Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kluby / Stowarzyszenia - Miłośników Orpingtonów........

ORI06 - 2010-03-25, 21:49
Temat postu: Miłośników Orpingtonów........
Miłośnikom orpingtonów chciałem zakomunikować że zbierają się ludzie,którzy chcą aby w polskich kurnikach te urocze ptaki zagościły na dobre.Aby były to ptaki czyste rasowo i w szerokiej gamie kolorów,żebyśmy nie musieli się ich wstydzić.Wiem że są nasze piękne rasy,ale my kochamy orpingtony. Zapraszam wszystkich zainteresowanych. Pozdrawiam:D :D :D :D :D
lukasz r - 2010-04-11, 20:11

Witam ma pytanie czy orientujecie się czy gdzieś w Polsce dostanę parke orpingtonów kuropatwiane paskowane....
pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź

ORI06 - 2010-04-12, 11:16

Orpingtonów kuropatwianych paskowanych to na 99 procent w polsce nigdzie nie kupisz.Mi może w maju uda się sprowadzić. Dlatego też staram się nawiązać kontakty z ludzmi którzy chcieliby u nas promować tą rasę ale bez większego skutku. ;( ;( ;(
lukasz r - 2010-04-18, 13:14

ja jestem bardzo zinteresowany ta rasą kur i tym ubarwieniem jezeli potrzebna by była pomoc w ściągnięcu tych kur to służe pomocą


A może jest możliwość ściągnięcia więkrzej ilości....

ORI06 - 2010-04-19, 18:20

Fajnie.Dowiem się o większą ilość,jedyny problem narazie to koszty.Teraz to są dostępne dorosłe ptaki w cenie od 120 zł sztuka,może niedługo bendą mieli młode. Je mam dojście w belgii i holandii. Szukam kontaktu w niemczech (problem to język). POZDRAWIAM :d
lukasz r - 2010-04-21, 21:47

no fakt ten jezyk ... niestety w twj kwesti to zbytnio niepomogę

koszt troche drogo może się coś znajdzie taniej i jakieś nłode choć osobniki roczne myślę że warto zakupić . pozdrawiam

ORI06 - 2010-04-22, 18:40

Miesiąc temu sprowadziłem czerwone 1+2,półtoraroczne, koszt 450. Sporo ale ptaki super, w polsce napewno takich nie ma.
lukasz r - 2010-04-22, 21:53

jak byś mógł to daj fotki z miłą chęcia bym je zobaczył
to fakt naprawdę nie spotykane u nas
ale ja jednat choruje na tą odmiane kuropatwianą paskowaną
co nie znaczy że zawsze można się przestawić na inny kolor
pozdrawiam

ORI06 - 2010-04-23, 18:13

Fotki zobaczysz w spisie hodowcow strona 1. Ja kuropatwiane choruję od dawna i zrobię wszystko aby je zdobyć.Są też kuropatwiane krogulcze,cudne ptaki,mam je już złatwione w belgii,ale zjadą do mnie dopiero na jesieni. W tym roku zaczynam prace nad czekoladowymi orpingtonami. :D
lukasz r - 2010-04-23, 21:39

no to kilkoma kolorami ubarwienia juz dysponujesz ja dopiero zaczynam na poważnie trzymać kury dotej pory to tylko rekreacyjnie i dla jaj ....

mi tez kuropatwiane wpadły w oko

Ann - 2010-05-10, 13:24

To i ja się przyłączę. Mi z kolei marzą się białe czarno łuskowane lub białe. Chętnie kupiłabym jajka, ale jak je sprowadzić?
ORI06 - 2010-05-11, 18:49

Witaj Ann. Mam namiary na dwóch hodowcow srebnycz czarno łuskowanych w holandii,ale jest to kolor nowy i wymaga jeszcze sporo pracy,praktycznie nie do zdobycia. Jajka można kupić i sprowadzić. Koszt to 50 eurocentow sztuka + 20 euro wysyłka. Można też kupić ptaki dorosłe cena to 100-150 sztuka,wysylka 0. Za miesiąc przyjeżdżają nowe orpingtony.
:D :D :D :D :D :D :D :D :hahaha:
Ciesze się jak dzieciak.............................................czy to normalne?
POZDRAWIAM

Ann - 2010-05-11, 21:00

ORI06 napisał/a:
Można też kupić ptaki dorosłe cena to 100-150 sztuka,wysylka 0.

