Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kluby / Stowarzyszenia - Klub hodowcow Araucan

Peter Ferjenčík - 2006-12-30, 18:32
Temat postu: Klub hodowcow Araucan
V Českej republike funguje od r. 2002 Klub hodowcow Araucan. Jeho členmi sú aj hodowcy ze Slowacji i Polska.Hlavným zameraním Klubu je koordinácia rozmnožovania s planom 6 niespokrewnionych ze soba kogutow.

Zaujemci z Polska môžu kontaktovat predsedu Klubu: p. Jaromira Szebestu, U Farmy 134/15, 731 01 Karvina z Českej republiky. Mieška pri polskiej granici a hovori polski.
Tel:00420/59 634 2266

wanted - 2006-12-30, 22:16

Peter Ferjenčík, zapewne taka wiadomo¶ć się komu¶ przyda, tym bardziej że udział tam bior± i inni Polacy.
sroszkowski - 2006-12-30, 23:25

Może i ja wst±pię do Waszego klubu. Tym bardziej, że sam zaczynam się interesować araukanami. Mam nawet u siebie kilka kurek znosz±cych zielone jajka. Nazwałem je "polskimi araukanami". Kiedy¶ już wklejałem już ich fotki ale zrobię to jeszcze raz.
Peter Ferjenčík - 2006-12-31, 10:18
Temat postu: "Polskie Araucany"
Je normalne, ze aj krizence po Araucane x ina rasa drobu budu niest zelene vajcia, kedze gen na to je dominantny. Ale ak mas skutočný záujem o Araucany, odporúčam kontaktovať p. Szebestu z Karvinej. Dohodni si s nim odber kurcziakov na jar, alebo vyleglovych vajec od Araucan. Okolo Ostravy a Karvinej je asi 15 hodowcow čistkrvných Araucan. Určite od nich kúpiš kvalitne Araucany, resp. vajcia.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group