęciu 009 to kogut czy kurka?
3. Co to jest na zdjęciu 023?Czy to sułtan czy miks?
4. Jako ciekawostkę pokażę na zdjęciu 024 w środku jest chyba zielononóżka tylko że ma grzebień różyczkowy (no i niestety nie ma czubka).

tp29 - 2011-07-10, 05:51

Dzisiaj pokażę Wam kilka fotek z wczorajszej wycieczki nad rzekę.
Mam nie daleko - ale niestety gorzej z czasem żeby jeździć częściej - w takie świetne miejsca.
A na deser zdjęcia lilii wodnych (mojej znajomej - pozwolenie mam ;) ) oraz mój liliowiec w pełni kwitnienia.

tp29 - 2011-07-27, 07:50

Witam.
Dzisiaj pokażę Wam "trochę" egzotyki ;)
To są zdjęcia z wyjazdu do Hiszpanii i Portugalii.
Kraje piękne a roślinność niesamowita. Dla nas to na prawdę dziwny widok gdy idąc ulicami w zasięgu ręki wiszą pomarańcze. Nie mówiąc już o tym, że na każdym kroku rosną niesamowite palmy (różne)...
Ja jestem pod wrażeniem tej bujnej roślinności...
Miłego oglądania;)

tp29 - 2011-07-27, 07:55

Ciąg dalszy fotek - Hiszpania - Portugalia ;)
tp29 - 2011-07-27, 07:59

Ciąg dalszy.
Trochę Was zanudzę tymi fotkami.
Ale to tylko kilka z .... 1700 zrobionych ;) )

tp29 - 2011-07-27, 16:12

Jolek - żołędzie są z dębu korkowego. Hiszpania a głównie Portugalia słynie z tych drzew. 3/4 korków na świecie pochodzi z drzew z tych krajów. Co 9 lat ściąga się korę z drzewa (bez jego uszkodzenia) i z tej kory produkuje się korek.
Urwałem dla siebie kilka tych żołędzi;)
Co do tego strojenia drzew to nie mam pojęcia dlaczego zawiesili te książki i butelki ;) )
Ale świetnie to wyglądało..

tp29 - 2011-08-03, 16:20

Dzisiaj zrobiła się ładna pogoda, więc popstrykałem kilka fotek.
Na ostatnim zdjęciu jest mój nowy nabytek - jukka karolińska dwukolorowa. W odróżnieniu od pospolitej (zielonej) odmiany kwiaty ma koloru różowego. Zobaczymy ;)

tp29 - 2011-08-07, 07:03

Nowy weekend - nowe zdjęcia. To już zaczyna robić się moją tradycją ;)
Pokażę Wam kolejne kwiaty, które właśnie kwitną (oczywiście nie wszystkie ;) )

tp29 - 2011-08-30, 15:29

Kolejna porcja fotek;)
AL pokazywała kiedyś ketmię ogrodową różową. Ja pokażę swoją, która właśnie się rozkwitła. Jest piękna. A kwiaty ma ogromne...
Drugi kwiat (oczywiście nazwy nie znam ;) rozkwitł się w kuchni. Dodam, że nie kwitł chyba ze 2 lata...
Na pozostałych zdjęciach moje maluchy, które ciągle chodzą z mamuśką ;) I oby jak najdłużej...

tp29 - 2011-08-30, 18:00

Jolek - DZIĘKI!!
Sprawdziłem na necie obie te nazwy, które wymieniłaś i na 100 % jest to ten pierwszy.
To prawda, że jest kapryśny. Bardzo rzadko kwitnie, a jak już ma pąki trzeba uważać, żeby nie ruszać, nie przenosić bo pąki mogą odpaść. Ale jak już zakwitnie - wynagradza wszystkie niedogodności ....

tp29 - 2011-08-30, 18:28

Wiesz, ja planuje co innego. Chcę założyć oddzielną galerię zdjęć z tymi kwiatkami z którymi mam problem z zapamiętaniem nazw;)
Tylko, że zawsze coś wypadnie a czasu mało. Ale w końcu muszę się spiąć i zrobić coś takiego.

A w "Świecie Cebul" nic już nie zamawiałem. Nie do końca spisali się jak należy a po za tym muszę trochę przystopować z kupnem nowych roślin...
Zaczyna brakować miejsc do sadzenia....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group