100 euro czy zł? Bo już się pogubiłam w tych cenach... Ile to by wyszło np. za 10 jaj z transportem? A są białe?

ORI06 - 2010-05-12, 20:58

100-150 zl,przepraszam.Za 50 sztuk jaj z przesyłką zapłaciłem 230 zl, niestety wylęgalność 50%,aczkolwiek myśle że popełniłem pewien błąd z inkubacją. Z białymi nie powinno być problemu,trzeba trefić
Ann - 2010-05-12, 21:47

A masz jakies mozliwosci sprowadzenia jaj? Kompletnie nie wiem gdzie uderzyc, a Ty juz masz jakies sprawdzone drogi, wiec moze bym sie podlaczyla? Dzisiaj wysłaliśmy pytanie do Anglii czy mogą wysłać jajka. Koszt masakryczny, ale chyba tylko tam jest najwiecej odmian kolorystycznych. :/
ORI06 - 2010-05-12, 22:18

W zeszłym roku sprowadziłem z anglii 16 jajek,wynik jedno piskle. Z tego co się dowiedziałem to anglicy niechętnie wysyłają za granice,ponoć traktują orpingtony jako dobro narodowe.Znalazłem w anglii hodowlę cytrynowych krogulczych,cudne,nie wysyłają. Najlepiej byłoby mieć tam znajomego.
Ann zacznijmy pisać na temacie -miłośnikom orpingtonów-, trudno dogadać się na o tym samym na dwóch tematach.
:) :d :D

Ann - 2010-05-13, 06:57

ORI06 napisał/a:
W zeszłym roku sprowadziłem z anglii 16 jajek,wynik jedno piskle.

Fajnie.. :/ Co oni tacy hermetyczni? My mamy zielononóżki i nie sadzę, żeby ktoś bronił hodowania komukolwiek.
ORI06 napisał/a:
Ann zacznijmy pisać na temacie -miłośnikom orpingtonów-, trudno dogadać się na o tym samym na dwóch tematach.
:) :d :D

Oczywiście. :-)
A znasz kogoś w Niemczech? To poszukam kogoś, kto zna język i się dogada.
A te dorosłe, o których pisałeś wcześniej to są teraz do kupienia? Bo wzięłabym białego koguta i kurkę jeśli by były. Albo przynajmniej koguta...
Jak tak patrzę na swojego koguta, to on jest chyba mieszanką kochina... Czarna parka, którą mam - nie jest orpingtonami. Ale ciężko to było ocenić jak były małe. Hodowca zapewne wiedział.. :/

ORI06 - 2010-05-13, 12:04

Mam kilka kontaktów telefonicznych,niestety bariera językowa :ops: .
W sobotę dowiem się o białe i dam znać,jakby były to w czerwcu dotarły by do kraju.A może młode na kato,pewnie miejsze koszty :) .
Ja osobiście to wolę ptaki niż jajka,w zeszłym roku na 20 jajek wykluło mi się 9 młodych-
2 czarne kurki
3 kurki splesh
parka niebieskich z czerwoną szyją
2 niebieskie koguty
Niezła mieszanka,a miały być tylko niebieskie. :lol:

Ann - 2010-05-13, 12:14

ORI06 napisał/a:
Mam kilka kontaktów telefonicznych,niestety bariera językowa :ops: .

A w jakim języku trzeba mówić?
ORI06 napisał/a:
W sobotę dowiem się o białe i dam znać,jakby były to w czerwcu dotarły by do kraju.

Super! To zapytaj. W takim razie chyba lepiej kupić kurczaki..
A tych hodowców znasz?
http://www.golebnik.pl/adr_11.html

Jacek - 2010-05-13, 12:27

ORI06 napisał/a:
Niezła mieszanka,a miały być tylko niebieskie.


ORI06 wszystko w porządku. Umaszczenie niebieskie jest podobnie jak brązowe rozjaśnieniem koloru czarnego (nie pamiętam w tej chwili symbolu genu) ale niebieskie są heterozygotami i z ich potomstwa część będzie czarna, połowa niebieska , a część splesz (mogą być jeszce inne modyfikatory).
J.

ORI06 - 2010-05-14, 21:35

Witaj Ann. To są telefony do niemiec,niemiecki napewno a czy inne to niewiem.
Nieznam hodowców z gołebnika,kontaktowałaś się z którymś?
Też mam gęsi kubańskie :D

ORI06 - 2010-05-16, 16:18

Ann,za tydzień znajomy jedzie do Holandii,poszuka białych.Da mi znać jak cenowo i co jest,młode czy dorosłe.
Ann - 2010-05-16, 21:45

ORI06 napisał/a:
Nieznam hodowców z gołebnika,kontaktowałaś się z którymś?

Dzwonilam tylko do jednego, ale te dane na stronie chyba są mocno nieaktualne. :)
ORI06 napisał/a:
Też mam gęsi kubańskie :D

No to będziemy mogli się wymieniać. ;)
ORI06 napisał/a:
Ann,za tydzień znajomy jedzie do Holandii,poszuka białych.

Świetnie! Więc czekam z niecierpliwością. :)
Do kiedy najpóźniej można przeprowadzać lęgi, żeby kury nie zmarzły w zimie? Jak to wygląda u Was?

ORI06 - 2010-05-17, 18:06

Ann,ja w zeszłym roku klułem do końca lipca i wszystko było ok. Dziś się dowiedziałm że kurczaków orpingtonów nie da rady przywiezć,straty w transporcie. Dorosłe w tej sytuacji aktualne?
Masz białe kubańskie,ja mam parkę i 4 młode?

Ann - 2010-05-17, 21:38

ORI06 napisał/a:
Dziś się dowiedziałm że kurczaków orpingtonów nie da rady przywiezć,straty w transporcie. Dorosłe w tej sytuacji aktualne?

Jaka cena za parke? Albo za samego koguta?
ORI06 napisał/a:
Masz białe kubańskie,ja mam parkę i 4 młode?

Nie. Mam te szare. Gęś znosi mi jajka ale nie chce siedzieć. Chyba włożę do inkubatora..

ORI06 - 2010-05-18, 17:45

Ann,cena za parke to 240 do 300 zł.Doliczyć trzeba też wysyłkę u nas w kraju. Transport z Holandii 0 zł. A na co Ci Ann sam kogut,masz białe kurki.
Białe kubański mam po szarych,widocznie moje szare mają gen na białe. :d

Ann - 2010-05-19, 14:26

ORI06 napisał/a:
A na co Ci Ann sam kogut,masz białe kurki.

Bo mógłby poprawić wygląd tego co mam. No i dokupiłam 5 jajek z aukcji, którą podawałam wcześniej. Wiem, że z tego białych nie będzie, ale z jednej pary będę miała same spokrewnione ptaki.. :?
W takim razie zbieram na parkę białych orpingtonów. :-) Daj znać jak już będzie wiadomo coś konkretnego, w sensie kiedy by przyjechały. :D

ORI06 - 2010-05-19, 19:24

Ann,ptaki benda w Polsce pod koniec czerwca,dam znać co i jak. Daj mi swojego maila żebym mógł wysłać Ci zdjęcia ptaków do zatwierdzenia. Za jakiś czas załatwimy 2-3 kurki, może koguta i już będzie niezłe stadko na młode.
Ann - 2010-05-27, 23:09

Czy orpingtony moga tak wygladac? http://allegro.pl/item105...rpingtonow.html
A odnosnie moich kur.. W zeszłym roku kupiłam parkę rzekomych czarnych orpingtonów. Jak dorosły, to budową odbiegały od moich, ale trudno, machnęłam ręką. Teraz kupiłam po 5 jaj cochinow i orpingtonów. I wiecie co? Doszłam do tego, że orpingtony mają jajka z takimi lekkimi, białymi kropkami. Rzekoma czarna orpingtonka składała jajka lekko ciemno nakrapiane. I teraz się wyjaśniło dzięki jajkom, które kupiłam. To są cochiny! Tyle, że w kolejnym pokoleniu zniknęły pióra na nogach. Ale kura dalej znosi jajka jak cochin! Bo jest cochinem!
Więc gdyby np. skrzyżować orpingtona z cochinem, żeby uzyskać jakąś inną barwę kur - to niekoniecznie się uda, bo kura zdradzi się barwą jaj, że nie jest orpingtonem. :-)

Karol Chmielewski - 2010-05-28, 16:11

Ann spostrzegawczość jest bardzo ważna, ale muszę Cię zasmucić. Dlaczego? Już tłumaczę, mianowicie nakrapiane jajka nie są zależne od rasy. Małe niewielkie plamki na jajkach występują czasem u cochinów i u innych ras. Te plamki to pozostałości wapienne po konstruowaniu się we wnętrzu ciała ptaka skorupki, tzw.: „osad”. Tak więc nie ma reguły, że jajka z plamkami są od orpingtonów, a jajka jednobarwne od cochinów. Dodam, że hoduję cochiny i mam wśród nich kurki, które niosą jajka z niewielkimi białymi plamkami. ;)
ORI06 - 2010-05-28, 17:25

Ann,na tej aukcji to zdecydowanie nie są orpingtony. Gość zdecydowanie nie wie co sprzedaje. Wejdż na stronę www.orpington club.nl,tam dopiero to mają orpingtony.
Aż łza w oku się kręci,oni mają a my nie :oczy:

Ann - 2010-05-28, 23:14

karol napisał/a:
mianowicie nakrapiane jajka nie są zależne od rasy.

Ja jednak się upieram przy swoim zdaniu. Nie byłam tego pewna, dopóki nie zobaczyłam jaj z zupełnie innego źródła. Jajka cochinow, byly dokladnie takie jak jajka mojej czarnej kury, a jajka orpingtonów takie jak jajka moich orpingtonów. Jajka innych kur u mnie nie mają tak charakterystycznych różnic. Zresztą ORI06 też zauważył, że orpingtonie jajka mają niewielkie białe plamki.

Karol Chmielewski - 2010-06-04, 08:25

Ann dorzucam zdjęcia jajek z plamkami oraz jednobarwnych.




Jaja te zostały zniesione przez czysto rasowe cochiny, żeby nie być gołosłownym, ich zdjęcia widnieją poniżej. Jak widać, cochiny też niosą jajka w różnych odcieniach i tak jest ze wszystkimi rasami kur. Dodam, iż plamkowanie może się nasilić przy sporych ilościach zapasu wapnia w organizmie, np.: przy podawaniu kredy pastewnej, bądź innych dodatków paszowych bogatych w wapń. Oczywiście nie każda kura zniesie takie jajka, zazwyczaj plamkowanie występuje na jajach od kur, które niosą już takowe od początku swojej nieśności, aczkolwiek znowu podkreślę, iż nie jest to cechą rasową. Reasumując, jajka Twoich ptaków nie wykażą tego, który jest cochinem, a który orpingtonem.




Ann - 2010-06-04, 23:04

karol napisał/a:
Reasumując, jajka Twoich ptaków nie wykażą tego, który jest cochinem, a który orpingtonem.

No to teraz mnie powaliłeś argumentami. :-)
A ciemne plamki? Od czego zależą?

Ann - 2010-06-15, 12:50

ORI06 napisał/a:
Ann,ptaki benda w Polsce pod koniec czerwca,dam znać co i jak.

I jak? I jak? Coś wiadomo? Wiem, że to połowa, ale może coś wiesz? :wink:

petrus12 - 2010-06-16, 11:18

moje kochiny olbrzymie a dokładnie jedna kurka też znosi różne jaja, raz brązowe raz lekko kremowe innym razem gładkie a jeszcze czasami nakrapiane. A co do orpingtonów to wszystkie są piękne i cieszę się że jest o ni8ch głośno.
Ann - 2010-08-03, 08:53

Niestety ORI06 zamilkl.. I nie wiem czy ma cos dla mnie czy nie...
Ann - 2011-02-09, 18:37

Wczoraj przyjechał do mnie kogut.
Tu początki: http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=5464
Tego czarnego już nie mam (kupionego jako rzekomy orpington), ale mam po nim dużego, brązowego koguta. Zostawiłam największego.
Od wczoraj mam koguta orpingtona - złotego. Kupiony na allegro.

Na razie kury są mało nim zainteresowane, ewidentnie prym wiedzie mój wcześniejszy kogut. Ale mam nadzieję, że się rozkręci. :-)

Dorota71 - 2011-02-10, 10:46

Ann on jest cudowny !!!
Teraz tylko czekać na jajeczka :!: :D

Ann - 2011-02-10, 10:57

No właśnie coś nie bardzo się bierze do pracy. :? Taka ciapa z niego. Spokojny, unika mojego koguta, który specjalnie do niego chodzi i szuka zaczepki.
W kurniku nie skacze na grzędę, tylko siedzi tam gdzie gniazda. Wczoraj zamknęłam mojego koguta, żeby ten miał okazję, ale przez cały dzień nic.. Jak wypuściłam mojego wieczorem, to 4 w ciągu 10 minut. ;) Więc stwierdziłam, że zostawię luzem obydwa, bo inaczej to jajka będą niezalężone, a właśnie zbieram.
Jak kury zobaczyły swojego koguta, to pędem poleciały do niego.. Teoretycznie powinnam przeznaczyć go na rosół, ale szkoda mi bardzo, bo jest duży i nieźle sobie radzi. Poza tym na ok. 20 kur jeden kogut to za mało. Musiałabym mieć ze 3 takie orpingtony. Może w przyszłym roku mi się uda, dokupię jajek i może trafi się kogut. A wtedy będę miała same koguty orpingtona.

andrzej-1948 - 2011-02-10, 11:35
Temat postu: Orpinktony
Moje orpingtony nie siedzą na grzędzie tylko jak jest ona nad ziemią bardzo nisko.
Jak je kupowałem to sprzedawca powiedział ze one nie nocują na grzędach .
Może są za ciężkie bo kogut waży około 5 kg kury mają po 4,5 kg
Jajka orpingtonów są cięższe od chochlików

ShowGirl - 2011-02-13, 18:10

Piękny:D Jeszcze trochę a byłby pełny okrąg. Wiesz jak on nowy jest, to raczej się musi oswoić, póki co jest na dole drabiny społecznej no i jest zima, a jeśli jest młody, to może potrzebuje jeszcze trochę czasu;)
musial pawel - 2011-07-16, 21:12

Witam co słychać w stowarzyszeniu jak lęgi ? nowe nabytki pochwalcie się pozdrawiam
chomik - 2011-07-20, 10:08

witam, dopiero teraz zauważylam temat :) u siebie na podwórku hoduje orpingtony zlociste oraz kury brugijskie
orpingtony sa cudownymi kurami, ostatnio dochowałam sie kurczaka nawet :)
chetnie dokupiłabym kilka kurek, moze ktoś z Państwa ma akurat na sprzedaz ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group